Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
    Ponieważ to co napisałeś nt wielkości browarów Pendragon w poście nie jest idealnie tym co w praktyce zastosowałeś w swojej mapie browarów niemieckich a jest tam tak:
    A bo to zależy od dostępnego dla danego kraju źródła. Zielone w Niemczech to nowość
    Dla jednego kraju 5 tys. hl to może być całkiem duży browar, dla Niemiec to mikrus. Tutaj jedną miarą nie można brać każdego kraju, tylko trzeba uwzględnić lokalną specyfikę.
    Natomiast co do zielonego, to właśnie mi przypomniałeś, że znalazłem dla niego nowe zastosowanie.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      Tymczasem na Łotwie pojawiły się co najmniej trzy nowe browary (w tym na pewno jeden przemysłowy, w Dyneburgu)...

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        Prostuję, prosząc o dodanie na mapę Estonia, Łotwa, Litwa, Białoruś nowych browarów na Łotwie. Trzy w Rydze (ALEHouse, Labietis, Ilguciema), dwa w Kurlandii (Saldalus w Saldus i Lankalnu w Dzeida k. Skrundy), dwa w Liwonii (Maldugunis w Roses k. Rauny i Lennenvarden w Lielvarde) i jednego w Łatgalii (Latgales w Dyneburgu). O ile wszystko dobrze odczytałem tropiąc adresy. W sumie osiem sztuk. Potrzebne informacje można wydobyć m. in. z bloga labsalus.lv

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          No do jasnej ciasnej! Przedwczoraj byłem w Rydze i nie wiedziałem o tych browarach. A Pani w informacji turystycznej nie potrafiła mi wskazać żadnych ponad te z mapki Pendragona (tzn. tych też nie umiała ).

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            Zrobiłem mapę - spis, na której umieściłem linki do wszystkich moich europejskich map piwnych. Dodałem tam też kilka innych nie moich map, tak by w jednym miejscu była cała Europa (bez Kaukazu). Mapa ta jest w mojej sygnaturze, która tym samym uległa sporemu odchudzeniu.
            Te nie moje, obce mapy, są oznaczone innym kolorem. Z jednym wyjątkiem - mapy polskich sklepów piwnych.
            Znaczniki Polski, Niemiec i Czech są wielowątkowe.
            Last edited by Pendragon; 10-01-2014, 12:58.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • karol1000
              Senior
              • 09-2007
              • 1823

              Fajna sprawa dzieki
              LP

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                Artur X to Ty Pendi? Cierabuń/Tierabuń jest na początku wsi, te duże zabudowania. Tam nie ma zresztą żadnych innych dużych budynków we wsi.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  Jam ci to

                  Cierabuń dobrze trafiłem teraz?
                  Last edited by Pendragon; 10-01-2014, 13:56.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    A i brakuje dwu w Mińsku. Jeden Minibrowar Staromestny ul. Hyertsena 4 to najnowszy. Na beerme.com już go dodali. A ten drugi to Triple Ltd. ul. Karbysheva 44. O nim nic nie wiem.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Cierabuń dobrze trafiłem teraz?
                      Tak.

                      Tutaj widać nawet przez okno to ogrodzenie i linię drzew.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        A i brakuje dwu w Mińsku. Jeden Minibrowar Staromestny ul. Hyertsena 4 to najnowszy. Na beerme.com już go dodali.
                        To kontraktowiec. Białorusini z belbeer.com też się początkowo na to nabrali, ale szybko usunęli go z listy. Pisałem o tym 4.04.2013 w temacie
                        Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe


                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        A ten drugi to Triple Ltd. ul. Karbysheva 44. O nim nic nie wiem.
                        A to ja też nic nie wiem
                        Last edited by Pendragon; 10-01-2014, 14:14.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          A faktycznie pisałeś.

                          Ale w tym samy wątku wspominałem "W listopadzie otwarto kolejny w Mińsku minibrowar - Arbat na Alei Niepodległości 143/1, koło Stacja metra "Wostok". W ofercie red ale, pilzner, porter i pszenica."

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            W maju dostałem od becika listę browarów w Mińsku (a on od zaprzyjaźnionego kolekcjonera z BY). Wklejam część o małych:
                            Restoran-Pivovarnya "Rakauski Browar" - ul. Vitebskaya 10 (near metro station Nemiga)

                            Restoran-Pivovarnya "Gradskiy PUB" - ul. Timiryaseva 123/2

                            Restoran-Pivovarnya "Nowiy Neswiż" - ul. Lesi Ukrainki 22

                            Restoran-Pivovarnya "People" - ul. Kalwaryjskaya 1

                            Restoran-Pivovarnya "BeerBank" - ul. Olschevskogo 10 (it's seems to be Sportbar Jamaica 5:0)

                            I dont know what is that brewery:

                            Triple Ltd. and Krasny Volk. I never heard about it. This year I have planed trip to Minsk so I confirm this list by the own eyes.

                            People to Taler.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              Łaski się dopraszam o uwzględnienie moich sugestii dotyczących Łotwy i Ukrainy. Bez względu na to, czyje to mapy.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                O Łotwie pamiętam, a Ukrainę przegapiłem. Tylko ten jeden we Lwowie?

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎