Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katalog etykiet niemieckich

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #31
    Najbardziej rzetelną stroną dotyczącą browarów niemieckich a zarazem mającą najbardziej aktualny spis browarów, jest bezwątpienia: http://www.german-breweries.com/all_breweries.htm
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • etykieta
      Senior
      • 08-2005
      • 180

      #32
      Bardzo Ci dziękuję mam kolejną (3) listę do przejrzenia i zestawienia z dwoma powyższymi. Zobaczymy co z tego wyjdzie po kompilacji

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #33
        Ta strona jest niezmiernie pomocna w planowaniu piwnych wojaży po Niemczech (czy również uprawiasz ten sposób spędzania czasu?) ale obejmuje jedynie browary aktualnie działające.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • etykieta
          Senior
          • 08-2005
          • 180

          #34
          Pomimo tego, że lista zawiera browary aktualnie działające i tak będzie bardzo pomocna przy ustalaniu listy browarów. Lubię podróżowac ale niekoniecznie do browarów, wolę architekturę

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika etykieta Wyświetlenie odpowiedzi
            (...) Lubię podróżowac ale niekoniecznie do browarów, wolę architekturę
            A to nie jest architektura?
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Uwierz mi - ma, tylko Piotrek nie bierze udziałów w ankietach, z tego co ja kojarzę pierwsze miejsce z Niemcami to zbiór liczący ponad 300 000 etykiet
              Opieram się na najnowszej czeskiej ankiecie z grudnia 2009. Tam są takie ilości z Niemiec :
              1. 187 490 - T. Mittenzwey (D)
              2. 163 563 - H. Thomann (D)
              3. 143 167 - M. Sauereisen (D)

              pozostałe miejsca do miejsca 10. to kolekcjonerzy niemieccy i czescy. Żaden z nielicznych polskich kolekcjonerów nie przekroczył 70 tys czyli nie załapał się. Fakt że Piotrka nie ma na tej ance ale nie wiem czy by był w pierwszej 10-tce.

              Trochę odbiegłem tym zliczeniem od tematu ale to nadal nie zmienia mojego sceptycyzmu nt tego projektu. Mogę być miły i życzyć powodzenia ale też być szczery i napisać że w praktyce szanse użyczenia od ludzi i poskanowania tego są bliskie zera.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • etykieta
                Senior
                • 08-2005
                • 180

                #37
                po pierwsze odbiegamy od tematu, po drugie dla mnie architektura to np. villa pamphili, st. maria trastevere, zamek św. Anioła itp, nie drążmy dalej tematu architektury w tym wątku

                Comment

                • etykieta
                  Senior
                  • 08-2005
                  • 180

                  #38
                  Projekt NEP

                  Wysłałem kilka maili z zapytaniem o skany lub możliwość skanów do kilku kolekcjonerów (Lista poniżej) co do których wyszukałem w necie ,że zbierają lub posiadają (posiadali) etykiety niemieckie, zobaczymy co z tego wyjdzie:
                  1.Hans van der Wel,
                  2.Juan Carlos Corton Vazquez,
                  3.Jiri Kozel,
                  4.Piotr Smogorzewski,
                  5.Steffen Mittenzwey,
                  6.Hendrik Thomann,
                  7.Wolfgang Markert,
                  8.Matthias Walther,

                  Jeżeli znacie jeszcze innych prosze o podpowiedź nazwisk lub maili

                  Comment

                  • etykieta
                    Senior
                    • 08-2005
                    • 180

                    #39
                    NEP-ogólny zary planu

                    Pierwsze koty za płoty,

                    Po burzy mózgów na privie wyłoniła się pewna koncepcja, którą chciałbym poddać pod szerszy osąd:

                    1. Czasokres - etykiety niemieckie od 1945 r z terenu Niemiec (bez wcześniejszych podziałów terytorialnych przynajmniej na początku),
                    2.Podział Alfabetyczny : Miasto/ Browary wg stron podanych wyżej,
                    3. Podstawowe założenia,( Grzeber dzięki za podpowiedzi) nie uznaje się we wzorach:
                    - różnic w papierze, różnic w odcieniach, błędów drukarskich, różnic w wymiarach ze względu na niedoskonałość technik cięcia. Uznaje się różnice polegające na odmiennym wycięciu rogów etykiety.
                    Tu pytanie jak podejść do etykiet opatrzonych pieczątką browaru lub rozlewni, czy traktować je jako osobny wzór czy umieścić w katalogu wzór bez pieczątki (jeżeli taki się pojawi)?

                    4. Sprawy techniczne: skan skala 1:1 full color w formacie jpeg, rozdzielczość 200-300 dpi- tak, żeby można było przeczytać bez problemu nawet najmniejszy napis na etykiecie.


                    Jeżeli ktoś z forumowiczów chciałby pomóc proszę o przesłanie skanów na adres nep@onet.pl .Wówczas w katalogu zostanie umieszczone, kto jest właścicielem danej etykiety. Jeżeli wiecie z jakiego browaru pochodzi dane etykieta prosze o stosowny dopisek. Ja na razie zaczynam skanować swój zbiór.

                    ps. wszystkie konstruktywne uwagi dotyczące segregacji, nazewnictwa mile widziane, proszę również o dalsze porady Brać kolekcjonerską
                    pozdrawiam

                    Comment

                    • beny
                      Senior
                      • 03-2001
                      • 984

                      #40
                      aby t miało sens musiałbyś mieć własną dużą kolekcję - nikomu nie będzie się chciało robić skanów za Ciebie - co innego jakbyś miał już z 100tyś etykiet w katalogu to wtedy może przy odrobinie szczęścia kolekcjonerzy przejrzeliby by interesujące ich browary i doskanowali brakujące wzory.

                      Liczby o których pisze Becik imponujące ale moim zdaniem mocno zawyżone - jest to nierealne aby ktoś z PL miał takie liczby w kolekcji biorąc pod uwagę jak się ma sytuacja w europejskich kolekcjach
                      Z piwnym pozdrowieniem
                      Radosław Kwiecień

                      http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                      Comment

                      • etykieta
                        Senior
                        • 08-2005
                        • 180

                        #41
                        Witaj Radku,
                        masz sporo racji. Na razie rozeznaję temat, tworzę jednolitą listę browarów, staram się pozyskać gotowe skany, robie własne, staram się wypracować jakieś generalne założenia takiego zbioru. Zobaczymy co z tego wyjdzie, założyłem, że będę się tym bawił przez kilka następnych lat. Nie liczyłem na tysiące skanów w skrzynce, choć kilkadziesiąt już przyszło. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i przy okazji Renatę

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika etykieta Wyświetlenie odpowiedzi
                          3. Podstawowe założenia,( Grzeber dzięki za podpowiedzi) nie uznaje się we wzorach:
                          - różnic w papierze, różnic w odcieniach, błędów drukarskich, różnic w wymiarach ze względu na niedoskonałość technik cięcia. Uznaje się różnice polegające na odmiennym wycięciu rogów etykiety.
                          Tu pytanie jak podejść do etykiet opatrzonych pieczątką browaru lub rozlewni, czy traktować je jako osobny wzór czy umieścić w katalogu wzór bez pieczątki (jeżeli taki się pojawi)?
                          A jak masz jeden wzór na papierze zwykłym, drugi identyczny na metaliku to jak nie uznawać tego wzoru za inny? Ja uznawałem różnice w papierze, gładki, czy czerpany, dla mnie różnica była

                          Pieczątki na podstawie których uznajemy etykietę za inny wzór: zmiana browaru, pojemności, ceny, piwa, normy.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • etykieta
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 180

                            #43
                            Dziękuję za sugestie: rozszerzenie pkt.3 (całe życie się człowiek uczy)
                            3. Podstawowe założenia Kol: Grzeber,Becik dzięki za podpowiedzi)
                            nie uznaje się we wzorach:
                            - różnic w odcieniach, błędów drukarskich, różnic w wymiarach ze względu na niedoskonałość technik cięcia.
                            Uznaje się różnice polegające na odmiennym wycięciu rogów etykiety, rodzaju papieru (gładki, czerpany, metaliczny)bez różnic w jego grubości.
                            Pieczątki na podstawie których uznajemy etykietę za inny wzór: zmiana browaru, pojemności, ceny, piwa, normy.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #44
                              różnica w papierze może być tez wtedy gdy papier jest "lakierowany" - pewnie wiesz co mam na myśli
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny Wyświetlenie odpowiedzi
                                aby to miało sens musiałbyś mieć własną dużą kolekcję - nikomu nie będzie się chciało robić skanów za Ciebie - co innego jakbyś miał już z 100tyś etykiet w katalogu to wtedy może przy odrobinie szczęścia kolekcjonerzy przejrzeliby by interesujące ich browary i doskanowali brakujące wzory.
                                Bardzo dobrze powiedziane.
                                Nie chcemy tutaj Etykieta z miejsca krytykować i wysmiewać Twoj plan ale ze wzgledu przedewszystkim na :

                                - ilościowy OGROM wzorów
                                (nie obraź się ale Ty chyba na prawdę nie zdajesz sobie sprawy jak to olbrzymia ilość skanów)
                                - ich dostępność (w Polsce nikt nie ma aż tak dużego zbiuru aby całe jego zeskanowanie było jakąś "bazą wyjściową" ktora wg mnie musiała by liczyć chyba minium ze 100 tys etykiet). Jak wyobrażasz sobie zeskanowanie powiedzmy drugiej setki etykiet ktora jest za naszymi granicami ? Nikt Ci przecież nie zeskanuje na prośbę takich ilości etykiet.

                                Myslę że osobą z którą powineneś też porozmawiać jest kolega Sopista z naszego forum. Nie ma on ani nie zbiera etek niemieckich ale jest kolekcjonerem który póki co zeskanował chyba największą ilość polskich etykiet i na chwilę obecną jest to około 30 tys etykiet polskich. Jest to temat którym zajmuje się już od kilku dobrych lat , może nawet od blisko dziesięciu. Pozatym jest/było mu o tyle dobrze (ty nie będziesz miał takiego komfortu) że prawie 100 procent tych etykiet to etykiety jakie były w jego kolekcji w momencie skanowania a więc miał je dosłownie na wyciągnięcie ręki.
                                Ty porywasz się na ilość powiedzmy 7 razy większą i fizycznie masz z tego 5 tys etykiet (bo chyba o tylu wspomniałeś gdzieś wcześniej) czyli 2 procent.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎