Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar w Nowym Dworze Gdańskim (Tiegenhof)?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • AdamP
    Senior
    • 05-2002
    • 111

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy posiadasz informację nt. lat w których byli właścicielami?
    Niestety nie. Książka, o której wspominałem to jeden z adressbuchów przemyslowych i przedstawia dane na rok 1871.

    Comment

    • AdamP
      Senior
      • 05-2002
      • 111

      #62
      Wydaje mi się, ze zarówno mój post dotyczacy zapisów w aktach malborskiego archiwum, jak i post Stolpa, powołujacy się na ksiazke wyjaśnily tę kwestie, tj. w zachowanych zabudowaniach dawnego browaru po 1945r. urządzono rozlewnie piwa, tak wiec browar jako taki już po tym czasie jednak nie funkcjonował.

      Comment

      • Piwowar
        Senior
        • 05-2001
        • 2543

        #63
        W moich księgach adresowych browar Hamm występuje ostatni raz w 1920 roku, natomiast bracia Stobbe jeszcze w latach czterdziestych. Te dwa inne browary według spisu browarów polskich zamknęły w 1880 roku, czego niestety nie potrafię sprawdzić, bo mój najstarszy spis pochodzi z roku 1892.
        Archiwum piwne

        Poznaj
        http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
        Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

        Comment

        • Piwowar
          Senior
          • 05-2001
          • 2543

          #64
          Nawiązałem kontakt z rodziną Stobbe i mam nawet zaproszenie na spotkanie rodzinne w tym roku. Na razie powiedziano mi, że rodzina podzielona była na trzy linie, bankierów, gorzelników i browarników. Może latem uda mi się dowiedzieć czegoś więcej.
          Archiwum piwne

          Poznaj
          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

          Comment

          • huanghua
            Senior
            • 10-2005
            • 1910

            #65
            Dziś widziałem w centrum Gdańska reklamę pewnej restauracji, gdzie wykorzystano stare fotki reklamowe wódki Stobbe Machandel z Tiegenhof.
            Swoją drogę te fotki i ciekawy artykuł można znaleźć tu: http://www.rzygacz.webd.pl/index.php?id=48,405,0,0,1,0
            W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

            Comment

            • AdamP
              Senior
              • 05-2002
              • 111

              #66
              w "papierach" elektronicznych znalazłem m.in. taką fotkę. Pochodzi ona z browarowej książki adresowej za lata 1939/1940.
              Attached Files

              Comment

              • Piwowar
                Senior
                • 05-2001
                • 2543

                #67
                A dokładnie z tej.
                Attached Files
                Archiwum piwne

                Poznaj
                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                Comment

                • AdamP
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 111

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
                  A dokładnie z tej.
                  Owszem z takiej, ale nie z tej
                  Załączm kolejna fotkę. Tym razem z wydawnictwa 1940-1941. Są pewne różnice.
                  Robiłem trochę porządków i może jeszcze coś wrzuce.
                  Attached Files

                  Comment

                  • Spec17
                    Junior
                    • 09-2009
                    • 2

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika machandel Wyświetlenie odpowiedzi
                    Znalazłem kopię starej fotografii browaru Jakoba Hamm'a, drugiego browaru, jaki znajdował się w Nowym Dworze Gdańskim przed wojną. Budynek ten nadal stoi na dzisiejszej ul. Sikorskiego i funkcjonuje jako budynek mieszkalny. Budynek produkcyjny znajdujący się za budynkiem ze zdjęcia, w którym warzono piwo, także się zachował. Gdy browar zamknął swoje podwoje, powstała tam olejarnia. A po wojnie były tam prawdopodobnie magazyny zielarskie. Dzisiejsza funkcja tego budynku nie jest mi znana.
                    .
                    Witam .
                    Jestem nowym użytkownikiem dlatego dopiero teraz piszę . Faktycznie były tam magazyny zielarskie . Część tego budynku spłoneła (50% od strony kanału ) pozostała część została odnowiona i obecnie jest tam chyba zakład kosmetyczny - mogę sprawdzić . Pozdrawiam .

                    Comment

                    • huanghua
                      Senior
                      • 10-2005
                      • 1910

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Spec17 Wyświetlenie odpowiedzi
                      .
                      Witam .
                      Jestem nowym użytkownikiem dlatego dopiero teraz piszę . Faktycznie były tam magazyny zielarskie . Część tego budynku spłoneła (50% od strony kanału ) pozostała część została odnowiona i obecnie jest tam chyba zakład kosmetyczny - mogę sprawdzić . Pozdrawiam .
                      Jaki kanał masz na myśli?
                      W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                      Comment

                      • Spec17
                        Junior
                        • 09-2009
                        • 2

                        #71
                        Rzeczywiście to nie kanał lecz rzeka Tuga mi chodzioło , że od strony wody. Przepraszam za tą nie całkiem dokładną odpowiedz . W tym budynku jest obecnie "Salon kosmetyczny " i sklep z odzieżą . Pozdrawiam .

                        Comment

                        • podswierkiem
                          Senior
                          • 11-2010
                          • 796

                          #72
                          Panowie, proszę o jeszcze...
                          Urodziłem się i przez 26 lat żyłem w NDG. O gorzelni rodziny Stobbe wiedziałem, ale pozostałe fakty to dla mnie nowość.
                          Jeśli można, proszę o kontynuowanie wątku.
                          "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
                          Niechybnie brakuje tam nas!
                          Od stania w miejscu niejeden już zginął,
                          Niejeden już zginął kwiat!"

                          Comment

                          • tomaszkadziewicz
                            Junior
                            • 01-2011
                            • 1

                            #73
                            jestem nowy użytkownikiem i od razu chcę coś wrzucić,jestem właścicelem budynku-Hama-olejarni-tak wyglada dziś,jesli macie jakieś historyczne informację na temat tego budynku-chetnie się czegos dowiem-przesyłam link do mojej strony,w której w zakładce-o firmie znajdześ aktualnę zdjęcia budynku www.kadexbroń.pl
                            http://kadexbron.pl/informacyjna-2.html
                            Last edited by tomaszkadziewicz; 19-01-2011, 13:24.

                            Comment

                            • volodos
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 717

                              #74
                              Podstawka z browaru w Nowym Dworze Gdańskim. Zdjęcie z netu.
                              Attached Files

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                #75
                                Witaj Tomek na naszym forum. Informacje o budynku browaru jakie mieliśmy znajdziesz w 72 postach powyżej Twojego , wystarczy poczytać. Niestety adresy www jakie podałeś nie otwierają się nawet po wywaleniu polskiej litery z 1 linku.
                                Jeśli masz aktualne fotki budynków do najlepiej wrzuć je do działu Galeria a tutaj tylko podlinkuj jak możesz.
                                Czy planujesz przywrócić budynkom ich pierwotną funkcję ?
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎