Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Jagiellońska 22, Po Drugiej Stronie Lustra [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Czemu takiego lokalu nie ma na Bielanach?
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Po_Drugiej_Stronie_Lustra
      Member
      • 10-2012
      • 52

      Od Nowego Roku ruszamy z nowym projektem:

      Szranki i konkury w PDSL

      W każdy czwartek, piątek i w sobotę o godzinie 12 podłączymy dwie beczki takiego samego piwa z dwóch rożnych browarów.
      Np: dwa portery, dwa miodowe, dwa pszeniczne, dwa lagery, dwie IPA, dwa stouty, dwa kozlaki.. itd

      Zapraszamy do porównywania!!

      Przy okazji będziemy mierzyć czas i ilość sprzedanych piw z poszczególnych beczek. To piwo, które sprzeda się szybciej lub w większej ilości danego dnia zostanie ogłoszone zwycięzca pojedynku. Wyniki będziemy umieszczać na stronie www.

      Zaczynamy od jutra, tj. 3.01.2013:
      czwartek, 3.01.2013, Weizenbock: Kormoran Weizenbock vs Widawa Augustianskie Kozlak Pszeniczny
      Piatek, 4.01.2013 AIPA: Browar Widawa & Browar Kopyra Sep/AIPA vs Minibrowar Haust Red AIPA
      Sobota, 5.01.2013 Rauchbock: Cieszyn Rauchbock Grand Champion Birofilia 2012 vs Pinta Jak w dym

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        A dziś takie piwa lane po 6 pln: Amber Boy, Sęp, Fortas, SaintNoMore, Rowing Jack, Brackie, Żywiec Porter, Artezan IPA
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • gwzd
          Senior
          • 01-2012
          • 622

          6zł za 0,5l? A jakie są standardowe ceny lanego w tej knajpie?

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Za piwa z kontraktowych, restauracyjnych itp. 8-10 zł.

            Comment

            • gwzd
              Senior
              • 01-2012
              • 622

              To i tak tanio porównując do cen wersji butelkowych tychże piw. Przykładowo za Sępa ze sklepu (0,33l) w butelce płaciłem ostatnio 8,50zł.
              Last edited by gwzd; 02-01-2013, 17:16.

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                Piwa Kopyra są w odrębnej kategorii cenowej, niestety tej bliżej kosmosu. Nie wiem co prawda, jak z beczkowymi, np. ile kosztował Sęp na spotkaniu pod koniec grudnia. Małe porównanie restauracyjny/kontraktowy miałem jakiś miesiąc temu, kiedy Red AIPA z Hausta kosztowało 10 lub 11 zł, a Rowing Jack 9 zł.

                Może te ochlapu... yyy... bywalcy PoDruStroLu nakreślą szerszy obraz sytuacji.

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                  A dziś takie piwa lane po 6 pln: Amber Boy, Sęp, Fortas, SaintNoMore, Rowing Jack, Brackie, Żywiec Porter, Artezan IPA
                  I tak powinno być normalnie. Biję się z myślami czy może wyruszyć dzisiaj do PDSL ale wizja jutrzejszego dnia w pracy mnie stopuje.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    Tak to wyglądało wczoraj. Patrzcie i płaczcie
                    Attached Files
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • MaDom
                      Junior
                      • 09-2012
                      • 25

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                      A dziś takie piwa lane po 6 pln: Amber Boy, Sęp, Fortas, SaintNoMore, Rowing Jack, Brackie, Żywiec Porter, Artezan IPA
                      I kto nie był, niech żałuje !
                      Jak zwykle wpadłem na 2-3 piwka, a skończyło się jak zawsze....
                      Dziękuję docentowi i purcowi za miłe towarzystwo. Jak zawsze stara gwardia nie zawiodła. A, gdzie się reszta z Was podziała ??? Czyżby wszyscy się jeszcze leczyli po Sylwestrze ?

                      Przy okazji chciałem życzyć szefowi PDSL dobrej energii i pomysłów w Nowym Roku. Oby był to sezon tak udany jak 2012. Miejsce takie jak to jest niczym magnes dla smakoszy zacnych piw. Warszawa, to pustynia piwna, gdzie wciąż nie ma wyboru lub jest on mizerny. Ta piwiarnia jest pierwszą, która przerwała ten stan rzeczy. Oby takich miejsc powstawało jak najwięcej. Michale - jesteś wielki !! Wszystkiego najlepszego ode mnie. Pozdrawiam - Marek.

                      Muszę wspomnieć o jednej niespodziance........
                      Piwem, które zdecydowanie wyróżniało się na tle innych był Sęp kolegi Kopyra. Było to dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie. Uwielbiam wszelakie IPA's i AIPA's, i troszkę się tego w zyciu opiłem. W Polsce jak dotąd jedynie wspaniały Rowing Jack pieścił moje podniebienie swoją wytrawnością żywiczną, aż tu nagle pojawiło się drugie świetne piwo w tym stylu. Troszkę mniej intensywności ma niż RJ, ale ten mięsień chmielowy jest w nim i tak potężny. Za co dziękuję jego twórcom ! Bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że poza RJ będzie to moje drugie najlepsze piwo sesyjne. Pierwszy raz spróbowane wczoraj w PDSL i niestety wypite zaledwie dwa (beczka się skończyła), ale jestem pewien, że powstaną nowe warki i wszyscy będziemy się nim rozkoszować. Tomaszu - idżcie tą drogą !! Pozdrawiam serdecznie.

                      Comment

                      • Mason
                        Senior
                        • 02-2010
                        • 3280

                        Taki Sęp jak jest teraz nie powstanie już nigdy. Był chmielony przypadkową mieszanką chmieli, skład jest znany ale proporcje nie.
                        JEDNO PIVKO NEVADI!

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          MaDomie. Niektórzy mają rodziny, dzieci i obowiązki. Do tego muszą rano iść do pracy, a nie mają już 20 (nawet 30) lat.
                          Ja bardzo chciałem przybyć ale niestety musiałem odebrać dzieci ze żłobka i szkoły, potem było trochę roboty w domu i zrobiła się 20.00. Ja mam dojazdu około godziny więc dotarł bym na 21.00. O 22.00 musiałbym wychodzić. Bez sensu.

                          Dla mnie ta oferta jest bardzo dobra cenowo ale nie realna (w samym środku tygodnia).
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • legart
                            Senior
                            • 06-2012
                            • 913

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                            MaDomie. Niektórzy mają rodziny, dzieci i obowiązki. Do tego muszą rano iść do pracy, a nie mają już 20 (nawet 30) lat.
                            Ja bardzo chciałem przybyć ale niestety musiałem odebrać dzieci ze żłobka i szkoły, potem było trochę roboty w domu i zrobiła się 20.00. Ja mam dojazdu około godziny więc dotarł bym na 21.00. O 22.00 musiałbym wychodzić. Bez sensu.

                            Dla mnie ta oferta jest bardzo dobra cenowo ale nie realna (w samym środku tygodnia).
                            Ja o 17 byłem na rwaniu zęba dziecka na Koszykowej.


                            I kurde jak zwykle rozminąłem się z IPA z Artezanu

                            Comment

                            • MaDom
                              Junior
                              • 09-2012
                              • 25

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                              Taki Sęp jak jest teraz nie powstanie już nigdy. Był chmielony przypadkową mieszanką chmieli, skład jest znany ale proporcje nie.
                              Wiem o tej dużej ilości różnych chmieli, które zostały użyte i rzeczywiście powtórzenie tego graniczy z cudem. Ale zdecydowanie warto utrzymać to piwo w ryzach tego stylu. A, że smak będzie troszkę inny......ja to przeżyję Oby gorycz była z Nami.....
                              pozd

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                                MaDomie. Niektórzy mają rodziny, dzieci i obowiązki. Do tego muszą rano iść do pracy, a nie mają już 20 (nawet 30) lat.
                                Ale mentalnie mają najwyżej 16, więc średnia nie wychodzi taka zła.

                                Chyba pora na nadanie nowego wymiaru wątkowi z samokrytyką. Zamiast posypywać głowę popiołem za picie koncerniaków, co już zrobiło się nieco nudne, będziemy tłumaczyć się z nieprzyjścia na piwo. Uwaga: jeśli dane usprawiedliwienie powtarza się częściej niż dwa razy w miesiącu, trzeba je urozmaicić (rymy, pisanie od tyłu, neologizmy itd.)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎