Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Są plusy dodatnie i plusy ujemne.
    Na plus dodatni zaliczam np. warstwy.
    Na plus ujemny - opcja która mi się włączyła a nie wiedziałem co oznacza. Zaznaczyły mi się w jakiś sposób wszystkie znaczniki. Przesunąłem jeden, a to spowodowało przesunięcie wszystkich innych na mapie. Tym samym wszystkie polskie browary w tej chwili "nie stoją" na swoim miejscu... Prace naprawcze wkrótce!
    Last edited by Pendragon; 12-11-2014, 17:48.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      Pierwszy efekt zmian już jest widoczny.
      Mapa polskich browarów uwzględnia warstwy.
      Można sobie wyłączyć wyświetlanie browarów w budowie.
      utworzenie: 2010.11.06 (knajpy) 2012.04.13 (browary) 2015.01.29 (jako Piwna Mapa Polski) własność: Piwny Informator beershare - postaw autorowi piwo, albo dwa oznaczenia - patrz warstwa LEGENDA gdy brakuje pubu, sklepu, browaru, lub jeśli chcesz zgłosić imprezę piwną przejdź na mapę: https://goo.gl/Cpmuxu i uzupełnij dane. Jeśli tego nie potrafisz, nie chcesz - to pisz wiadomość prywatną na profil facebookowy Piwny informator lub Mapy piwne.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Zaznaczyły mi się w jakiś sposób wszystkie znaczniki. Przesunąłem jeden, a to spowodowało przesunięcie wszystkich innych na mapie. Tym samym wszystkie polskie browary w tej chwili "nie stoją" na swoim miejscu
        Prawdopodobnie to skutek stałego dryfowania kontynentów a dokładnie płyt tektonicznych na jakich się znajdują. Współrzędne zostały a browary przesuneły się. Widać dawno nie aktualizowałeś map.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          Browar w Brześciu (BY) mimo, że w upadłości nadal działa. Został zatwierdzony plan restrukturyzacji długu i puki co jeszcze będzie działał przez co najmniej 18 miesięcy.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            Nowa wersja mapy Słowacji
            Dodatkowe warstwy browarów zamkniętych i kontraktowych.
            utworzenie: 2009.01.21 poprzednia aktualizacja: 2022-01-29 > 92 własność: Piwny Informator (facebook) beerware - postaw autorowi piwo, albo 2 żółty - browar restauracyjny pomarańczowy - mały browar czerwony - średni browar niebieski - wielki browar + zielony - w budowie + brązowy - kontraktowy + fioletowy - zamknięty
            Last edited by Pendragon; 26-12-2014, 17:43.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              Jak się rozwija i to dostrzegłeś to zrób mu mapę

              Zaktualizowana Irlandia. Wywaliłem Irlandię Północną bo jej nie zbieram i pozostawię to komuś komu będzie chciało bawić się w UK a pozatym spory odsetek browarów z północy wyspy to bezczelne kontraktówki których odróżniania od prawdziwych browarów nie chce mi się przeprowadzać.
              Na obecną chwilę w trakcie burzliwej rewolucji craft nanioslem 43 browary. Wstrzymałem się z nanoszeniem kolejnych 4 rzekomo "na dniach" powstałych gdyż chce się upewnić że już warzą u siebie a nie np kontraktują własnych marek co wcale tak oczywiste dla mnie nie jest obserwując je np na FB. Niestety ubiegłoroczna rewolucja w Irlandii oprócz masy nowych browarów przyniosła też 2 wielkie straty - zamknięto 300-letni browar w Kilkenny i ponad 100-letni w Dundalk. Po tym fakcie na całej wyspie są już tylko 2 stare browary przemysłowe - 250-letni Guinness i 150-letni Murphy's
              W przypadku lokalizacji browarów chciałem wykazać lokalizacje precyzyjne za które ręcze osobiście jak i lokalizacje nieprecyzyjne gdzie często wskazałem tylko ogólnie miejscowość z powodu braku dokładnych namiarów. Chciałem zrobić to np za pomocą ikonek które różniły by się np kropką w środku lub jej brakiem przy zachowaniu tego samego koloru jednak niestety w zasobach mojego edytora Google Maps nie ma takiego zestawu i też nie znalazłem w necie. Ikonki chciałbym by miały taki kształ jak obecnie tzn odwrócone "łezki" nieco mniejsze od standardowych "łezek" Google. Może uda mi sie z czasem takie znleść póki co część lokalizacji jest przybliżona. Czasami gdy nie mam dokładnych danych ikonkę celowo ustawiam np na trawniku lub drodze ażeby zasugerować iż wskazanie nie jest precyzyjne.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                Dobra robota! Mam tylko jedno pytanie. Dlaczego nie zamieściłeś na mapie browaru Galway Hooker Brewery z Roscommon?
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czasami gdy nie mam dokładnych danych ikonkę celowo ustawiam np na trawniku lub drodze ażeby zasugerować iż wskazanie nie jest precyzyjne.
                  Robię identycznie.
                  W przypadku Irlandii, gdzie tych browarów za wiele nie ma, można stosować niestandardowe znaczniki z zewnętrznych stron. W przypadku map, gdzie browarów jest kilkaset przestaje to być funkcjonalne. Mapa się przycina, nie wczytuje, lub wczytuje bardzo wolno. Dlatego systematycznie rezygnuję z tych moich ulubionych znaczków, tych samych co na mapie Irlandii.
                  Last edited by Pendragon; 07-01-2015, 11:53.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dlaczego nie zamieściłeś na mapie browaru Galway Hooker Brewery z Roscommon?
                    Browar w Roscommon został zamknięty w zeszłym roku. Była to raczej garażowa warzelnia jak sam widziałeś. Teraz swoje piwa (oraz nowe marki) warzą w nowym, większym browarze używającym oficjalnie nazwy Galway Craft Beers w miejscowości Oranmore w hrabstwie Galway.

                    Tak w ogóle to jest to tendencja przeprowadzkowa jaką obserwuje już na kilku tutejszych browarach. Niektóre np typowe brewpuby mieszczące się w centrach miast z czasem wprowadzają do sprzedaży równeż swoje piwa butelkowe. Te z kolei pojawiają się w sklepach specjalistycznych, rośnie sprzedaż i zapotrzebowanie na nie. Mała warzelnia w pubie przestaje wystarczać. Browar przenosi się do jakiegoś boxu w industrial estate a piwa swoje nadal serwuje wraz z całą ideologią brewpubu choć jest to już tylko zwykły pub. Z kolei browary które zaczeły produkcje w małych boxach po zwiększeniu produkcji znajdują inne, większe w innych lokalizacjach i tak jest właśnie w przypadku wspomnianym powyżej. Wiadomo. Kaska, kaska i jeszcze raz kaska.
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                      Browar w Roscommon został zamknięty w zeszłym roku. Była to raczej garażowa warzelnia jak sam widziałeś. Teraz swoje piwa (oraz nowe marki) warzą w nowym, większym browarze używającym oficjalnie nazwy Galway Craft Beers w miejscowości Oranmore w hrabstwie Galway.

                      (...)
                      Cholercia, nie wiedziałem. Roscommon to piękne miasteczko, zasługiwało na browar
                      Planowałem na późną wiosnę ponownie ich w tym miejscu odwiedzić, a tu taki klops.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        Połowa linków do map google dziś nie działa.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          Piwna Mapa Polski - moje najnowsze dzieło
                          W jednym miejscu browary (działające i planowane), puby, sklepy piwne.
                          Ze sklepami jestem dopiero na początku robót. Potem jeszcze chyba dodam browary kontraktowe. Google ma limit 5 warstw, więc niczego więcej nie będzie
                          utworzenie: 2010.11.06 (knajpy) 2012.04.13 (browary) 2015.01.29 (jako Piwna Mapa Polski) własność: Piwny Informator beershare - postaw autorowi piwo, albo dwa oznaczenia - patrz warstwa LEGENDA gdy brakuje pubu, sklepu, browaru, lub jeśli chcesz zgłosić imprezę piwną przejdź na mapę: https://goo.gl/Cpmuxu i uzupełnij dane. Jeśli tego nie potrafisz, nie chcesz - to pisz wiadomość prywatną na profil facebookowy Piwny informator lub Mapy piwne.


                          Dotychczasowe mapy pubów i sklepów zostaną wyłączone. Na razie są mi jeszcze potrzebne do nanoszenia sklepów na nową mapę. Tak więc macie kilka dni na migrację na PMP.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            Właśnie zauważyłem że www.mapy.cz mocno weszły do Polski Nie jest ta mapa jeszcze tak dokładna jak w przypadku Czech, ale widać, że ten serwis pracuje już nad omapowaniem naszego kraju. Punkty jeszcze nie są opisane (poza nazwą brakuje adresu czy www), są też błędy, np puby są oznacozne tym samym znaczkiem co browary w Czechach. Tym samym np. na Bogusławskiego we Wrocławiu mamy browar przy browarze
                            Moje marzenie więc się spełnia, bo nie znam lepszej mapy niż ta właśnie.

                            edit:
                            To dotyczy chyba całej Europy. Do tej pory świetnie omapowane były tylko Czechy i Słowacja, a reszta krajów po macoszemu.
                            Last edited by Pendragon; 05-02-2015, 11:05.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Piwna Mapa Polski - moje najnowsze dzieło
                              W jednym miejscu browary (działające i planowane), puby, sklepy piwne.
                              utworzenie: 2010.11.06 (knajpy) 2012.04.13 (browary) 2015.01.29 (jako Piwna Mapa Polski) własność: Piwny Informator beershare - postaw autorowi piwo, albo dwa oznaczenia - patrz warstwa LEGENDA gdy brakuje pubu, sklepu, browaru, lub jeśli chcesz zgłosić imprezę piwną przejdź na mapę: https://goo.gl/Cpmuxu i uzupełnij dane. Jeśli tego nie potrafisz, nie chcesz - to pisz wiadomość prywatną na profil facebookowy Piwny informator lub Mapy piwne.


                              Gotowe - prezent na Święta!
                              500 pubów i 360 sklepów. Do tego oczywiście browary czynne i planowane.
                              W planach jeszcze warstwa, ale to dalsza przyszłość.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dotychczasowe mapy pubów i sklepów zostaną wyłączone.
                              I tak też za chwilę uczynię.

                              Widzicie błędy, braki i wypaczenia - zgłaszajcie.
                              Last edited by Pendragon; 03-04-2015, 12:22.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎