Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odmaczanie / odklejanie etykiet z butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sopista
    Senior
    • 01-2003
    • 1747

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
    Mam pytanie co do odmaczanie etykiet koreba: działacie tym nożykiem na suchej etykiecie czy chociaż po małym namoczeniu w zimnej wodzie? Jakiego rodzaju nożyka używacie? Coś na wzór skalpela może być?
    Prawdopodobnie chodzi tu o etykiety samoprzylepne. Na to jest tylko jedna rada. Wrzątek do środka butelki (tak, aby przy tym nie zamoczyć etykiety) i za kilka minut schodzi "bez pudła"

    Comment

    • genea
      Senior
      • 02-2006
      • 1515

      A teraz kolejne pytanko. Czy ktoś próbował juz odklejać ety z piwa "A'la grodziskie" z browaru na Grodzkiej? Mam ten sam problem co przy Korebie Mam tylko dwie butelki i nie chciałbym zniszczyć etykiet, zwłąszcza, że to przecież limitowana edycja piwa...
      Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
      Bractwo Piwne

      Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
      Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

      Comment

      • sopista
        Senior
        • 01-2003
        • 1747

        Jak wyżej.

        Comment

        • genea
          Senior
          • 02-2006
          • 1515

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sopista Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak wyżej.
          A z zewnątrz butelka ma być sucha? Bo ja wkładam do miski i nalewam wodę Więc woda jest wszędzie... Również w środku butelki
          Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
          Bractwo Piwne

          Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
          Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

          Comment

          • sopista
            Senior
            • 01-2003
            • 1747

            Wrzątek tylko do środka. Etykieta musi być sucha. Moczenie w całości przy normalnym kleju.

            Comment

            • genea
              Senior
              • 02-2006
              • 1515

              No to już wiem co będę robił po powrocie do domu
              Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
              Bractwo Piwne

              Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
              Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                Wielkie dzięki genea i Sopista. Przywiozłem dwie butelki Koreba z Jarmarku i przyznam że dawno nie spotkałem się z takim twardzielem Jeszcze raz dzięki za rady i zaraz zabieram się do kolejnej walki.

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika genea Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czy ktoś próbował odklejać etykiety z butelek browaru Koreb? Kurcze męczę się z nimi już czwarty dzień... Nie pomaga ciepła woda, zimna, nawet wrzątek... Dodanie soli też nie przyniosło efektu... Czym oni tam kleją? Na butapren czy cement?
                  Ja dostałem "Uniwersalny rozpuszczalnik LYRECO do etykiet" Koreby przy nim odpuściły tylko oczywiście trzeba ostrożnie. Na sucho smarujemy rozpuszczalnikiem i po 30 sekundach gotowe.

                  Ostatnio miałem Zubr Tmavy Classic i tam był taki klej że i to nie pomogło, wziąłem na wrzatek w środku i na zewnątrz to dopiero puścił ale etykieta wyblakła

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    Koreb idzie do odklejenia na sucho i pod ciepłem (eta odchodzi razem z klejem)
                    wypróbowano, sprawdzono
                    Last edited by becik; 09-08-2010, 12:20.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Gringo
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 2151

                      to musza stosować różne kleje bo ja Korebów naniszczyłem kilka zanim znalazłem sposób. A może w Wawie taka woda dobra

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        Ja na "chamskie" etykiety używam żyletki. Generalnie pomaga.
                        W piwnicy mam 2 skrzynki butelek które czekają na zdjęcie etykiet. Czasami w trakcie "chlastania" potrafi niestety zejśc farba, zwłaszcza wszelkie złocenia, srebrzenia itp.
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          A macie sposób na zniszczone etykiety sprzed wojny?
                          Mam właśnie takie marzen-cudo i wszelakie moczenia nie daja rady, a kruche to to.
                          Poszukuję

                          Comment

                          • sopista
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 1747

                            Do odklejanych "wrzątkiem" doszła etykieta z "Lubuskie Zielone" z Witnicy. Ciekawostką jest to, że najpierw została namoczona tradycyjnie i dopiero wtedy (zaczęła się rwać) zorientowałem się, że to "inna bajka". Po osuszeniu i nalaniu do środka wrzątku poddała się bez problemów. Za "niedługo" pojawi się na stronie.

                            Comment

                            • Stomka
                              Gość
                              • 07-2010
                              • 123

                              Etykiety - jak ściągać z butelek?

                              Wasze pomysły (mi także się przydadzą)

                              Ja robię tak, nalewam wody do dużej miski, wkładam butelkę, zostawiam na pół godziny i pięknie schodzi, jednak niektóre etykiety są robione z innego papieru, np Jako Mocne (obecne) i wtedy już nie schodzi

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23799

                                Możesz korzystać proszę z wyszukiwarki przed założeniem nowego tematu? Ten był poruszany wielokrotnie. Dodatkowo zakładasz wątek po raz kolejny nie w tym dziale (przeniosłem).
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎