Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Nowogrodzka 25, Kufle i Kapsle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    Jako "hejter" Kufli i Kapsli muszę tak zacząć, nie wiem czy zasłużenie, nie wiem za co, ta nagroda jest jakaś dziwna, ale gratuluję

    Comment

    • Els
      Senior
      • 12-2011
      • 113

      Bardzo dziękuję wszystkim za gratulacje

      A przy okazji chciałabym powiadomić, iż kolejna oficjalna premiera w Kuflach już na początku stycznia.
      W roli głównej tym razem Pracownia Piwa
      https://www.facebook.com/kufleikapsle

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        Wczoraj byłem pierwszy raz.
        Lokal wygląda sympatycznie, choć jest dość ciasno.
        Pełno ludzi, część anglojęzyczna, co tłumaczy wygraną w plebiscycie "The BBB".
        Dwie uwagi - jakoś po 20-ej do lokalu weszła kobieta z zawiniątkiem, w którym było maleńkie niemowlę.
        Niemowlę jeszcze z pewnością nie kumate, ale - jak znam życie - to różni strażnicy moralności chętnie by to wykorzystali... Stratny byłby właściciel, pracownicy i przede wszystkim klienci.
        Uwaga druga - odniosłem (oczywiście, subiektywne ) wrażenie, że obsługa jest jakaś-taka rozmodlona, rozmarzona, eteryczna, a ja chciałem w miarę szybko kupić piwo. Aby rozmarzyć się przy stoliku podczas degustacji.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          jakoś po 20-ej do lokalu weszła kobieta z zawiniątkiem
          Weź nie strasz, w pierwszej chwili pomyślałem, że zaraz nastąpi opis zamachu bombowego.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            Gdyby to była szahidka, to byśmy teraz nie popisali... Spokojnym bądź, piwa się napij

            Comment

            • Komar_Pafnucy
              Senior
              • 08-2005
              • 1114

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              Dwie uwagi - jakoś po 20-ej do lokalu weszła kobieta z zawiniątkiem, w którym było maleńkie niemowlę.
              Po 21 na pewno jeszcze była.
              Ale to nic, znajomy ostatnio obczaił w Krakenie, jak przyszły jakieś dwie panie z dzieckiem, które to zostało w wózku, na zewnątrz.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
              Uwaga druga - odniosłem (oczywiście, subiektywne ) wrażenie, że obsługa jest jakaś-taka rozmodlona, rozmarzona, eteryczna, a ja chciałem w miarę szybko kupić piwo. Aby rozmarzyć się przy stoliku podczas degustacji.
              Padłem.

              Multitap Crawl
              Multitap Crawl na Facebook

              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

              Comment

              • purc
                Senior
                • 02-2009
                • 650

                To, że mozna się napić 2 cudów światowego piwowarstwa, czyli IPA z Nogne, a potem 1000 IBU z Mikkellera, jakoś nie wzbudziło większego zainteresowania rzekomych warszawskich miłośników piwa z BrowarBizu. Był tylko /aż?/ Piwny Garaż i chłopaki z Artezana. Żałosna wymowa tego zjawiska nie wymaga wg mnie komentarza. Oba piwa wybitne, ale dla mnie Nogne lepsze, Mikkeller jednak bardzo ciężki. Jak zwykle bardzo miła atmosfera. Jutro szansa na poprawkę - Mikkeller 20 hops.
                Last edited by purc; 02-02-2014, 02:26.

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  Puknij się czasem w głowę purc :
                  1. Nie każdy lubi piwa przechmielone do granic możliwości
                  2. Nie każdy jest małpką reagująca jak pies pawłowa na marketing i łołołołoło 1000 IBU, muszę, muszę .
                  3. Nie każdy tępo podąża za modą i nie każdy musi pić to co jest modne
                  4. Nie każdy ma tyle pieniędzy i wolnego czasu co Ty
                  5. Nie każdy jest zdrowy i nie każdy mógł wszystko rzucić w kąt i lecieć do KiKu bo, o rany leją jakieś piwa.
                  Czasem są inne priorytety.

                  Mnie osobiście piwa z Nogne i Mikkelera nie za bardzo interesują i nie zamierzam płacić za nie takich pieniędzy za jakie są sprzedawane.
                  Last edited by VanPurRz; 02-02-2014, 08:41.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • emes
                    Nadszyszkownik Chmielowy
                    • 08-2003
                    • 4275

                    Purc, a ja Cię tydzień temu nie widziałem w KiKu, a było tam ok 10- u osób z browat.biz. Smędzisz jakbyś leczył tu jakieś kompleksy.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Zytuś, daj spokój, usprawiedliwienia piszesz jak dla nauczyciela w szkole? Już x razy mu było wykładane jak krowie na rowie to, co myślący człowiek wie sam bez pomocy z zewnątrz. Jeśli do tej pory nie pojął, to nie ma sensu tego ciągnąć.

                      Comment

                      • Komar_Pafnucy
                        Senior
                        • 08-2005
                        • 1114

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Mnie osobiście piwa z Nogne i Mikkelera nie za bardzo interesują i nie zamierzam płacić za nie takich pieniędzy za jakie są sprzedawane.
                        A to szkoda, bo często są warte tej ceny, vide Nogne 100% peated i Nogne Sunturnbrew. Aczkolwiek w przypadku 1000 IBU akurat tak nie jest...

                        Ja byłem wczoraj w środku nocy i nie widziałem nikogo z browar.bizu. Odnotowałem to już w specjalnym zeszycie i będę domagał się wyjaśnień przy najbliższej okazji.

                        Multitap Crawl
                        Multitap Crawl na Facebook

                        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
                          A to szkoda, bo często są warte tej ceny, vide Nogne 100% peated i Nogne Sunturnbrew. Aczkolwiek w przypadku 1000 IBU akurat tak nie jest...

                          Warte są tyle ile ktoś może za nie zapłacić. Podobnie jak Zythum mam gdzieś piwa z Nogne i Mikkelera za taką cenę. Płacę za piwo, nie za markę, a ta w wypadku tych piw jest zdecydowanie za wysoka jak na trawiasto-chmielową gorycz, którą znajduje w innych piwach
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • yoda79
                            Senior
                            • 01-2013
                            • 861

                            Nieładnie nie jesteście trendy, usuńcie konta
                            Mam podobne podejście - mogę wypić z ciekawości raz na jakiś czas 0,25 albo 0,3,ale bez przesady.

                            Comment

                            • Komar_Pafnucy
                              Senior
                              • 08-2005
                              • 1114

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Warte są tyle ile ktoś może za nie zapłacić. Podobnie jak Zythum mam gdzieś piwa z Nogne i Mikkelera za taką cenę. Płacę za piwo, nie za markę, a ta w wypadku tych piw jest zdecydowanie za wysoka jak na trawiasto-chmielową gorycz, którą znajduje w innych piwach
                              Nie wiem o jakich piwach piszesz.
                              Ale możemy śmiało założyć, że większość piw jest kompletnie nic nie warta bowiem mieszkańcy Gwinei Równikowej nie są w stanie za nie zapłacić.

                              Sory, ale pils za 3 złote to tylko w Chmielarni (mały, więc nie wiem czy będzie smakował w tej cenie).

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nieładnie nie jesteście trendy, usuńcie konta
                              Mam podobne podejście - mogę wypić z ciekawości raz na jakiś czas 0,25 albo 0,3,ale bez przesady.
                              Czyli masz zupełnie inne podejście niż Becik, a nie podobne. On nie zamierza próbować, on wie, że niedobre.

                              Multitap Crawl
                              Multitap Crawl na Facebook

                              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                              Comment

                              • Maggyk
                                Szara Adminiscjencja
                                • 05-2004
                                • 5615

                                Proszę się ograniczyć do wypowiedzi na temat lokalu.
                                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                                Piwo domowe -
                                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                                Reklama w BROWARZE
                                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎