Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sklep z piwem a środki unijne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • hotgorski
    Junior
    • 12-2011
    • 21

    Sklep z piwem a środki unijne

    Witam wszystkich,

    przymierzam się do otwarcia sklepu z piwem w dużym mieście wojewódzkim. Jak zapewne wiecie inwestycja taka powiązana jest z dużymi środkami jakie trzeba wydać na start. Stąd też moje pytanie: czy ktoś już przerabiał ewentualnie z sukcesem lub bez pozyskiwanie środków unijnych na taką działalność? Czy ktoś mógłby mi pomóc i rozwiać ewentualne nadzieję, np. informacją, że na tego typu działalność nie da się uzyskać dofinansowania. Dodam, że działałność już mam, więc nie wchodzą w rachubę środki na rozpoczęcie działalności. Tym bardziej, że jest to społka zo. o.

    Biznesplan mam już przygotowany, pozostaje jeszcze powyższa zagadka. Urzędnicy niestety są dziwnie uprzedzeni, gdy porusza się temat sklepu z piwem, pewnie widzą oczami wyobraźni osiedlową budkę z piwem, i nie bardzo poważnie podchodzą do tematu. Dlatego niezwykle pomocnym byłby dla mnie jakiś przykład udanego pozyskania środków, bym mógł go przedstawić jako precedens.

    I drugie pytanie:
    - Przymierzam się w dalszej przyszłości otworzyć pub - jakie zezwolenia będą wymagane i jak długo trwa ich zdobywanie.

    Z góry dziękuję za pomoc.
  • sienioo
    Senior
    • 12-2008
    • 177

    #2
    Co do środków z UE to w większości przypadków (województw) takich środków praktycznie już nie ma. Fundusze z UE w tej transzy są już na wyczerpaniu. Jeśli będą w następnej transzy tj. od roku 2013 to w głównej mierze będą to środki na przedsiębiorstwa z szeroko pojętych nowych technologi, dla obszarów wiejskich, czy dla osób wykluczonych. Co do miast wojewódzkich to i tak fundusze kieruje się tam gdzie jest duże bezrobocie. Popatrz na WUP w twoim województwie, może znajdziesz coś. Co do reszty twoich pytań to widzę, że masz mało wiedzę. Ja nie prowadzę żadnej firmy, ale mogę ci powiedzieć np. musisz mieć lokal dostosowany do wymogów ustawy o żywności bla bla (Sanepid), musisz zrobić badanie wody, mieć lokal dopuszczony przez straż (jak go przerabiasz) itd.

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Na handel nie ma żadnych dotacji. No poza szkoleniami i może jakimiś ekologicznymi projektami.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • sienioo
        Senior
        • 12-2008
        • 177

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        Na handel nie ma żadnych dotacji. No poza szkoleniami i może jakimiś ekologicznymi projektami.
        Nie do końca. W tych podanych konkretach to małe szanse, ale jeśli byłaby to nowa działalność, a nie rozszerzenie PKD to były środki z UE np. z POKLu 6.2 w większości przypadków możliwy jest handel jeśli to działalność szeroko pojęta "innowacyjna" i tutaj były środki na sprzęt, wyposażenie, ogólnie środki trwałe. Można też ubiegać się o fundusze na doposażenie stanowiska pracy. Na towar i środki bieżące UE nie daje kasy. Ale np. środki z Urzędów Pracy 18 tyś na start (one też po części były z UE) można było przeznaczyć 10% na zakup towaru. Wszystko zależało od UP i województwa.
        Wiadomo, czym projekt bardziej innowacyjny i spełniający szereg kryteriów to więcej punktów. A jak np. na pule 3000 osób środki dostępne są dla 120 osób. Na samiutkim początku to każdy dostawał środki...
        Last edited by sienioo; 21-12-2011, 13:57.

        Comment

        • kony
          breweriarz
          • 08-2005
          • 1701

          #5
          Ale z dotacji wyłączona jest produkcja alkoholu więc i handel być może też ?

          Comment

          • arzy
            Senior
            • 06-2002
            • 2814

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
            Ale z dotacji wyłączona jest produkcja alkoholu więc i handel być może też ?
            Z tego co kojarzę to któryś z browarów restauracyjnych otrzymał dotację z unijnych funduszy, ale nie wiem na co?
            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            Bractwo Piwne
            Skład Piwa
            Piszę poprawnie po polsku!

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Nie do końca tak jest, jakoś to można obejść - przykład: Stara Komenda w Szczecinie.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • kony
                breweriarz
                • 08-2005
                • 1701

                #8
                Obejść pewnie można, wystarczy że jest osobna firma na prowadzenie restauracji czy hotelu i wtedy to można dofinansować. Samego browaru na pewno nie.

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #9
                  Niby nie można, a sporo browarów korzysta. Od restauracyjnych po Van Pura. Bez żadnych spółek-córek w dodatku.
                  Innymi słowy trzeba do sklepu dobudować minibrowar i brać z UE ile dadzą
                  Last edited by delvish; 22-12-2011, 12:40.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                    Z tego co kojarzę to któryś z browarów restauracyjnych otrzymał dotację z unijnych funduszy, ale nie wiem na co?
                    Koreb dostał na energię słoneczną.
                    Last edited by kopyr; 22-12-2011, 14:41.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • darko
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 2078

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arzy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Z tego co kojarzę to któryś z browarów restauracyjnych otrzymał dotację z unijnych funduszy, ale nie wiem na co?
                      Pivovaria dostała dotację na sprzęt.

                      Comment

                      • tomolek
                        Hophead
                        • 05-2006
                        • 1752

                        #12
                        Dotację na gastronomię, można dostać podciągając to pod działanie bodajże nazywające się "rozwój turystyki", trzeba tylko trochę pokombinować...
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎