Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar w Bartoszycach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kucol61
    Junior
    • 02-2009
    • 25

    Browar w Bartoszycach

    Wiem , ze sa znawcy tego tematu dlatego prosze o informacje .
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    Za taki wysiłek to na pewno nie dostaniesz medalu Jeśli nie wiesz nic browarze o który pytasz - to przynajmniej napisz pełnym zdaniem co chcesz się dowiedzieć - a jeśli posiadasz już jakieś wiadomości - to wypadałoby się nimi podzielić zanim inni ruszą do pomocy.
    Last edited by ART; 23-02-2009, 22:34.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • kucol61
      Junior
      • 02-2009
      • 25

      #3
      Browar w Bartoszycach

      Z literatury jaką posiadam wiem , że w roku 1885 byly 4 browary , wszystkie założone przed 1845 rokiem a opisuje to żyjący w tym okresie pastor Behnisch .

      Comment

      • muzealnik
        Senior
        • 09-2007
        • 141

        #4
        Szukaj kontaktu z AdamemP -pojawia się na forum, a jest wybitnym znawcą [w końcu to też jego praca] browarnictwa w dawnych Prusach Wschodnich.

        A do Adama - mam nadzieję, ze podzielisz się wiedzą z potrzebującymi, a z nami ostatnimi trapistowskimi orvalami.
        coś z piwem zrobić... próbuję

        Comment

        • Piwowar
          Senior
          • 05-2001
          • 2543

          #5
          Przypadkowo nadziałem się wczoraj na informację, że browar Otto Engelbrecht zakupił w 1897 roku w firmie Riedinger w Augsburgu dwie chłodziarki systemu Franz Windhausen. Był to największy browar w tej miejscowości i jedyny napędzany maszynami. Reszta browarów miała napęd ręczny i warzyła tak zwany "Braunbier" na drożdżach górnej fermentacji.
          Archiwum piwne

          Poznaj
          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎