Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stare wafle z Polski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • artbiron
    Senior
    • 05-2003
    • 112

    Stare wafle z Polski

    Witam, Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na temat starych polskich wafli. Mam na mysli id:70 oraz id:13548
    Wyglądają na starsze niż z lat 90-tych. Czy daty w dziale „Kolekcjonerstwo” są wiarygodne? Ile mogą kosztować?
  • artbiron
    Senior
    • 05-2003
    • 112

    #2
    jak zwykle coś mi nie wyszło z linkami
    Ponadto te same pytania trapią mie przy okazji podkładki id:780
    Rok 59 – to dużo mówi, ale jaka może być jej wartość

    Jeżeli ktoś wie i zechce się woedzą podzielić to wielkie dzięki i jego

    A może ktoś wie jak wyglądałaby sprawa z tą?
    Attached Files

    Comment

    • artbiron
      Senior
      • 05-2003
      • 112

      #3
      I jeszcze jedno pytanko: czy to w ogóle jest piwna podstawka ? może ktoś zna jakieś bliższe dane [np. browar, rok, wartość]
      z góry wielkie dzięki i pozdrowionka
      Attached Files

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Pierwszy wafel (z Łańcuta) to całkiem przyzwoita sztuka .Właściwie jedyny znany powojenny wzór z tego browaru. Ile jest wart to trudno powiedzieć. Jak chcesz sprzedać to wstaw na licytację i sam zobaczysz
        Wg mnie podstawka jest z lat 60. Są na niej jeszcze znaki browarów takich jak Strzyżów , Przemyśl , Zarszyn i Tarnobrzeg a te z kolei były zamknięte dopiero w latach 70.
        Druga podstawka to typowa podstawka knajpiano-gastronomiczna z okresu tow. Gierka a więc z lat 70. Było ich sporo wzorów i nie były wydawane przez browary tylko przez różnego rodzaju zakłady gastronomiczne. Ceny ich nie są wysokie - raczej rzędu kilkudziesięciu groszy sztuka - no chyba że znajdziesz ich gorącego poszukiwacza.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • artbiron
          Senior
          • 05-2003
          • 112

          #5
          Dzięki Cooper,
          zainteesowanie widzę małe, ale i tak dowiedziałem się czegoś więcej
          Twoje

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎