Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, Grodzka 15, Browar-Restauracja Grodzka 15

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #16
    Zgłoście to Artowi w Zgłoszeniach błędów i propozycji, bo tu może to przeoczyć.
    Last edited by Maggyk; 08-06-2009, 18:41.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • kishar
      Senior
      • 10-2003
      • 1691

      #17
      Sprawa została zgłoszona, oto stosowny link

      Comment

      • rafi_
        Member
        • 05-2005
        • 58

        #18
        Jak nie chcą podać skąd pochodzi to piwo to może serwują Wam nowy wynalazek Perły po 7/8 zł w wersji pils i mocne. Trudno o nim powiedzieć, że nie jest Lubelskie

        Comment

        • Gopher
          Senior
          • 10-2007
          • 450

          #19
          Korzystając z wolnego dnia, wybrałem się dziś na spokojnie bez "zdziczałych" tłumów z dnia otwarcia . Zwiedziałem całość od piwnic do dachu i jestem pod wrażeniem. Wnętrze nowoczesne, ale ma klimacik. Przy wejściu tablica z historią kamienicy, w warzelni w gablotach wykopaliska archeologiczne wydobyte podczas remontu, zdjęcia starego Lublina. Z tarasu extra widok na zamek (w drugą stronę troche gorzej, ale już trwa remont elewacji). Z gadżetów są 3 rodzaje kufli (1l; 0,5l i 0,3l), szklanki oraz pokale (0,3l) oraz podstawki. Szkła niestety nie sprzedają. A teraz przejdę do najważniejszego, czyli piwa. Wg. mnie raczej jest to Jagiełło (głowy niedam sobie uciąć), napewno nie jest to Janów, ani tymbardziej Perła. Udało mi się podejrzeć kapslochy na beczkach, ale niestety są płaskie bez żadnych informacji o browarze (kapsloch czerwony). Piwo bardzo smaczne, piana typowa dla piw Jagiełły czyli malutka, ale trzyma się do końca. Teraz czekam na piwo z 1 warki.
          Attached Files
          Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #20
            Kochani, z pewnym rozbawieniem śledzę detektywistyczne wysiłki zmierzające do zidentyfikowania piwa podawanego na Grodzkiej. Czy to źle świadczy o kubkach smakowych forumowiczów występujących w końcu na najbardziej chyba miarodajnym forum piwnym? Chyba nie. Raczej świadczy o tym, że generalnie mamy tendencję do przeceniania krajowej produkcji niekoncernowej, która jest jaka jest... Oczywiście, to temat do odzielnej dyskusji, ale rzecz znamienna, smaki piwa mogą być tu równie nieodoróżnialne, jak w przypadku koncernówek. Któż w końcu mógłby je lepiej zidentyfikować, jak uczestnicy tego forum...
            Tak sobie myślę, gdybym napisał, że z wiarygdnego źródła wiem, iż piwo dla Grodzkiej robi np. Van Pur, czy nagle nie pojawiłyby się głosy, że wyczuwalny w nim jest smak produktów Van Pura?
            Poza tym: podzielam zdanie, że jest to swojego rodzaju (oczywiście mały, na niszową, piwną skalę) skandal: ktoś kto tam się pofatyguje, ma prawo wiedzieć, co pije. Nie wystarczy narobić szumu marketingowego, bo w końcu dla kogo ma być minibrowar jak nie dla bardziej wyrafinowanych amatorów piwa...?
            Dlatego uprawiam mały bojkocik, wybiorę się dopiero wtedy, kiedy zaczną podawać własne wyroby.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #21
              Barwa piwa na fotce jako żywo przypomina mi Premium z Kormorana - taka trochę cytroneta...

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • perłyfan
                Senior
                • 02-2003
                • 1244

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                Kochani, z pewnym rozbawieniem śledzę detektywistyczne wysiłki zmierzające do zidentyfikowania piwa podawanego na Grodzkiej. Czy to źle świadczy o kubkach smakowych...

                Ale to piwo w smaku podobne jest zupełnie do niczego
                Last edited by ART; 09-06-2009, 22:26. Powód: cyt.
                JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                Comment

                • sandacz
                  Senior
                  • 01-2007
                  • 345

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kochani, z pewnym rozbawieniem śledzę detektywistyczne wysiłki zmierzające do zidentyfikowania piwa podawanego na Grodzkiej.
                  A co konkretnie jest w tych wysiłkach zabawnego? Że są podawane różne browary? Ludzie różnie odbierają smaki. Dla mnie osobiście nie może to być ani Jagiełło, ani Kormoran, gdyż w piwach obu tych browarów za każdym razem wyczuwałem coś na kształt wędzonki czy czegoś palonego (komponent ten jest nieco inny u J. i u K.). No chyba że browary zmieniły technologię. Wg mnie to albo Ciechanów, albo Janów. Podobny, chmielowy profil smakowy i swego rodzaju łagodność, trącąca o nijakość (w przypadku Janowa ta nijakość występuje w słabszych partiach).


                  Raczej świadczy o tym, że generalnie mamy tendencję do przeceniania krajowej produkcji niekoncernowej
                  Na czym, w kontekście naszych wypowiedzi, polega owo przecenianie?


                  Tak sobie myślę, gdybym napisał, że z wiarygdnego źródła wiem, iż piwo dla Grodzkiej robi np. Van Pur, czy nagle nie pojawiłyby się głosy, że wyczuwalny w nim jest smak produktów Van Pura?
                  Kompletnie nie rozumiem, skąd taki wniosek...


                  [...] Dlatego uprawiam mały bojkocik, wybiorę się dopiero wtedy, kiedy zaczną podawać własne wyroby.
                  Ja ten "bojkot" uprawiam z jeszcze jednego, bardziej istotnego powodu: na 1-go Maja 53 mam lepsze piwo za 2,80.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #24
                    Co do bojkotu można mieć różne powody i Twój wcale nie jest gorszy od mojego...
                    Na czym polega przecenianie? Zdaje się, że napisałem: smaki tych krajowych piw są w wielu przypadkach słabo odróżnialne. Zagłuszone do tego głównie przez nuty alkoholowe. Żebyśmy się dobrze zrozumieli: miałem na myśli generalną tendencję, od której są zawsze chlubne wyjątki.

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #25
                      Proszę o zakończenie dyskusji na temat smaków krajowych piw i ich ogólnych tendencji. Proszę się skupić na tym konkretnym lokalu.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #26
                        Jak donosi kolega Jackson z Grodzkiej 15. Piwo a dokładniej kegi są sygnowane...browarem CIECHAN.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • kishar
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 1691

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jak donosi kolega Jackson z Grodzkiej 15. Piwo a dokładniej kegi są sygnowane...browarem CIECHAN.
                          Więc prawdopodobnie moje kubki smakowe się nie pomyliły

                          Comment

                          • sandacz
                            Senior
                            • 01-2007
                            • 345

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie wystarczy narobić szumu marketingowego, bo w końcu dla kogo ma być minibrowar jak nie dla bardziej wyrafinowanych amatorów piwa...?
                            A moim zdaniem, sądząc po tym, jak robią tajemnicę ze sprawy, która powinna być przejrzysta, ten browar nie jest dla amatorów, miłośników piwa, lecz dla amatorów różnych ciekawostek lokalowo-klubowo-imprezowych. Grodzka 15 to takie miejsce gdzie można sobie przyjść, usiąść, popatrzeć jak pan miesza w takich wielkich garach drewnianą łopatą, zrobić zdzwiwioną minę, gdy od czasu do czasu owe gary upuszczą trochę czegoś sypkiego, co jest wyrzucane do śmieci, by na koniec westchnąć sobie "A, to tak się robi piwo...". Piwo zaś jest na drugim miejscu - przynajmniej na razie i miejmy nadzieję, że się to zmieni z początkiem lipca.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              #29
                              Ano, miejmy nadzieję, ale w tym, co piszesz, jest sporo racji.

                              Comment

                              • karin861
                                Senior
                                • 02-2006
                                • 597

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jak donosi kolega Jackson z Grodzkiej 15. Piwo a dokładniej kegi są sygnowane...browarem CIECHAN.
                                Jednym słowem, zrobili tajemnicę, z czegoś co powinno być podane do informacji klientom -konsumentom, a i tak sprytni ludzie się dowiedzą co to za piwo I po co te tajemnice pytam się?
                                Zbieram polskie podstawki piwne. Zapraszam na moją stronę www: http://kolekcje-kariny.cba.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎