Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sklep z piwami z całego świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Michaels
    Junior
    • 04-2011
    • 14

    #16
    Bo panowie posłowie i panie poślinki trochę w innym świecie, rzeczywistości się znajdują. Mają wszystko podane na tacy, piją jedzą za darmo w sejmowej restauracji, mogą za darmo jeździć wszelkim publicznym transportem, posiadają chroniacy ich spasione tyłki immunitet i inne bezcenne przywileje. W TV mówią o zwykłych ludziach, a tak naprawdę nie mają pojęcia o ich życiu, problemach i o tym, że dużej części Polaków trudno jest przeżyć do 1. Tylko przed wyborami jeżdżą do tych zwyczajnych ludzi, pokazują się i dyskutują z nimi publicznie. Szkoda że już po wyborach tego nie robią. Śmieszne jest również to, że na stanowiskach ministrów znajdują się osoby nie mające pojęcia o dziedzinie i społeczności, nad którą sprawują zwierzchnictwo(przykład- Bogdan Klich minister MON, z wykształcenia lekarz. Jak to mawiał Bogusław Linda: co on kur** wie o zabijaniu) Wtedy też wymyślają durne ustawy. Bo osobiście za te 7 zł, które muszę wydać za Żywca czy Lecha w ogródku mógłbym kupić sobie dobre piwo, z wyższej półki i spożyć je, nie szkodząc nikomu. Fajnie byłoby móc nie chować się po zakamarkach, krzakach i wypić piwo, nie zmniejszając swojego stanu na koncie o 100 zł. Pozdrawiam
    Last edited by Michaels; 21-10-2011, 07:56.

    Comment

    • Micho441
      • 04-2008
      • 812

      #17
      Wracając do sklepu to licząc wszystkie wydatki,jak sam stwierdziłeś taniej wyjdzie Ci kupić sobie dobre piwo niż zakładać sklep.
      Wyczytałem iż od przyszłego roku mają wejść nowe stawki podatkowe od lokali tzw.mieszkalnych w których prowadzona jest działalność gospodarcza na 3000%.Jeśli masz domek prywatny i w nim sklep to podniosą Ci podatek od powierzchni jaką zajmuje sklep. I co ?, bedziesz podnosił marżę?To ile to piwo będzie kosztować. Ale o to właśnie chodzi.Podniesiesz cenę to państwo znów się wzbogaci o wiekszy VAT.Z czegoś muszą utrzymac wzrastającą administrację.Przykładowo w miasteczku 30tys. ilość radnych wzrosła z 13 do 17.Każdy pobiera 1.700 zł żywej gotówki.
      W sumie nie kazdy który lubi dobre piwo nie musi zaraz otwierać sklepu.

      Comment

      • Michaels
        Junior
        • 04-2011
        • 14

        #18
        Jasne masz rację. Zostałem zainsirowany też przez sklep w moim mieście, u którego, kiedy się nie weszło, zawsze ktoś był i kupował piwo, ale on miał tylko regionalne i parę czeskich.

        A tutaj jest strona hurtowni, która posiada piwa(i nie tylko) z całego świata. 20 km od tej hurtowni znajduje się też sklep z alkoholami wysokoprocentowymi właściwie z każdego zakątku globu.



        Wybrałbym się tam chętnie po jakieś piwne zakupy, ale 750 km to trochę za daleko. Może kiedyś, przy okazji. Ale do Berlina muszę się wybrać, bo naliczyłem się tam co najmniej 6 sklepów z piwami świata.

        Comment

        • Michaels
          Junior
          • 04-2011
          • 14

          #19
          Mam jeszcze do Was wielką prośbę i pytanie. Czy znacie na terenie Brandenburgii, odległości nie większej niż 150 km dobry sklep z piwami z całego świata - nie licząc Berlina( może okolice Cottbus, Guben, Frankfurtu nad Odrą) . Jeżeli tak, to proszę o jakieś dokładniejsze namiary. Pytam jako fan dobrego piwa, a nie kandydat na właściciela sklepu. Dzięki wielkie z góry
          Last edited by Michaels; 21-10-2011, 11:09.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Michaels Wyświetlenie odpowiedzi
            (...) Czy znacie na terenie Brandenburgii, odległości nie większej niż 150 km dobry sklep z piwami z całego świata - nie licząc Berlina( może okolice Cottbus, Guben, Frankfurtu nad Odrą) . (...)
            Pewnie, że znamy. Sklep w Cottbus: http://www.bierspezialitaeten-cottbus.de/
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • kony
              breweriarz
              • 08-2005
              • 1701

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Michaels Wyświetlenie odpowiedzi
              Mam jeszcze do Was wielką prośbę i pytanie. Czy znacie na terenie Brandenburgii, odległości nie większej niż 150 km dobry sklep z piwami z całego świata...
              A spróbowałeś już wszystkiego co można kupić w Polsce, chociażby w Poznaniu przy Głogowskiej, czy w paru jeszcze innych sklepach w naszym kraju. Jak szukasz prawdziwej egzotyki to i tak musisz pojechać do źródeł a to co dobre z Europy zwykle w Polsce da radę wygrzebać.

              Comment

              • Michaels
                Junior
                • 04-2011
                • 14

                #22
                Byłem w tym roku w Poznaniu na Głogowskiej i kupiłem kilka interesujących piw. Mieszkam w Zielonej Górze, do Warszawy jest ode mnie kawał drogi. Bardziej opłaca mi się jechać już do Niemiec. A wiem z własnego doświadczenia, że piwo bywa tam dobre i niedrogie. Jeżeli chodzi o Polskę, to chciałem zamówić coś na stronie wineofdreams.pl Mieli mi wysłać ceny piw i przesyłki, ale jeszcze się nie doczekałem. Egzotyka zawsze mnie interesowała, czy to piwna, czy kulinarna. Z takich europejskich perełek, szukam piw z Islandii, Cypru, Malty, Estonii, Mołdawii, Macedonii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Łotwy, Estonii. Jak ktoś wie, gdzie takowe moge kupić, to też będę bardzo wdzięczny za podanie jakiegoś adresu albo strony internetowej
                Last edited by Michaels; 21-10-2011, 12:04.

                Comment

                • kony
                  breweriarz
                  • 08-2005
                  • 1701

                  #23
                  Piwa niemieckie faktycznie są tam dużo tańsze niż u nas ale importowane już niekoniecznie. Nie wiem jak jest z dostępnością skandynawskich piw w Niemczech ale te są już na wyjściu dosyć drogie. Piwa ze wschodu (Łotwa, Estonia itp..) można niekiedy dostać u nas w sklepach (na Głogowskiej jest na pewno Rosja, Ukraina i Białoruś) ale można też przejechać się na większą giełdę międzynarodową i kupić od kolekcjonerów za wschodu lub wymienić się na nasze piwa - ja tak staram się robić w Żywcu.
                  Co do zakupów przez internet to nie z każdego kraju można wysłać alkohol do Polski.
                  Last edited by kony; 21-10-2011, 12:11. Powód: dopisek

                  Comment

                  • Michaels
                    Junior
                    • 04-2011
                    • 14

                    #24
                    To prawda, nie wszystkie sklepy wysyłają poza obszar swojego kraju albo(rzadko, ale też się zdarzało) Polska bywa pomijana jeżeli chodzi o transport piwa za granicę. Pytałem sklep Haus 131 w Hamburgu, ile wyniosłaby przesyłka około 25 piw, ale też jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Natomiast w tym sklepie wysyłka kurierem UPS kosztuje 16,99 €. Musiałbym zamówić z kilkoma osobami, bo na polskie realia sama przesyłka wychodzi drogo. Dla Niemca to jak 17 zł, więc mało. Ale wybór nie z tej ziemi.

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Michaels Wyświetlenie odpowiedzi
                      Egzotyka zawsze mnie interesowała, czy to piwna, czy kulinarna. Z takich europejskich perełek, szukam piw z Islandii, Cypru, Malty, Estonii, Mołdawii, Macedonii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Łotwy, Estonii. Jak ktoś wie, gdzie takowe moge kupić, to też będę bardzo wdzięczny za podanie jakiegoś adresu albo strony internetowej
                      Najlepiej odwiedź strony poszczególnych browarów i pozadawaj im pytania. Z Norwegii:
                      Aegir - http://www.flamsbrygga.no/en/brewery/
                      Aass - http://www.aass.no/
                      Nogne O - http://www.nogne-o.com/
                      HaandBryggeriet - http://haandbryggeriet.net/

                      Też nie wiem czy jest sens sprowadzania egzotyki dla samej egzotyki. Lagery wszędzie są podobne, lepiej skoncentrować się na dużej różnorodności gatunkowej. Akurat w Norwegii mają kilka perełek wartych spróbowania
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • kony
                        breweriarz
                        • 08-2005
                        • 1701

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                        Też nie wiem czy jest sens sprowadzania egzotyki dla samej egzotyki.
                        Zgadzam się, można się wpakować na minę. Zapłacisz kupę kasy za ściągnięcie piwa z końca świata a będzie się nadawało do polania kiełbachy na grillu
                        Kiedyś we Włoszech wydałem prawie 100 eur na piwa z małych regionalnych browarów. Owszem, piwa unikatowe jak na nasze warunki ale połowa z nich była co najwyżej przeciętna i na pewno nie warta takich pieniędzy. No ale z drugiej strony czasem dopóki nie spróbujesz to się nie przekonasz.

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Michaels Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pytałem sklep Haus 131 w Hamburgu, ile wyniosłaby przesyłka około 25 piw, ale też jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Natomiast w tym sklepie wysyłka kurierem UPS kosztuje 16,99 €. Musiałbym zamówić z kilkoma osobami, bo na polskie realia sama przesyłka wychodzi drogo.
                          Niby w którym sklepie ????? wysyłka jest za 16.99 euro ?
                          Cena zależy od wagi paczki. I jest limit wagowy.
                          Średnio możesz liczyć że koszt wysyłki 24 piw to ~ 30 euro
                          Last edited by sibarh; 21-10-2011, 18:04.
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • Michaels
                            Junior
                            • 04-2011
                            • 14

                            #28
                            W którym? W jednym z bardziej popularnych sklepów internetowych oferujących piwo z całego świata.



                            Umiem czytać i napisane jest, że do 30kg dla krajów europejskich strefy 3, do której należy Polska, koszt wynosi 16,99 € , natomiast powyżej 30 kg do 60 kg koszt transportu wynosi 29,99 €

                            Jakbyś dalej mi nie wierzył:



                            Pozdrawiam

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎