Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Grodzka 15, Browar-Restauracja Grodzka 15

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #91
    Część postów poleciała sobie w dal - to nie jest miejsce na pyskówki.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • fran
      Member
      • 03-2009
      • 35

      #92
      słusznie
      Last edited by fran; 15-07-2009, 16:32.

      Comment

      • sandacz
        Senior
        • 01-2007
        • 345

        #93
        Obecnie brak Pszenicznego - przyjęło się nadspodziewanie dobrze. Wróci za około miesiąc.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz Wyświetlenie odpowiedzi
          Obecnie brak Pszenicznego - przyjęło się nadspodziewanie dobrze. Wróci za około miesiąc.
          Blisko było bym się obszedł smakiem. Dzięki za info, wizytę w Lublinie przełożę na kiedy indziej w takim razie...
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • fran
            Member
            • 03-2009
            • 35

            #95
            poszlismy w 5 sprawdzić czy aby mnie smak nie mylił i wszyscy zgodnie stwierdziliśmy żed nie tego oczekujemy od dunkela ,
            kelner tym razem opowiadał o piwie jak uczeń wyrwany pod tablice ,ale chcialem ponarzekać tym razem na wnętrze i tak:
            na pierwszy rzut oka sterylne wnętrze okazuje się chaotyczne , robotnicy wykonczeniowcy zrobili swoja robote dobrze ale ktoś kto projektowal wnętrze nie zadbał o dobór materiałów i tak drewno w łazience nie zawsze ma ten sam odcien bejcy, a płytki z podłogi zupełnie nie pasuja do tych ze sciany ,przy takim rozmachu mogli sie bardziej postarać , w końcu to nie komuna i na rynku mozna dostać je lepsze.na kladce schodowej znajdują sie fotografie starego Lublina ale już antyramy do nich zupełnie nie są dobrane i pachna tanizną, posadzka na tarasie nie koresponduje z zabytkową kamienicą przez co ma sie wrażenie snobizmu i bezguscia , szyba w stropie piwnicy już jest w niektórych miejscach pokruszona , i tak dalej i tak dalej.
            jako plastyk musiałem wspomnieć o tym co kole w oczy: tandeta i taniość

            Comment

            • sandacz
              Senior
              • 01-2007
              • 345

              #96
              Moja następna wizyta w Grodzkiej 15 będzie miała miejsce za ok. miesiąc, gdy wróci Pszeniczne. Teraz nie będę tam chodził, gdyż zwyczajnie ich piwa nie są takimi, które chciałbym pić (szczegóły w dziale o piwach), a już na pewno nie za takie ceny. Piwowar przyznał, że na razie browar jest "na rozruchu" i obecny smak nie jest dokładnie tym, do czego dążą. Oby kolejne warki potwierdziły te słowa.

              I jeszcze co do obsługi... Parę razy i ja, i kilka osób z nas spotkało się z ignoranctwem - niedawno zaś ja spotkałem się z nieuprzejmością, by nie powiedzieć: prostactwem. I aż szkoda tu pisać o szczegółach, chyba że kogoś bardzo to interesuje.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4325

                #97
                Ciekaw jestem, jak długo potrwa ten "rozruch"...

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  #98
                  Wczoraj udało mi się wreszcie odwiedzić browar i spróbować piwa.
                  No i oczywiście pierwsze rozczarowanie brak pszenicznego-które to piwo chcieli zamówić wszyscy znajomi a w większości byli to "zwykli konsumenci" co świadczy o wzrastającej świadomości piwnej i rosnącej popularności pszenicy. Nawiasem mówiąc to, że im tak szybko się piwo skończyło to za dobrze o nich nie świadczy, trzeba było warkę ugotować wcześniej a nie czekać jak się skończy pierwsza.
                  Co do piw dostępnych to Dunkel to dla mnie porażka bardzo płytki w smaku smakował jak koncernowy lager zabarwiony na ciemno, muszą na prawdę popracować nad tym piwem bo po co płacić 8 zł jak każdy inny ciemniak jest lepszy.
                  Co do lagera już był lepszy miał charakterystyczny, ciekawy i dość mocny chmielowy aromat, ale ogólnie to bez szczególnej rewelacji w porównaniu do innych tego typu przybytków.
                  No i coś najbardziej szokujące to totalny brak piany, niektórzy dostali piwo gdzie jej w ogóle nie było szczególnie była tragiczna w ciemnym.
                  Mam nadzieje , że kolejne warki będą lepsze.

                  Comment

                  • perłyfan
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 1244

                    #99
                    Odwiedziłem wczoraj Grodzką 15. Oprócz tego, że jedzenie ( tortilla z kurczakiem ) było OK, obsługa niczym się nie naraziła to piwo to klęska. Byłem kierowcą więc po dwa małe łyki pilsa i dunkela + opinia żony, która coraz lepiej się orientuje w temacie. Pils znośny, ale dunkela żona dostała dwa tony jaśniejszego niż kolega pół godziny wcześniej, a do tego miał posmak gumy ( i nie jest to obrazowe porównanie a autentyczne wrażenie smakowe ). Z następną wizytą poczekam na lepsze czasy.
                    Last edited by perłyfan; 22-07-2009, 20:17.
                    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                    Comment

                    • rugby
                      Ka mate! Ka ora !
                      • 08-2007
                      • 376

                      W środę byłem w tym przybytku, ale muszęprzyznać że się rozczarowałem. Otwieram kartę w menu pils, dunkel i pszeniaca. Już szykowałem się do degustacji, pani podchodzi i zamawiam: dunkel - nie ma, pszenica - nie ma, jest tylko pils. Zamówiłem bo nie było innego rozwiązania, smakowo nie ma strasznej tragedii, trochę kwaskowaty i taki mało wyraźny. A porażką jest agregat pracujący na wewnętrznym tarasie, słychać go w uszach jeszcze po wyjściu, podobnie jak kolegi "perłyfan'a" chwilę mnie tam nie będzie.
                      Omerta Pub & more...
                      Kraków, ul. Warszauera 3/ Kupa 3

                      www.omerta.com.pl

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        Kolejne posty nie na temat wyleciały w dal i już nie wrócą. Do poczytania nie będą nigdzie. Proszę pisać na temat.
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • wilko
                          Senior
                          • 07-2008
                          • 226

                          przeszedłem się dzisiaj zapytać kiedy pszeniczne powróci. z tego co mi powiedziano, jeszcze jakieś półtora tygodnia, a znając rzetelność informacji tamtejszej obsługi chyba nalezy doliczyć słuszny hak do tego. niemniej jednak już coraz bliżej
                          Last edited by wilko; 28-07-2009, 21:43.

                          Comment

                          • kishar
                            Senior
                            • 10-2003
                            • 1691

                            Pszeniczne już wróciło ale jest takie sobie ( z 1 warki nie piłem) a więc jak dla mnie jest wodniste i zbyt gorzkie prawie nie można wyczuć charakterystycznych dla pszenicy aromatów cytrusowych czy też goździkowych a piana fatalna prawie jej nie ma, w kategorii keller bierów nie było by złe bo ogólnie nie jest nie smaczne tylko po prostu mało pszeniczne, lager cały czas całkiem niezły smakował mi nawet lepiej niż ostatnio, ciemnego nadal nie ma.

                            Comment

                            • Pawelord2
                              Senior
                              • 05-2007
                              • 133

                              Z mojego wczorajszego krótkiego posiedzenia wynika że pszenica się im nie udała :/ Pierwsza warka była naprawdę smaczna, tą nową ledwo dopiłem, mocno kwaśna i mocno gorzka, niewiele ponad to. Kolor miała ładny, ale o pianie już nikt nie słyszał. Nie miałem niestety czasu na resztę asortymentu.

                              Comment

                              • sandacz
                                Senior
                                • 01-2007
                                • 345

                                A więc wychodzi na to, że nowa warka Pszenicznego leżakowała ledwie 2 tygodnie, bo warzona była 16.07.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎