Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katalog etykiet niemieckich

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Micho441
    • 04-2008
    • 812

    #91
    Chciałem wkleić przykładowo browar w Ichenhausen, ale cos sie nie udało.
    Attached Files

    Comment

    • etykieta
      Senior
      • 08-2005
      • 180

      #92
      Uszczegłowienie indeksu

      Tu mam właśnie największy zgryz, bo przyporządkowując etykiety dokładam je do konkretnego browaru i nie zwracam wielkiej uwagi na właścicieli (przynajmniej ja). Jednak w wielu przypadkach jest możliwość dokładniejszej systematyki tylko widzę, że w zestawieniach z których korzystałem lub korzystam lata zarządzania browarem przez poszczególnych właścicieli w wielu miejscowościach znacznie się różnią lub wręcz wykluczają wzajemnie. Czy takie uszczegółowienie nie wprowadzi tylko dodatkowego zamieszania ? Co o tym sądzisz/sądzicie?

      Comment

      • etykieta
        Senior
        • 08-2005
        • 180

        #93
        Zagadka językowa

        mam pytanie odnośnie kwestii językowej część browarów w zestawieniach stosuje zapis Schloßbrauerei a część Schlossbrauerei, która forma jest poprawna a może jedna i druga? Czy decydując się na jedną np. Schloßbrauerei nie popełniam błędu?

        Comment

        • danio_145
          Senior
          • 02-2005
          • 723

          #94
          Zgodnie z zasadami pisowni w języku niemieckim jeden i drugi zapis jest poprawny.

          Comment

          • etykieta
            Senior
            • 08-2005
            • 180

            #95
            Re:zagadka językowa

            Dziękuję za pomoc

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danio_145 Wyświetlenie odpowiedzi
              Zgodnie z zasadami pisowni w języku niemieckim jeden i drugi zapis jest poprawny.
              A konkretniej, pisownia przez "ß" jest stara, choć wciąż poprawna, natomiast przez "ss" jest zmodernizowana,

              Comment

              • etykieta
                Senior
                • 08-2005
                • 180

                #97
                Skorowidz ver. 1.0

                Witam,
                zgodnie z zapowiedzią wrzucam do oceny i konsultacji pierwszą jeszcze roboczą wersję (1.0) skorowidzu browarów niemieckich, który ma stanowić podstawę katalogu. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to ideał, dopracowany do perfekcji ale tyle udało mi się poskładać przez 6 miesięcy. Oczywiście wszelkie sugestie i poprawki (których zakładam będzie sporo ) mile widziane. Wszelkie info, uzupełnienia, sprostowania itp. proszę kierować na PW. W miarę możliwości czasowych będę uzupełniał skorowidz.
                pozdrawiam Rafał

                Plik skorowidz.zip na koncie użytkownika Projekt_NEP • folder Dokumenty • Data dodania: 14 cze 2010

                Comment

                • etykieta
                  Senior
                  • 08-2005
                  • 180

                  #98
                  segregacja wzorów

                  ponieważ przez miesiąc nikt z forumowiczów nie wniósł poprawek do spisu uważam spis za zamknięty na chwilę obecną i przystępuję do przyporządkowywania wzorów wg. schematu w spisie. A tak na marginesie osoby, które pobrały indeks mogłyby się wypowiedzieć, czy jest to dla nich czytelny zapis lub co można w przyszłości poprawić

                  Comment

                  • etykieta
                    Senior
                    • 08-2005
                    • 180

                    #99
                    step by step

                    Kolejny kroczek w projekcie NEP do przodu. Tym razem upgrade strony informatycznej - nowiutki skaner Canona od dziś rozpoczyna pracę, backup pójdzie na dysk zewnętrzny 2T - na kilka miesięcy powinno wystarczyć.

                    Comment

                    • etykieta
                      Senior
                      • 08-2005
                      • 180

                      skanowanie

                      Pytanie techniczne: czy macie jakiś pomysł jak zwiększyć czytelność skanów, szczególnie chodzi mi o etykiety ze złoceniami i posrebrzeniami. Przy 200-300 dpi mniejsze napisy są nieczytelne lub zamazane. Przy etykietach zwykłych takiego problemu nie ma, skanują się idealnie. Próbowałem podkładać kartkę papieru na zmianę z koszulką dla rozproszenia światła ale za bardzo to nie pomogło. I tu jestem w kropce bo takich etykiet jest sporo, pomocy !!!

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23807

                        Zdjęcia aparatem (bez włączania lampy błyskowej ma się rozumieć) przy silnym acz rozproszonym świetle w takim wypadku dobrze wychodzą (choć trzeba pamiętać odpowiednim ustawieniu balansu bieli czy to w aparacie czy to przy obróbce).
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • etykieta
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 180

                          skanowanie cd1

                          dzięki ART za szybką poradę, tak zaawansowany w fotografii jak Ty niestety nie jestem. Rozumiem, że jeżeli wykonam zdjęcie etykiety zwykłym aparatem nie cyfrówką czy lustrzanką w dzień, przy oknie na matowym podkładzie, bez lampy to będzie OK. Pytanie czy musi to być idealnie pionowo co bez statywu będzie trudne czy mogę zrobić minimalny kącik?

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23807

                            To oczywiście rodzi kolejne problemy Jak zrobisz pod kątem, to później musisz skorygować perspektywę w programie graficznym, co będzie czasochłonne (przy dużej liczbie etykiet). Jak zamierzasz robić hurtem zdjęcia to polecam takie przygotowanie stanowiska żeby później mieć jak najmniej pracy w programie graficznym. Tło najlepiej białe, bo będzie można łatwiej ustawić sobie ew. korektę barw w gotowym zdjęciu. Oświetlenie jak i po drodze kolor ścian też może wprowadzić nieco zamętu w barwach... Zrób kilka zdjęć na próbę sprawdź czy jest potencjał w tym pomyśle w Twoim otoczeniu i przy dostepnym u Ciebie sprzęcie.
                            Last edited by ART; 28-07-2010, 18:02.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • etykieta
                              Senior
                              • 08-2005
                              • 180

                              skanowanie cd2

                              Wielkie dzięki dla Ciebie ART za porady. W związku z faktem, że nie za bardzo mam miejsce na rozkładanie się na dłużej w jednym miejscu z tą robotą , muszę to zrobić hurtem. Wydzielę etykiety, które słabo wyszły w skanowaniu do osobnego pudła i potem po zeskanowaniu całości będę je systematycznie pstrykał i dorzucał do odpowiednich folderów w katalogu. To chyba najrozsądniejsze wyjście

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika etykieta Wyświetlenie odpowiedzi
                                Pytanie techniczne: czy macie jakiś pomysł jak zwiększyć czytelność skanów, szczególnie chodzi mi o etykiety ze złoceniami i posrebrzeniami. Przy 200-300 dpi mniejsze napisy są nieczytelne lub zamazane. Przy etykietach zwykłych takiego problemu nie ma, skanują się idealnie. Próbowałem podkładać kartkę papieru na zmianę z koszulką dla rozproszenia światła ale za bardzo to nie pomogło. I tu jestem w kropce bo takich etykiet jest sporo, pomocy !!!
                                Skanuj tylko a nie rób zdjęć. Jesli dasz ze 300 DPI i powiedzmy około 50-100 kB na skan to powinno być OK. Jeśli sporą cześc etykiet chcesz fotografować i bawić się w jakieś oświetlenie i ustawianie pod kątem to ręczę Cię że jeszcze Twoje prawnuki będą siedzieć nad tym katalogiem
                                Niestety ety na papierze metalicznym nigdy nie wychodzą dobrze (wiem to z doświadczenia) bo czy to skaner, czy aparat z flashem czy światło dzienne tworzą odblaski na papierze zmieniające się zależnie od kąta pod jakim się patrzy, przez co nadruk staje się mniej czytelny. Można to wyeliminować chyba tylko retuszem w programie graficznym ale to czas i czas i czas...
                                Drobne różnice w odmianach etykiet niewidoczne na skanach możesz pokazać w opisach.
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎