Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Coś ciekawego po drodze z Nachodu do Prahy?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Coś ciekawego po drodze z Nachodu do Prahy?

    Wybieram się w najbliższym czasie do stolicy Czech, będziemy jechać od Nachodu, ale nie autostradą. Czy ktoś może polecić jakieś ciekawe piwo lub browar po drodze? Ostatnio nie jestem zaktualizowany w czeskich browarach.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    #2
    No jadąc z Nachodu, to żeby "spotkać" jakiś browar (nie licząc browaru w Nymburku) , to trzeba troszkę jednak zboczyć. Albo na północ, albo południe.

    Wariant północny:
    a) Dvur Kralove nad Labem - chyba już otwarty nowy minibrowarek, jesli nie to na dniach powinien
    b) Miletin - trudno dostępny minibrowarek w małym miasteczku
    c) browar w Nowej Pace
    d) w/w browar w Nymburku

    Wariant południowy:
    a) mały browarek w Dobrusce - jakieś 12-15 km na południe od Nachodu
    b) stamtąd kierując się na Hradec Kralove skręcasz w Trebechovicach w lewo i w wiosce Belec nad Orlici znajdziesz przyjemny minibrowar
    c) i w tym wariancie możesz zaliczyć Nymburk
    Last edited by Pendragon; 15-04-2009, 11:02.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • piokl13
      Senior
      • 06-2003
      • 946

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
      Wybieram się w najbliższym czasie do stolicy Czech, będziemy jechać od Nachodu, ale nie autostradą. Czy ktoś może polecić jakieś ciekawe piwo lub browar po drodze? Ostatnio nie jestem zaktualizowany w czeskich browarach.
      Też będę niedługo jechał tą trasą i zastanawiam się, gdzie zajechać po drodze. Chyba wybiorę trasę:Tambor (od maja), potem Miletin, Detenice, Nymburk.
      Rzuć okiem na mapkę:

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #4
        Racja, zapomniałem o Detenicach.
        Piokl - zazdroszczę wyprawy
        Last edited by Pendragon; 15-04-2009, 11:09.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • rohozecky
          PremiumUżytkownik
          • 11-2008
          • 1837

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          No jadąc z Nachodu, to żeby "spotkać" jakiś browar (nie licząc browaru w Nymburku) , to trzeba troszkę jednak zboczyć. Albo na północ, albo południe.

          Wariant południowy:
          a) mały browarek w Dobrusce - jakieś 12-15 km na południe od Nachodu
          b) stamtąd kierując się na Hradec Kralove skręcasz w Trebechovicach w lewo i w wiosce Belec nad Orlici znajdziesz przyjemny minibrowar
          [/URL]
          Można jeszcze w tym wariancie zaliczyć Rychnov nad Knežnou i Żamberecky Kanec. W Hradcu Kralove jest też minipivovar

          pozdrowienia
          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
            Można jeszcze w tym wariancie zaliczyć Rychnov nad Knežnou i Żamberecky Kanec. W Hradcu Kralove jest też minipivovar
            Ja to wiem, ale "kolega pytek" wybiera się do Pragi, a Rychnov i Zamberk to już tak raczej na Brno O Hradcu nie wspominałem, bo z tego co wiem, to jest to minibrowar na specjalne okazje i zamówienia.
            Last edited by Pendragon; 15-04-2009, 11:25.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              a) Dvur Kralove nad Labem - chyba już otwarty nowy minibrowarek, jesli nie to na dniach powinien
              Z tego co można wyczytać z ich strony to miejscowego piwa będzie się można napić w trakcie dwudniowej lokalnej imprezy 30.IV-1.V w piwiarniach zlokalizowanych w centrum miasteczka ("U Hlaváčků" Riegrova 346, "U Slunce" Přemyslova 53, "U Svobodných pánů" Náměstí T.G. Masaryka 84).
              Last edited by docent; 15-04-2009, 12:10.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • piokl13
                Senior
                • 06-2003
                • 946

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                Z tego co można wyczytać z ich strony to miejscowego piwa będzie się można napić w trakcie dwudniowej lokalnej imprezy 30.IV-1.V w piwiarniach zlokalizowanych w centrum miasteczka ("U Hlaváčků" Riegrova 346, "U Slunce" Přemyslova 53, "U Svobodných pánů" Náměstí T.G. Masaryka 84).
                Też tak wyczytałem, ale zakładam optymistycznie, że piwo to będzie dostępne od maja non stop .

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Też tak wyczytałem, ale zakładam optymistycznie, że piwo to będzie dostępne od maja non stop .
                  Z tym może być różnie. Taka impreza może skutecznie osuszyć zapasy Tambora i trzeba będzie czekać na nowe warki. Ja wybieram się w te okolice pod koniec maja, myslę że to będzie bezpieczny termin.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Saks
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 108

                    #10
                    Też się wybieram tą trasą, pewnie wykorzystam część wskazówek
                    Mel Gaudii Vitae Est

                    www.michalsaks.com

                    Comment

                    • skakacz
                      Member
                      • 02-2007
                      • 64

                      #11
                      Warto pojechać z Hradca, jakieś 30 km na południe, aby zahaczyć o Medlesice. Jest to wioska leżąca wpół drogi pomiędzy Pardubicami a Chrudimiem. Działający w niej browar, warzy jedyne w swym rodzaju niefiltrowane i niepasteryzowane piwo beczkowe. Z racji iż nektar ów, niedostępny jest w wersji butelkowanej, w gospodzie przy browarze czekają na spragnionych 1,5 litrowe PET-y po mineralnej, które można napełnić medlesickim jasnym badź ciemnym.
                      A skoro przejeżdża sie przez Pardubice, to warto zakupić tamtejszego portera.

                      Comment

                      • darekd
                        Senior
                        • 02-2003
                        • 12211

                        #12
                        Belec nad Orlicą: http://www.uhusku.ic.cz/

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎