Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Mam nadzieję to rozkminić w kwietniu jak będę w Mińsku.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Nowa jakość w moich polskich mapach. 4 mapy w jednej. Na jednej mapie sklepy, knajpy, browary czynne i browary zamknięte. Liczę na zainteresowanie tematem historią ludzi, którzy w inny sposób nie zajrzeliby na mapę browarów zamkniętych. Zastrzegam, że nie weryfikowałem jeszcze lat istnienia browarów, są to dane przepisane kilka lat temu z tutejszego spisu browarów nieczynnych. Wiem, że wymaga to poprawek. Chciałbym jeszcze ponanosić lokalizacje browarów zamkniętych przed 1945, ale tylko takich, które są dokładnie namierzone.

      Oto pierwsza (i jedyna na razie) mapa województwa dolnośląskiego:


      Dajcie znać jak się podoba i czy dodalibyście na nią coś jeszcze.
      Last edited by Pendragon; 27-02-2014, 23:44.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • chemmobile
        Senior
        • 03-2009
        • 2168

        Bardzo dobry pomysł. Zwłaszcza w kontekście braku czasu z mojej strony na aktualizowanie mapy sklepów
        Ja bym jednak zrobił z tego dwie mapy:
        - "konsumpcyjną", czyli knajpy i sklepy;
        - "turystyczno-historyczną", czyli browary istniejące, zamknięte i historyczne.

        Lokale podzieliłbym na dwie grupy zamiast trzech, tj. bez wydzielania multitapów. Ogólnie mówiąc pierwsza grupa to lokale, do których idziesz w ciemno (czytaj: polecane), druga grupa to takie, w których można coś ciekawego znaleźć na kranie (czytaj: reszta lokali). Mniej grup = mniej pracy, taka moja opinia.
        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          ...Oto pierwsza (i jedyna na razie) mapa województwa dolnośląskiego:


          Dajcie znać jak się podoba i czy dodalibyście na nią coś jeszcze.
          Nie wiedziałem, że Zielona Góra leży na Dolnym Śląsku.
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Nie zamierzam dla każdego województwa tworzyć osobnej mapy. Takie świętokrzyskie czy podlaskie nie "zasługuje" na własną. Wiec nie siej propagandy, tytuł mapy jest jednoznaczny.

            A co do przynależności to nie tak znowuż dawno temu myślałem, że Zielona Góra to Ziemia Lubuska, więc zawsze jest czas na dokształcenie
            Last edited by Pendragon; 02-03-2014, 00:34.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie zamierzam dla każdego województwa tworzyć osobnej mapy. Takie świętokrzyskie czy podlaskie nie "zasługuje" na własną. Wiec nie siej propagandy, tytuł mapy jest jednoznaczny.
              I nie musisz, zrób to dla Polski
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Dla Polski się nie da. Ograniczenia Google Maps nie pozwalają. 200 znaczników. Dlatego miedzy innymi robię nowe wersje map. Będę niczym Ursa Maior - nie podoba się, to nie korzystaj

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Sokół83
                  szynkarz
                  • 12-2004
                  • 1598

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie wiedziałem, że Zielona Góra leży na Dolnym Śląsku.
                  Leży co najmniej od rozbicia dzielnicowego.
                  Z INNEJ BECZKI

                  www.fotopolska.eu

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Leży co najmniej od rozbicia dzielnicowego.
                    Zawsze czegoś nowego człowiek się uczy.
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      Chyba się jednak nie nauczy, biorąc pod uwagę "precyzję" informacji.

                      Comment

                      • Pankracy
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2770

                        No to ja też coś dodam jak się temat rozwija.
                        Godzieszów, Lubsko, Świeradów-Zdrój, Żary to są Łużyce, a nie Śląsk.
                        Last edited by Pankracy; 03-03-2014, 15:56.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13950

                          Ludzie, czy ktoś tu w ogóle wziął pod uwagę fakt, że ja nie zrobiłem żadnej piwnej mapy Śląska?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • zgroza
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 3597

                            Piwna mapa województw D i F
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • Sokół83
                              szynkarz
                              • 12-2004
                              • 1598

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                              Chyba się jednak nie nauczy, biorąc pod uwagę "precyzję" informacji.
                              Bodajże jakoś w połowie XIII wieku powstało księstwo głogowskie, na terenie którego leży Zielona Góra. A księstwo to było częścią Śląska.
                              Z INNEJ BECZKI

                              www.fotopolska.eu

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ludzie, czy ktoś tu w ogóle wziął pod uwagę fakt, że ja nie zrobiłem żadnej piwnej mapy Śląska?
                                Ale masz na myśli który Śląsk...?
                                Śląsk Dolny czy może Śląsk Górny, a jak się w to wpisuje Zagłębie...?
                                Żeby nie było wątpliwości - pytam jedynie by jątrzyć .

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎