Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwa własnoustnie wypite

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Zbieracz
    Junior
    • 01-2008
    • 27

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
    Obejrzałem fotki z zainteresowaniem i przyznam, że ciekawią mnie Twoje kryteria przyporządkowania polskich etykiet.
    Tak jak mówiłem etykiety są uporządkowane w sposób taki, że tam gdzie jest kod pocztowy i miasto do tego segregatora są wkładane - związane jest to z tym, że łatwiej mi znaleźć później takie piwo w razie wątpliwości w sklepie. A, że z reguły takie wątpliwości są załatwiane telefonicznie - czyli albo ja jestem w sklepie i dzwonię do ojca do domu albo odwrotnie, wtedy łatwiej jest przeczytać jaki jest kod i miasto na etykiecie niż się zastanawiać czy Carlsberg Okocim warzy w Warszawie czy nie.

    Latarnik - Sapporo dlatego właśnie jest w Japonii bo nie ma określonego państwa w UE i z powodów w/w właśnie tam je umieściłem - łatwiej znaleźć.
    Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji etykiet

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zbieracz Wyświetlenie odpowiedzi
      Tak jak mówiłem etykiety są uporządkowane w sposób taki, że tam gdzie jest kod pocztowy i miasto do tego segregatora są wkładane - związane jest to z tym, że łatwiej mi znaleźć później takie piwo w razie wątpliwości w sklepie.
      Klasyfikacja tylko Twoja i dla Ciebie, jak widać każdy inny w tym się gubi.
      IOd tego własnie jest forum browar.biz abyś poprzypisywał piwa tam gdzie powinny być naprawdę, a nie tak, gdzie ktoś napisał na kontrze adres biura, lokalu, hurtowni, rozlewni etc.
      Dla mnie osobiście jest przez to bałagan i ciężko się rozeznać co z czym się. Tworza się nowi piwni producenci. Jednak to jest Twój segregator, Ty ustalasz co w nim trzymasz i jak. My możemy jedynie cos zasugerować.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • bastion
        PremiumUżytkownik
        • 10-2006
        • 1123

        #18
        Sam jestem z tego typu zbieraczy etykietek, którzy zbierają je tylko z tych piw które pili, i z ciekawością oglądnąłem kolekcje.
        Zauważyłem na poczatku mnóstwo błędów, co do przypisania piw browarom, ale przeczytałem jeszcze raz pierwszy post w temacie, i zrozumiałem że chodzi o coś zupełnie innego niż to, co praktykują wszyscy ( chociaż widać że nie wszyscy) pasjonaci różnych form zbieractwa.
        Masz bardzo oryginalną klasyfikacje, aczkolwiek jak dla mnie zupełnie bez sensu, ale to tylko moje zdanie.
        Przypisanie piwa do browaru to norma, ale do sklepu?
        Gratuluje tylu ciekawych wypitych ''własnoustnie''piw i kolekcji.

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4998

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Zbieracz Wyświetlenie odpowiedzi
          ...
          Latarnik - Sapporo dlatego właśnie jest w Japonii bo nie ma określonego państwa w UE i z powodów w/w właśnie tam je umieściłem - łatwiej znaleźć.
          Według Twoich kryteriów (napis na kontrze) to powinieneś stworzyć odrębny katalog dla piw wyprodukowanych w EU, bo może być z Japonii, Chin, Kanady czy Irlandii.
          Ja w mojej kolekcji kapsli z własnoustnie wypitych piw tez mam takie robione przez EU, ale jest internet i można (przeważnie) ustalić skąd jest dane piwo.

          Twoja galeria, Twoje zasady, ale nie dziw się, ze zbyt duże błędy będą Ci wytykane, jak na przykład to Mackowe. Przecież na kontrze wyraznie jest napisane, ze "Wyprodukowano przez Sulimar".

          Skoro już znalazłeś się na tym forum to spróbuj tez z niego wyciągnąć dla siebie jakieś korzyści. Poczytaj o browarach, gdzie się znajdują, o ich historii, dzięki temu dowiesz sie np. ze Krajan jest nie w Nakle tylko w Trzeciewnicy, Zodiak nie jest w Kłodawie tylko w Bierzwiennej, Van Pur to Rakszawa a nie Rzeszów, a Sulimar to nazwa browaru w Piotrkowie Trybunalskim.

          Powodzenia w rozwijaniu kolekcji!
          5410 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #20
            Fajna kolekcja. Ale niestety tak wszystko jest pomieszane ....że aż się ..... nie chce oglądac
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • Kolesław
              Senior
              • 03-2004
              • 1130

              #21
              Data i nazwa miejscowości to czas i miejsce wypicia?

              Comment

              • Zbieracz
                Junior
                • 01-2008
                • 27

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław Wyświetlenie odpowiedzi
                Data i nazwa miejscowości to czas i miejsce wypicia?
                Tak


                Nie dziwię się, że błędy są mi wytykane i nie mam nikomu za złe a wręcz przeciwnie - jestem bardzo zadowolony, że Wam się chciało i dziękuję Wam za to. Niektóre wytknięte piwa od razu poprawiłem. Ale tak jak mówiłem - na tym etapie i w ten sposób w jaki sprawdzam czy danego piwa nie mam w kolekcji, nie mogę podzielić browarami, musi zostać podział na miasta..

                Wkurza mnie to, że na co drugim piwie jest teraz Warszawa no ale nie bardzo mogę coś z tym zrobić - tak jest i mi i moim rodzicom, u których kolekcja się znajduje, łatwiej coś znaleźć.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bastion Wyświetlenie odpowiedzi
                Sam jestem z tego typu zbieraczy etykietek, którzy zbierają je
                Masz bardzo oryginalną klasyfikacje, aczkolwiek jak dla mnie zupełnie bez sensu, ale to tylko moje zdanie.
                Przypisanie piwa do browaru to norma, ale do sklepu?
                Nie nie, to nie tak o sklepach wspomniałem bo zdarza mi się dość często podróżować (zwłaszcza po wschodniej Polsce) i mogę nie wiedzieć o jakichś sklepach do których powinienem zajrzeć będąc przejazdem
                Last edited by Zbieracz; 04-01-2010, 13:36.
                Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji etykiet

                Comment

                • TomX
                  Senior
                  • 09-2004
                  • 1035

                  #23
                  A rozważałeś zrobienie sobie wykazu piw według nazwy - łatwo dało by się każde odnaleźć, a mógłbyś każdemu dopisać prawdziwy browar, a nie warszawską centrale, hurtownie czy importera....
                  Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                  I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                  Comment

                  • Zbieracz
                    Junior
                    • 01-2008
                    • 27

                    #25
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX Wyświetlenie odpowiedzi
                    A rozważałeś zrobienie sobie wykazu piw według nazwy - łatwo dało by się każde odnaleźć, a mógłbyś każdemu dopisać prawdziwy browar, a nie warszawską centrale, hurtownie czy importera....
                    Właśnie wziąłem się za wyszukiwarkę, żeby ona działała muszę każde piwo opisać a to już jest pierwszy krok do skatalogowania po nazwie jeszcze 186 brakuje mi do 3000!
                    Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji etykiet

                    Comment

                    • Zbieracz
                      Junior
                      • 01-2008
                      • 27

                      #26
                      Właśnie zakończyłem pracę nad nową odsłoną mojej galerii

                      Większa funkcjonalność, każde piwko opisane po nazwie (za wyjątkiem sporej liczby ukraińskich/rosyjskich bo cyrylica to dla mnie chińszczyzna), integracja z fejsbukiem no i prawie 1000 piw więcej niż ostatnio

                      Zapraszam do oglądania http://t00kie.pl
                      Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji etykiet

                      Comment

                      • Noriusz81
                        Senior
                        • 11-2008
                        • 388

                        #27
                        Kolekcja bardzo ładna i bogata, sposób prezentacji na stronie internetowej - również

                        Jednak tak jak w poprzednich postach, bardziej doświadczeni koledzy wytykali Ci błędy w przypisywaniu piw niewłaściwym browarom (rozlewniom), tak i jak muszę się pod tym podpisać. Sam będąc (chcąc być) dokładnym korzystałem z sugestii i rad "starszych", przez co teraz w moich statystykach bałaganu nie mam :P Wiem, wiem - Twoja kolekcja, Twoje zasady, ale na tym forum (w dzienniku piwnym lub w dziale piwo-konkretnie) masz tyle informacji, że na pewno co jakiś czas Ktoś będzie chciał Cię "nawracać"

                        Hinano - nadal masz w Ekwadorze zamiast w Polinezji Francuskiej,
                        Podhalańskie - pomimo, iż na etykiecie widnieje jedynie Zakopane - warzone jest przez browar w Wąsoszy,
                        ....
                        ....
                        ....

                        Z piwnym pozdrowieniem
                        Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
                        Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
                        2286 ze 162 krajów
                        Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

                        Comment

                        • Zbieracz
                          Junior
                          • 01-2008
                          • 27

                          #28
                          Hinano zmieniłem.. A Podhalańskie zostaje tam gdzie jest, z powodów, które wymieniłem powyżej Może kiedyś zrobię z tym porządek ale póki co tak jak jest, jest łatwiej.
                          Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji etykiet

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎