Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Grodzka 15, Browar-Restauracja Grodzka 15

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Ja dodam, że bardzo chętnie bym ten kminek widział również wklepany w mięso.
    Wiem, że wielu go nie lubi, trudno mi to zrozumieć, ale cóż, sam nie lubię innych rzeczy, które dla innych są rarytasami... No dobrze kończymy gadanie nie na temat, bo sam siebie będę musiał usunąć.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9735

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
      Spoko, spoko w górę również ale z racji frekwencji rzadko otwierają...

      A co Tobie kminek w kapuście przeszkadza???
      A schabowy był prawdziwy lubelski? W jajku panierowany?
      Odpowiadam na pierwsze "fuknięcie" : wiem, chodziło mi o to, że lubelska starówka jest wielopiętrowa "w obie strony";

      Odpowiadam na drugie "fuknięcie": kminek w kapuście toleruję, uznaję to za pewien kanon pewnego podgatunku kiszonej kapusty;

      Odpowiadam na trzecie "fuknięcie": tak, schabowy był smaczny, świeży, panierowany w jajku. Jedyny feler, to ostygł za szybko...

      Comment

      • tomolek
        Hophead
        • 05-2006
        • 1752

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        Odpowiadam na pierwsze "fuknięcie" : wiem, chodziło mi o to, że lubelska starówka jest wielopiętrowa "w obie strony";

        Odpowiadam na drugie "fuknięcie": kminek w kapuście toleruję, uznaję to za pewien kanon pewnego podgatunku kiszonej kapusty;

        Odpowiadam na trzecie "fuknięcie": tak, schabowy był smaczny, świeży, panierowany w jajku. Jedyny feler, to ostygł za szybko...
        Co Ty z tym fukaniem, tak pytam... życzliwie :]

        A rzeczywiście jest wielopiętrowa, pod niektórymi kamienicami jest podobno po kilka poziomów piwnic. Często niestety zasypanych.... Ciekawa jest podobno trasa podziemna. Podobno, bo niestety wybieram się już parę lat...
        www.ohbeautifulbeer.com

        www.mateuszdrozdowski.pl

        „Kwaśny Edi herbu Koreb

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9735

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
          Ciekawa jest podobno trasa podziemna. Podobno, bo niestety wybieram się już parę lat...
          Ha! Byłem!

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            W zasadzie to w Sandomierzu jest ciekawsza. Niemniej warto przespacerować się i tą w Lublinie. Wylot trasy jest bardzo blisko Grodzkiej 15

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              A w Chełmie?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                W Chełmie wycieczka podziemna jest bardziej ukierunkowana dla najmłodszych, jakieś duchy przebierańce i krótki wykład z geologii. Mnie też najbardziej się w Sandomierzu podobało.

                Comment

                • browar23
                  Senior
                  • 09-2006
                  • 178

                  może i tak ale stare wejścia teraz pod zamknięciem gdzie sie wchodziło na dziko bez przewodnika to jest super klimat

                  Comment

                  • tomolek
                    Hophead
                    • 05-2006
                    • 1752

                    Dobra obiecuję, w końcu się wybiorę. Pewnie przy okazji nocy kultury. Żeby nie było zupełnie OT to na Grodzką też się wtedy wybiorę
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • sandacz
                      Senior
                      • 01-2007
                      • 345

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Młody zamówił pizzę
                      Pizza jest tutaj od niedawna, chyba krócej niż miesiąc. Zastanawiałem się nawet niedawno nad zamówieniem, bo ciekawe kompozycje i niedrogo, ale zrezygnowałem.
                      Smakowała Młodemu?

                      Cieszy mnie, że restauracje przybrowarne, aspirujące wszak do tej trochę wyższej półki, nie unikają tej potrawy w menu. To, że ma rodowód plebejski, nie znaczy, że nie może być prawdziwym pysznym daniem. Mam nadzieję, że właściciele G15 nie ma w związku z tym kaca moralnego typu "obniżamy rangę lokalu i tworzymy szansę na pozyskanie kilentów".

                      Comment

                      • rohozecky
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2008
                        • 1837

                        Ważnym sygnałem będzie pojawienie się kebaba
                        ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9735

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pizza jest tutaj od niedawna, chyba krócej niż miesiąc. Zastanawiałem się nawet niedawno nad zamówieniem, bo ciekawe kompozycje i niedrogo, ale zrezygnowałem.
                          Smakowała Młodemu?
                          Mój osobisty 11-latek ma swój własny, autorski skład pizzy. Trochę kulawo było w G15, bo mieli zielone oliwki, a nie czarne, i mieli tylko jeden kolor papryki (żenada, normalnie... ). Pizza spokojnie jadalna, choć zamiast sosu pomidorowego dostał ketchup . Ale pizza bez obrzydzenia daje radę, chociaż wg rankingu Młodego "na pudło" się nie łapie...

                          Mam, niestety, wrażenie, że w naszym kraju pizza postrzegana jest właśnie jako danie restauracyjne, aspirujące, a taką "klasą niższą" będzie dopiero kebab...

                          Comment

                          • sandacz
                            Senior
                            • 01-2007
                            • 345

                            To widzę, że mam podobne gusta do Młodego, bo wczoraj wziąłem także moim zdaniem tyko zjadliwą pizzę w G15, a w Zamościu przy pierwszej wizycie również rekina Może umówisz nas na piwo
                            Ten keczup, lekka żenada... Czosnkowy też chyba ledwie obok czosnku stał, i to raczej sproszkowanego, w torebce.

                            Piwo, ogólnie mówiąc, tradycyjnie bez szału, jak najbardziej pijalne, ale bez większych emocji.
                            Pszenica wróci prawdopodobnie dopiero w maju.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9735

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz Wyświetlenie odpowiedzi
                              To widzę, że mam podobne gusta do Młodego, bo wczoraj wziąłem także moim zdaniem tyko zjadliwą pizzę w G15, a w Zamościu przy pierwszej wizycie również rekina Może umówisz nas na piwo
                              Ten keczup, lekka żenada... Czosnkowy też chyba ledwie obok czosnku stał, i to raczej sproszkowanego, w torebce.
                              Pizza była poprawna, a w porównaniu do pizzy z Ustrzyk Dolnych albo Świdnicy, to nawet... ...galaktyczna . Sos czosnkowy robił wrażenie proszkowego, potwierdzam.
                              Młody jest nieco za młody, ale, żeby skorupka za młodu i inne takie, to od jakiegoś czasu daję mu do spróbowania każde (nowe) piwo, które degustuję (tylko bez kablowania do TPD czy innej PARPA-y, proszę... ). Na razie mówi: "Eeeee..., wszystkie piwa są gorzkie". Chyba kupię mu jakiegoś czekomagnusa, chociaż... w lodówce mam jeszczę flaszunię tzw. "Pałacowego", zanabytego przejazdem w Sieniawie .

                              Comment

                              • sandacz
                                Senior
                                • 01-2007
                                • 345

                                Nieeee! Nie dawaj mu żadnych magnusów! Sam piszesz, że czym skorupka za młodu...
                                Ale o Jasnym z Zamościa chyba nie powiedział, że gorzkie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎