Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    Z uporem maniaka zaznaczasz Rakowski po drugiej strony miasta. To dezinformacja! To jest mapa browarów czy siedzib browarów?
    Nie ma mołodeczniańskiego, akademickiego, ale nie wiem czy takie zaznaczasz.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      Coś jest nie tak z dostępnością tej mapy. W robocie?

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Może jakieś chwilowe problemy.
        Status jest na "Każda osoba mająca link może wyświetlać."

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          Po kliknięciu na link wyświetla stronę do logowania na pocztę, a potem "error". I tak już od pewnego czasu. Podobnie na jednej z map czeskich. Inne działają.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            Ale chodzi o tę mapę?
            utworzenie: 2011.06.18 (Ukraina) utworzenie: 2013.04.22 (Estonia, Łotwa, Litwa, Białoruś) własność: Piwny Informator (facebook) beershare: postaw autorowi piwo albo 2 gwiazdka - dokładna lokalizacja kółko - lokalizacja przybliżona żółte - browary restauracyjne / brewpuby pomarańczowe - browary małe / rzemieślnicze czerwone - średnie browary niebieskie - duże browary

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              Pewnie o tę, jak klikam z linku, który podałeś, wchodzę. Natomiast z linku zamieszczonego w wątku "Mapy Piwne - spis", gleba.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                No bo w spisie są nieaktualne linki! Jeśli nie możesz wejść, to mapa jest usunięta.
                Nowe wersje map (na nowym enginie) zazwyczaj robię od nowa, a nie na bazie starej mapy.
                W mojej sygnaturce masz linka "moje piwne mapy". Tam masz mapę-spis z aktualnymi linkami. Aktualnymi o tyle, o ile nie zapomnę podać nowego adresu

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  Pendi, w miarę możliwości uzupełnij mapę Białorusi o 2 browary i zmień lokalizację 1. Szczegóły w wątku białoruskim.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    A znasz namiary GPS? Byłoby łatwiej i od ręki

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      Zrobione. 23 browary na mapie Białorusi.
                      Plus szkolny, plus kontraktowe.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        Dzisiaj opublikowałem nową wersję mapy z browarami w byłej Jugosławii.
                        Link ten sam co do tej pory, czyli: http://goo.gl/maps/e6lix
                        Last edited by Pendragon; 31-07-2016, 11:57.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          Z okazji przekroczenie 25.000 odwiedzin mapy czeskich browarów nieco ja zmieniłem.. Zrezygnowałem, chociaż nie do końca, z podziału na kraje (województwa), na rzecz chronologii powstawania. Każdy browar dostał oznaczenie w postaci litery oznaczającej kraj (tak jak na tablicach rejestracyjnych) i kolejny numer. Na mapie pojawiły się też browary kontraktowe. Chciałem jeszcze umieścić browary zamknięte, ale zabrakło czasu na dokończenie. Są w dużej mierze gotowe, więc za czas niedługi powinny dołączyć jako następna warstwa. Jest jeszcze dużo braków w danych, będę systematycznie to uzupełniał.
                          Adres ten sam co poprzednio:
                          utworzenie: 2009-01-04 ostatnie aktualizacje: 2022-08-14 > 548 2022-09-26 > 552 własność: Piwny Informator (facebook) beershare - postaw autorowi piwo, albo dwa oznaczenia - patrz warstwa LEGENDA gwiazdka - jest wyszynk romb - browar bez wyszynku (lub brak informacji o tym)
                          Last edited by Pendragon; 04-08-2016, 09:59.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            Zebrało mi się na wspominki...
                            Do tego tematu zawitałem zapewne w 2008. Przeczytałem o graficznym projekcie skitofa i "googlemapowym" niejakiego radomia. Początkowo grzebałem coś w programie Google Earth, ale szybko przerzuciłem się na Google Maps. Skoro mapy Polski jakie były, ale były, to postanowiłem zrobić coś innego...
                            4 stycznia 2009 opublikowałem mapę browarów czeskich. Co ciekawe link do niej jest ten sam, co wtedy. Na dzień dzisiejszy jest to moja druga co do popularności mapa - ma ok 26.000 odwiedzin.
                            Zaraz potem była Słowacja - 21.01.2009 i Luksemburg - 24.01.2009 (dołączony później do wspólnej napy BeNeLuxu).

                            Zatem:
                            2009.01.04 > Czechy
                            2009.01.21 > Słowacja
                            2009.01.24 > Luksemburg
                            2009.05.31 > Niemcy (bez Bawarii i Badenii) - podział na landy
                            2009.07.07 > Belgia
                            2009.07.19 > Austria
                            2009.10.10 > Niemcy - Badenia
                            2010.09.19 > Czechy - hospody (bez kraju środkowczeskiego i Pragi)
                            2010.11.05 > Polska - puby
                            2011.05.11 > Czechy - hospody (kraj środkowoczeski)
                            2011.05.26 > Grecja (potem połączona z Cyprem, Turcją i Albanią)
                            2011.06.13 > Rosja
                            2011.06.18 > Ukraina
                            2011.08.15 > b. Jugosławia
                            2011.08.15 > Albania (potem włączona do mapy z Grecją)
                            2011.11.15 > Niemcy - byłe NRD, bez Turyngii (początek łączenia map niemieckich)
                            2011.11.16 > Niemcy środkowe (łączenie map niemieckich)
                            2011.11.18 > Czechy - browary w budowie i planowane
                            2011.11.31 > Czechy - hospody (Praga)
                            2012.01.17 > Polska - browary zamknięte
                            2012.03.05 > Włochy
                            2012.04.01 > Francja
                            2012.04.07 > Niemcy - Bawaria, bez Frankonii, ciągle niedokończona (łączenie map niemieckich)
                            2012.04.09 > Szwajcaria
                            2012.04.13 > Polska - browary (mapa od 2008, niepublikowana wcześniej)
                            2012.05.07 > Węgry
                            2012.05.09 > Rumunia
                            2012.05.17 > Bułgaria i Mołdawia (dołączone do mapy Rumunii)
                            2012.05.27 > Nowa Zelandia
                            2012.06.16 > Hiszpania i Portugalia
                            2012.06.16 > Europa północna - Norwegia, Szwecja, Finlandia, Islandia (błędnie opisana jako Skandynawia)
                            2012.09.03 > Niemcy - Bawaria (w 4 częściach) [zakończenie prac nad Niemcami - ciągle 7 map]
                            2013.04.22 > Węgry - nowa wersja z dodanymi pubami i sklepami
                            2013.04.22 > Estonia + Łotwa + Litwa + Białoruś
                            2013.07.09 > Grecja + Turcja + Cypr + Albania (na bazie mapy Grecji, likwidacja osobnej mapy Albanii)
                            2013.07.15 > Holandia (potem na wspólnej mapie BeNeLux)
                            2014.02.27 > Polska [z podziałem na 5 map regionalnych - knajpy, sklepy, browary]
                            2014.06.11 > Brazylia
                            2014.11.11 [Google Maps zmienia się graficznie, konieczność aktualizacji wszystkich map do nowego formatu]
                            2014.11.14 > Polska - pierwszy raz wersja z warstwami, jak obecnie
                            2015.01.29 > Polska - Piwna Mapa Polski [wersja beta]
                            2015.04.03 > Polska - Piwna Mapa Polski
                            2015.04.10 > Niemcy - Bawaria (na 1 mapie)
                            2015.09.06 > Czechy - hospody (początek łączenia map kilku krajów na jednej mapie)
                            ...
                            i tak dalej, np. w międzyczasie nastąpiło połączenie wszystkich map niemickich w jedno - nie wiem kiedy, ktoś wie?

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                              w międzyczasie nastąpiło połączenie wszystkich map niemickich w jedno - nie wiem kiedy, ktoś wie?
                              Już wiem
                              2015.05.06 > Niemcy - połączenie wszystkich map z browarami w jedną (na 4 warstwach)

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                Na mapie Polski powstający browar w Turku jest źle zlokalizowany, nie znajduje się przy rondzie Solidarności, ale przy Alei NSZZ Solidarność ok. 100 m. na północ od skrzyżowania z ul. Korytkowską.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎