Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Piwna kartografia

Jak się okazuje, nasi południowi sąsiedzi, Czesi, zaczynają poważnie podchodzić do tematu biroturystyki.
    Po wcześniej wydanej mapie "Pivovary Česke Republiky", ukazała się mapa z serii "Velká cykloturistická mapa" : "Budvar. Jihočeské pivní stezky", w skali 1:130 000.
    Niewątpliwą zaletą mapy jest logo browaru umieszczone przy nazwie każdej miejscowości w której znajduje się "hospoda Budvar". Jaj zasięg to Czechy południowe oraz tereny przygraniczne z Austrią. Mapa jest w praktycznej, plastykowej okładce i zawiera również część opisową. Niestety, w Polsce raczej niedostępna chyba,że w jakiejś księgarni turystycznej będzie ją można zamówić (mapa ta ma numer kolejny 50)
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

Nie wiem, jak w Czechach, ale widząc w trakcie licznych wycieczek to, co się dzieje po wsiach, w Polsce taką mapę trzebaby aktualizować raz w miesiącu.

A co się dzieje? Otóż dzieje się źle !!! Większość knajp, do których jeździłęm na piwo rok, dwa, trzy temu, już nie istnieje
    Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Comment

Dzieje się to że większość knajp i sklepów nie wytrzymuje opłat , jeśli mały sklepik musi zapłacić za koncesje tyle samo co hiper , to
      dla mnie jest to chore .

Comment

Sklepy jakoś nie giną, wręcz rozmnażają się bez umiaru. Nawet w zapadłych wiochach są po dwa - trzy sklepy. Żeby nawet nie było żadnych opłat, to i tak nie przeżyją, skoro we wsi jest siedmiu klientów.
        Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Comment

Ale nie wszystkie handlują alkoholem .

Comment

W 1996 roku została wydana mapa "Spragniony ? Wybrzeże Bałtyku. Cza na EB" Skala 1:300 000. Mapa całego polskiego Wybrzeża z 20 plnikami miejscowości nadmorskich, opisem miejsc noclegowych, spisem lokali EB w całej Polsce, spisem imprez letnich na Wybrzeżu. Miejscowości z którymi EB miało umowę ( sponsoring imprez ) zaznaczone były flagami z logo EB.
            Simon

Comment

jeśli o mapy idzie

ja bym sobie życzył taką mapę w polskiej wersji z zaznaczonymi przynajmniej browarami. na śląsku jest ich nie mało!

Comment

A Lech zasponsorował wydanie tzw. mapy rowerowej Wielkopolski, która kiedyś była dołączona do Wyborczej. Oczywiście na żółto zaznaczono miejscowości, gdzie "znajdziesz pub, który Ci gorąco poleca producent bezalkoholowego piwa Lech" Z tyłu indeks knajp.
                Użyteczeność mapy zerowa - co to za mapa rowerowa ze skalą 1:400000

Comment

Podczas krótkiego pobytu w Ołomuńcu nabyłem planik "Hospody, hospudki, hospudecki". Przyjemna mapka, aż się prosić sprawdzić aktualność zamieszczonych danych
                  P.S.
                  Przepraszam FCJcz za błędy w pisowni
                  Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

Comment

Czy istnieje może gdzieś w internecie mapa Polski z zaznaczonymi browarami działającymi obecnie lub nie ?

Comment

Odp: Piwna kartografia

celt_birofil napisał(a)
                      Jak się okazuje, nasi południowi sąsiedzi, Czesi, zaczynają poważnie podchodzić do tematu biroturystyki.
                      Nie wspominając oczywiście naszych zachodnich sąsiadów gdzie stowarzyszenie "Privaten Braugasthof" zrzeszające Brauhaus-y wydaje drukiem broszurkę wraz z mapką.

PRIVATEN BRAUGASTHOF

Comment

Grafikiem komputerowym to ja nie jestem Wstawiłem tylko parę Browarów i juz jest ciasno
                        Attached Files

Comment

Proponowałbym (choć też - od paru lat - nie jestem grafikiem komputerowym) zrezygnować ze słowa "Browar" przy nazwach i z podkreślenia (ew. można zaznaczyć dokładną lokalizację browaru punktem lub znakiem graficznym), w miejscach dużego "zagęszczenia" browarów wstawić numerki lub skróty i dodać legendę do mapy, wreszcie zrobić mapę w tle bardziej bladą, żeby się nie zlewało.
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

@WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

Comment

Celciku -gdybyś kupował jeszcze takie mapy - to bierz i dla mnie.
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

Comment

A może zrobić taką mapkę jak powyższa, z zaznaczonymi miejscowościami w których funkcjonują browary? Ja byłbym gotów podjąć się takiego wysiłku, tylko czy jest zapotrzebowanie?

Comment

Working...
                              X