Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

wagoniki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #16
    BROWARIEC napisał(a)
    No i stało się... Dawno nie byłem na Forum i... wagoniki odjechały . Czy ma ktoś jeszcze na zbyciu inne wagoniki? Interesują mnie te systemu PIKO (HO). O ewentualne info proszę na PW...
    Do PIKO jest tego pełno. W znanym mi sklepie modelarskim mają w tej chwili 6 różnych modeli.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #17
      adam16 napisał(a)
      Do PIKO jest tego pełno. W znanym mi sklepie modelarskim mają w tej chwili 6 różnych modeli.
      Ja widziałem dwa, w tym jeden w sklepie zabawkowym:
      39.90 - Hasseroder, inny był za 69,90
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #18
        celt_birofil napisał(a)
        Ja widziałem dwa, w tym jeden w sklepie zabawkowym:
        39.90 - Hasseroder, inny był za 69,90
        adam16 napisał(a)
        Tak. Wspominałem o wagonach na tej stronie Ciężarówki inaczej zwane trucki .
        W pewnym katowickim Sklepie modelarskim można uzbierać od razu cały pociąg browarniany. Najtańszy wagon za 50 kilka złotych. Najdroższy ok 400zł. Ale bez lokomotywy to to można postawić tylko na bocznicy. A ceny lokomotyw są po prostu z sufitu - jest taki piękny parowozik za ... ponad 900zł. A bywają jeszcze droższe i to sporo droższe
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • celt_birofil
          † 2017 Piwosz w Raju
          • 09-2001
          • 4469

          #19
          To i tak taniej niż u nich. PIKO oferuje za ok. 27 Euro
          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

          Comment

          • fukfuk
            Senior
            • 09-2003
            • 175

            #20
            Odp: Odp: makiety piwne

            adam16 napisał(a)
            Makiety można kupić. Mnie jednak po głowie chodzi zbudowanie od podstaw makiety któregos z polskich browarów. Ale to chyba jeszcze pieśń odległej przyszłości.

            Najprawdopodobniej największym problemem może okazac się zebranie dokumentacji.
            No właśnie o coś takiego mi chodzi. Makiety określonych browarów w danym momencie dziejowym ze szczegółami technicznymi, parkingami, kolejką do sklepu firmowego (przed godziną 13.00) , drzewa i miniaturki starych reklam.
            Oczywiście, że zgadzam się z przedmówcą - dokumentacja to skomplikowana sprawa, ale można tego typu wiedzę wykorzystywać także w innych celach, choćby w jakimś artykule o przemianach zachodzących w browarach czy danym browarze.
            Wagoniki i ciężarówki są w tym momencie jedynie ciekawym uzupełnieniem - według mnie - i punktem wyjścia do szerszego potraktowania tematu.

            Comment

            • BROWARIEC
              • 10-2002
              • 429

              #21
              adam16 napisał(a)
              Do PIKO jest tego pełno. W znanym mi sklepie modelarskim mają w tej chwili 6 różnych modeli.
              Dzięki za odzew. Domyślam się jedynie, że ceny są raczej nieco kosmiczne. Ale nic to... Tyle, że w okolice Chorzowa jest ciut za daleko (dla mnie )...
              Last edited by BROWARIEC; 14-11-2003, 23:14.
              Żadna płaca nie hańbi...
              ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #22
                BROWARIEC napisał(a)
                Dzięki za odzew. Domyślam się jedynie, że ceny są raczej nieco kosmiczne. Ale nic to... Tyle, że w okolice Chorzowa jest ciut za daleko (dla mnie )...
                Cen nie musisz się domyślać. Przecież napisałem wyżej jakie są. . Oczywiście że kosmiczne.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #23
                  Jako ciekawostkę podam iż w Kluczborku kilka miesięcy temu pewien Niemiec otworzył fabryczkę modeli kolejek. Niestety w gazecie była tylko wzmianka na ten temat i nie wiadomo jak to wszystko dokładnie wygląda.

                  Comment

                  • kopernik
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 204

                    #24
                    w katalogu preisera są przepiekne piwne "ludziki" w skali HO,niestety ceny są mocno europejskie .

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #25
                      Na www.swistak.pl można kupić:
                      chłodnia z piwem Heineken ,
                      2 chłodnie: BUDVAR - unikat!! oraz Budweiser
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • brzeczka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 373

                        #26
                        Ja niestety z przyczyzn obiektywnych (czytaj kasa na stare butelki) pozbyłem się kilkudziesięciu samochodów i 12 wagonów H0, ale w przyszłości (raczej odległej) myślę sobie zmontować modelik browaru z Fallera, tylko ciut urealniony.
                        Z wagonów polskich browarów polecam PIKO - model krotoszyńskiego Hepner & Kanzenellenboggen (z pamięci, za błędy przepraszam urażonych), jest też coś z Wrocławia, ale ciężko jest w Polsce dostać żądany model, bo dystrybutorzy i sprzedawcy są jeszcze "na drzewie" i najchętniej sprzedają tory, najlepiej na wagę. Przez 2 lata chciałem kupić historyczny wagonik znanego starusieńkiego austriackiego browaru w Zillertau, skąd pochodzą najstarsze modele austriackiej kolei - jest tam firmowa cysterna drewniana z budką hamulcową - wypas.
                        Poza allegro polecam komisy modelarskie - ja np. kupiłem w Poznaniu model Heinekena z lat 70-tych wykonany z blachy tłoczonej za 20 zł - zabawka retro a cena jak za 8 Bosmanów.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎