Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katalog etykiet niemieckich

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • etykieta
    Senior
    • 08-2005
    • 180

    #61
    Projekt NEP

    Drogi Pieczarku,

    Pisząc o kwestii finansowej, że nie jest dla mnie kluczowa miałem na myśli fakt, że nie założyłem jakiegoś budźetu na ten cel, po prostu wydatki będę ponosił w miarę na bieżąco przez kilka lat i w zakresie na jaki w danym momencie będzie mnie stać, nie zastanawiam się w tej chwili czy będzie to 5-10 tys. złotych czy więcej.
    Nie zastanawiałem się nad kwestią sprzedaży czy udostępniania czegoś czego na razie nie ma. Etykiety to moje hobby. Nie zajmuję, się tym dla zarabiania kokosów tylko dla przyjemości. Popatrz na wywołanego wcześniej Sopistę, udostępnia na swojej stronie ponad 30 tys. skanów za darmo - żyje i ma się dobrze. Widać nie jestem ostatnim idealistą - birofilem co mnie cieszy

    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      #62
      Dziękuję za informację dotyczącą ceny katalogu, na raczej jej prawdopodobnego braku.

      No cóż, porywasz się na coś, z czym nie poradziło sobie prężne środowisko niemieckich kolekcjonerów. Jak już wcześniej pisałem: w sukces nie wierzę, powodzenia szczerze życzę.

      Comment

      • etykieta
        Senior
        • 08-2005
        • 180

        #63
        Pytanie jak takie coś zapisać w katalogu. Każda z nazw zaczyna i kończy jakiś etap w rozwoju browaru w Aalen-Wasseralfingenod 1901 -2010 r. :

        Anton Ebert, Löwenbrauerei
        Löwenbrauerei Wasseralfingen, Anton Ebert
        Löwenbrauerei Wasseralfingen, Anton Ebert KG
        Löwenbrauerei Wasseralfingen, A. Ebert GmbH & Co. KG

        jaką nazwę przyjąć oprócz miasta, pierwszą - ostatnią ? Czy zapisac pod ostatnią znaną podając wszystkie wczesniejsze?

        Comment

        • etykieta
          Senior
          • 08-2005
          • 180

          #64
          Projekt NEP

          czy też wersja podpowiedziana umieścić wszystkie po kolei (jeden za drugim) - browar wypuszczał etykiety w każdym okresie działalności i etykiety z odpowiednim oznaczeniem firmy przypisać do kolejnych etapów?

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #65
            Umieść nazwę browaru ostatnią, wcześniejsze nazwy browaru możesz umieszczać "poniżej" tak, żeby były widoczne ale, żeby nie wprowadzały zamieszania. Segregowanie etykiet wg poszczególnych nazw jest tylko dodatkowa duperelką i tak układając etykiety widzisz mniej więcej jaka jest chronologia od najstarszej do najmłodszej.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • etykieta
              Senior
              • 08-2005
              • 180

              #66
              Projet NEP

              witajcie,

              no to pomailowałem troszkę z Hendrikiem Thomannem. Z kilku linków które mu podesłałem do oceny ich pod względem aktualności i wierzytelności zawartych tam informacji odnośnie browarów niemieckich wskazał ten jako najpełniejszy z którego sam korzysta przy segregacji swojego zbioru http://www.beerlabels.info/main.jsp?content=27832. Na tym będę się więc opierał w dalszych pracach nad listą browarów, podając zgodnie z sugestią Becika jako nazwę podstawową nazwę najnowszą z załączeniem pod spodem nazw wcześniej występujących.
              Odnośnie systematyzacji skanów chciałem przyjąć następujący schemat:

              Litera miasta A, Browar np nr z listy A - 1 z , skan nr 1 zapis katalogowy skanu: A1_0001
              teraz schodki :-)

              każdy następny browar dochodzący do listy po jej usystematyzowaniu w całości na określony dzień otrzyma pierwszy wolny numer nawet gdyby zaczynał się na literę A - przykład A_7007_0001

              co sądzicie o takiej numeracji czy będzie ona czytelna (dla mnie jest) ale to ocena subiektywna, ewentualnie jak numerujecie walory w swoich zbiorach

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika etykieta Wyświetlenie odpowiedzi
                co sądzicie o takiej numeracji czy będzie ona czytelna (dla mnie jest) ale to ocena subiektywna, ewentualnie jak numerujecie walory w swoich zbiorach
                Za dużo kombinowania z cyframi choć jest to logiczne i w miarę proste.
                Gdybym ja coś takiego robił to katalogowałbym tak, np:

                Aachen1 - gdzie Aaachen to wiadomo, miasto, a cyfra to jakiś browar w tym mieście, Aachen2 to drugi browar w tym mieście - oczywiście gdzie nazwy browarów miałbyś tak samo usystematyzowane

                Gdyby nazwa miasta się powtarzała np w jakiś dwóch landach to można byłoby za nazwą miasta wpisać w skrócie land (np Meklemburgia-MKB) lub inaczej i na koniec cyfra....
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • etykieta
                  Senior
                  • 08-2005
                  • 180

                  #68
                  Projekt NEP_schemat katalogowania

                  Właśnie o to mi chodzi,żeby nazwa miasta się nie powtarzała. Nie chcę komplikować dodatkowo sprawy przez dodawanie skrótów landu. Wyznacznikiem będzie nazwa miasta do której będzie dołączony spis browarów. Wystarczy znać nazwę miasta i przeszukać listę pod nim się znajdującą (jak na razie pod żadną nazwą nie ma więcej niż 20 browarów) więc chyba nie będzie to zbyt wielki wysiłek dla poszukiwacza

                  Comment

                  • Micho441
                    • 04-2008
                    • 812

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika etykieta Wyświetlenie odpowiedzi
                    Właśnie o to mi chodzi,żeby nazwa miasta się nie powtarzała. Nie chcę komplikować dodatkowo sprawy przez dodawanie skrótów landu. Wyznacznikiem będzie nazwa miasta do której będzie dołączony spis browarów. Wystarczy znać nazwę miasta i przeszukać listę pod nim się znajdującą (jak na razie pod żadną nazwą nie ma więcej niż 20 browarów) więc chyba nie będzie to zbyt wielki wysiłek dla poszukiwacza
                    Moim skromnym zdaniem wyznacznikiem powinna być nazwa browaru - spis alfabetyczny.Posiadam wiele etykiet które zawierają jedynie nazwę browaru a ani słowa o miejscowości w której browar się znajduje.
                    Pewnie dlatego katalogi niemieckie mają spis browarów a nie miejscowości.Proszę patrzeć także przez pryzmat początkujących kolekcjonerów.
                    Sam wiele razy uzerałem się z taka etykietą na której jest tylko nazwa browaru.Przecież taki katalog ma ulatwić życie mlodym stażem kolekcjonerom.Doświadczony kolekcjoner ma wypracowane już metody identyfikacji etykiet.
                    Jeśli chodzi o pisanie tylko ostatniej nazwy browaru - hm,proszę prześledzić tak dla przykładu tylko browar przy Indira-Ghandi Strasse 66-69 w Berlinie.
                    Dlatego też jestem pełen podziwu dla tak karkołomnego przetsięwziecia. Mi by pewnie zabrakło życia.
                    Pozdrawiam

                    Comment

                    • etykieta
                      Senior
                      • 08-2005
                      • 180

                      #70
                      Projekt NEP - założenia wstępne cd

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Moim skromnym zdaniem wyznacznikiem powinna być nazwa browaru - spis alfabetyczny....Pewnie dlatego katalogi niemieckie mają spis browarów a nie miejscowości.Proszę patrzeć także przez pryzmat początkujących kolekcjonerów.
                      Ustaliliśmy kilka postów wyżej, że wyznacznikiem będzie najpierw nazwa miasta, potem browaru. Gdyby zrobić spis alfabetyczny zgodnie ze stroną poleconą przez Hendrika Thomana byłoby ponad 92.000 tys nazw browarów przez ostatnie 100 lat albo ok. 4.000 miejscowości.Tam jednak jest spis najpierw wg. miast a potem browarów. Jestem zdania,podobnie jak Becik, że o wiele bardziej przydatne jest założenie miasto/browar a nie odwrotnie i nie chodzi tu o moją wygodę. Dla mnie prościej byloby przeklepac te 92 tys nazw i dorzucać tylko do nich etykiety -pewnie z 20-30 % byłoby pustymi nazwami, bo albo nie mieli/mają etykiet, albo byli/są restauracjo-browarem lub minibrowarem,który etykiet nie robi, albo nikt takich etykiet nie posiada lub nic o nich nie wiemy . Większość etykiet od lat 60 ma jednak nazwę miasta lub kombinatu w przypadku DDR-u. To chyba przesądza sprawę.
                      Pozostała kwestia umieszczenia nazwy. Ustaliliśmy,że w katalogu będzie podana ostatnia znana nazwa jednak z wyliczeniem wszystkich poprzednich dla zachowania porządku chronologicznego. Więc w spisie treści i tak będzie można ją odnaleźć np. współczesna nazwa pogrubiona , historyczne kursywą.
                      ps. Berlin już za mną, rzeczywiście mieli masakryczną ilość nazw browarów w mieście prawie 350

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #71
                        W każdym szanującycm się katalogu jest coś takiego, jak indeks. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nazwy browarów, zarówno historyczne jak i współczesne, zamieścić w indeksie, odnośnikiem do właściwego rekordu. Przy czym nazwa browaru to nazwa spółki lub nazwisko właściciela. To samo można zrobić z charakterystycznymi nazwami piw.

                        Comment

                        • etykieta
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 180

                          #72
                          Projekt NEP - Założenia wstępne

                          "Ustaliliśmy,że w katalogu będzie podana ostatnia znana nazwa jednak z wyliczeniem wszystkich poprzednich dla zachowania porządku chronologicznego. Więc w spisie treści i tak będzie można ją odnaleźć np. współczesna nazwa pogrubiona , historyczne kursywą."

                          Nie wiem Krzysiu czy dobrze Cię zrozumiałem, ale tak właśnie mam zamiar zrobić. W skrócie Spis treści/Indeks będzie mniej więcej wyglądać tak:

                          Nazwa Miasta: Aachen
                          Nazwa współczesna : [/B]Aachener Bürgerbräu, Peter Wiertz OHG[/B] A_1
                          Nazwy wcześniejsze: Aachener Bürgerbräu, Peter Wiertz GmbH A_1

                          Może to błąd ale nazw piw nie zamierzam wprowadzać, skupię się na nazwach browarów

                          Comment

                          • etykieta
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 180

                            #73
                            Projekt NEP

                            Coś się popartliło


                            Nazwa Miasta: Aachen
                            Nazwa współczesna : Aachener Bürgerbräu, Peter Wiertz OHG A_1
                            Nazwy wcześniejsze: Aachener Bürgerbräu, Peter Wiertz GmbH A_1

                            Comment

                            • Bombadil13
                              • 05-2005
                              • 2479

                              #74
                              Przecież zawsze można założyć by indeks był segregowany wg miast, a w opcji wg browarów.
                              Jak np tu:


                              wg nazwy użytkownika lub wg postów
                              Poszukuję

                              Comment

                              • etykieta
                                Senior
                                • 08-2005
                                • 180

                                #75
                                Do trzech razy sztuka

                                Do trzech razy sztuka

                                Nazwa Miasta: Aachen
                                Nazwa współczesna : Aachener Bürgerbräu, Peter Wiertz OHG A_1
                                Nazwy wcześniejsze: Aachener Bürgerbräu, Peter Wiertz GmbH A_1

                                Jeżeli to możliwę proszę ARTA o usunięcie postu nr 73 z tej dyskusji

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎