Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Bogusławskiego 97, Lamus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piotry
    Oj tam, oj tam !
    • 08-2005
    • 761

    #46
    to z wentylacją chyba sie pozmieniało jak ja pamietam w zimie to dym mozna było ciąć nożem

    moim zdaniem to najlepiej zagracony(w dobrym tego słowa znaczeniu) lokal na bogusławskiego i ma bardzo fajnych włascicieli przez co jest tam klimat którego trudno uświadczyć w dużych knajpach

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12205

      #47
      Obecnie 3 rodzaje lanego Primatora (jasny, ciemny, pszenica) za 5 zł oraz piast (4.5 zł). Z butelek na barze dostrzegłem Noteckie oraz Opata bittera

      Comment

      • jat1001
        Junior
        • 11-2008
        • 10

        #48
        Byłem, zobaczyłem, spróbowałem i zapisałem.
        Dostępne Primatory (jasny, ciemny i pszeniczny z beczki) po 4,50PLN/0,5l. Poza tym Noteckie Ciemne, Ciechan Miodowy, Opat Bitter i Koźlak z Krajana.

        Pozdr.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12205

          #49
          Z lanych piw pojawił się dodatkowo niepasteryzowany Krakonosz w atrakcyjnej cenie 4,5 zl.

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #50
            Gdybym żył we Wrocku to nie wiedziałbym gdzie chodzić. Co lokal to klasyczna piwiarnia. I tutak w Lamusie (jak w Raju) nie ujrzysz techno-minimalistycznej-nowomody. Pełna klasyka, Stoły z ciemnego drewna (juz super nadszarpniete zębem czasu z plamami itp co tworzy prawdziwy klimat do picia piwa)i lokal tonący w półmroku. Czego chcieć więcej do picia piwa????? Tylko piwa z beczki w normalnej cenie - a tego nie brakuje w Lamusie - za cenę od 4/4,50 dostaniemy przepysznego niepasteryzowanego Krakonosza, do tego przegląd Primatora.
            Cóż Wrocek pokazuje, że można mieć normalne knajpy z normalnym piwem z beczki w normalnych cenach. Zazdrość zazdrość zazdrość o normalnych właścicieli lokali
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • Łapa
              Senior
              • 12-2007
              • 314

              #51
              Dopiero niedawno odkryte przeze mnie miejsce. Szkoda, że tak późno, ale lepiej niż wcale Miejsce na prawdę fajowe. Ekstra wystrój, coś a'la chatka myśliwska (przynajmniej mi się tak kojarzy). Ogromny plus za super muzykę (dawno już Sex Pistols w knajpie nie słyszałem), no i za przesympatyczną barmankę

              Comment

              • wrojtek
                PiwBiz
                • 11-2005
                • 377

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Łapa Wyświetlenie odpowiedzi
                Dopiero niedawno odkryte przeze mnie miejsce. Szkoda, że tak późno, ale lepiej niż wcale Miejsce na prawdę fajowe. Ekstra wystrój, coś a'la chatka myśliwska (przynajmniej mi się tak kojarzy). Ogromny plus za super muzykę (dawno już Sex Pistols w knajpie nie słyszałem), no i za przesympatyczną barmankę
                No dobra...,ale co tam teraz leją? Dalej Krakonosa i Primatora czy coś się zmieniło?

                Comment

                • Łapa
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 314

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrojtek Wyświetlenie odpowiedzi
                  No dobra...,ale co tam teraz leją? Dalej Krakonosa i Primatora czy coś się zmieniło?
                  Tak dalej są Primatory: ciemny, jasny i pszeniczny oraz Krakonoš.
                  Last edited by Łapa; 17-01-2010, 13:02.

                  Comment

                  • cyborg_marcel
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 3467

                    #54
                    Dzisiaj z kija Primator jasny, ciemny i pszeniczny - 0,5l za 5,50 PLN.
                    Pszenica aromatyczna z fajnym posmakiem, ciemne - pyszne i jak dla mnie: "akurat" (nie za gorzkie, nie za słodowe, nie za wodniste).
                    No i nawet nie czuć, że ktokolwiek kiedykolwiek w tym wnętrzu papierosy i fajki palił.
                    Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                    Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #55
                      Wielkie brawa dla Lamusa za to, że jako jeden z nielicznych lokali na Bogusławskiego jest czynny w niedzielę już od południa. Do 16 jest happy hour i pyszną pszenicę Primatora można było wypić za piątkę. W dodatku biorąc PETa do pociągu pani barmanka nalała pół litra więcej niż zamówiłem. Dzięki!
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • m_y
                        Junior
                        • 08-2006
                        • 3

                        #56
                        doszło lane Noteckie oraz Fortuna Miodowa

                        Comment

                        • rohozecky
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2008
                          • 1837

                          #57
                          4 dni temu dostępne były: Opat 12, Krakonoš, Primator tmavy i weizen oraz Fortuna, niestety tylko ciemna miodowa
                          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                          Comment

                          • BartekBas
                            Junior
                            • 02-2009
                            • 18

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                            4 dni temu dostępne były: Opat 12, Krakonoš, Primator tmavy i weizen oraz Fortuna, niestety tylko ciemna miodowa
                            Wczoraj był ten sam skład. Krakonos za 5,5; Opat i Fortuna za 6 zł.
                            MojKufelek.pl
                            fb.com/MojKufelek

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BartekBas Wyświetlenie odpowiedzi
                              Wczoraj był ten sam skład. Krakonos za 5,5; Opat i Fortuna za 6 zł.
                              Wczoraj też
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              • concerto
                                Senior
                                • 09-2003
                                • 859

                                #60
                                Aż dziwne że taki sympatyczny lokal od tak dawna nie opisywany. A jest powód bo poza przyjemnym klimatem i standardami z Primatora ( + Opat 12 ) leją tu Obolona ( 8 zł ) - nie wiem czy nie jedyni we Wrocławiu.

                                Poza tym według relacji barmanki pojawia się AleBrowar z kija ( butelka na stałe ).
                                "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎