Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Nowogrodzka 25, Kufle i Kapsle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    Ale ten numet o którym wspomniał Fuliano, to zagrywka na miarę Monty Pythona
    Nie było kolejki, kilka osób za barem, czekam przy barze na zainteresowanie barmanów, a tu na przeciwko mnie, ten wysoki barman zamiast zainteresować się klientem podszedł do nalewaka i zaczyna nalewać piwo. Po czym jak gdyby nic, mimo, że nadal czekałem na piwo przy barze, barman zaczął pić sobie to piwo, które sobie nalał. Ten barman chce być chyba kultowy, ostatni barman na miarę PRL-u.

    Comment

    • purc
      Senior
      • 02-2009
      • 650

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kulbi Wyświetlenie odpowiedzi
      Drogi Marku, uwierz, że tego mi nie brakuje.
      Oczywiście, że Ci wierzę. Ale skoro jest tyle skarg na ten temat, to może warto zmienić podejście na bardziej aktywne? W Anglii jest tak, że tłum stoi przy barze, z czego większość stoi tam na stałe i pije i gada, a ten barman i tak wie, kto był pierwszy, a kto drugi etc. U nas długo tak nie będzie, wobec tego nie czekajmy, aż nas zapytają.
      Oczywiście też lubię , gdy do mnie się zwracają - a co teraz?, ale przy tłumie w kolejce może warto wykrztusić : a teraz poproszę tego cudownego Port Brewinga - drugi z lewej...

      Comment

      • emes
        Nadszyszkownik Chmielowy
        • 08-2003
        • 4275

        Purc, ale jak wyjdzie z Tobą jakaś awantura, podobnie jak w PDSLu czy Czeskiej Baszcie, to suchej nitki nie zostawisz na KiK

        Comment

        • purc
          Senior
          • 02-2009
          • 650

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
          Purc, ale jak wyjdzie z Tobą jakaś awantura, podobnie jak w PDSLu czy Czeskiej Baszcie, to suchej nitki nie zostawisz na KiK
          Nie przewiduję żadnej awantury - a chamstwo/PDSL/ i prawicowe odchylenia wpływające na atmosferę pubu /CzB/ będę zawsze zwalczał bez względu na to jak bardzo będziesz usiłował zrobić ze mnie awanturnika.

          Comment

          • Els
            Senior
            • 12-2011
            • 113

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
            Ale ten numet o którym wspomniał Fuliano, to zagrywka na miarę Monty Pythona
            Nie było kolejki, kilka osób za barem, czekam przy barze na zainteresowanie barmanów, a tu na przeciwko mnie, ten wysoki barman zamiast zainteresować się klientem podszedł do nalewaka i zaczyna nalewać piwo. Po czym jak gdyby nic, mimo, że nadal czekałem na piwo przy barze, barman zaczął pić sobie to piwo, które sobie nalał. Ten barman chce być chyba kultowy, ostatni barman na miarę PRL-u.
            Bardzo przepraszamy za tego rodzaju sytuację.
            Staramy się naszej młodej i dość często rotującej kadrze barmańskiej robić szkolenia i dyscyplinować ich oraz zwracamy uwagę na różne rzeczy, jednak jak widać czasem jakość obsługi szwankuje.
            Dziś raz jeszcze zwróciliśmy im uwagę. Mamy nadzieję,że poskutkuje.
            Nie jest to kwestia "permanentnego olewania klienta" tylko często braku doświadczenia i niestety czasem ( jak w tym wypadku ) braku logicznego myślenia.
            Jest to prawda, że osoby siedzące za barem są jak gdyby mniej dostrzegane, podczas gdy barmani skupiają się na kolejce. Docelowo i profesjonalnie nie powinno to tak wyglądać.
            Jednakże nie zawsze tak jest. Sama byłam świadkiem, gdy jeden z barmanów zapytał klienta siedzącego przy barze co podać, otrzymał odpowiedz, że na razie nic i jak będzie trzeba to poprosi. Różne sytuacje się zdarzają.

            W każdym razie pracujemy nad jakością w każdym aspekcie, gdyż jest to dla nas bardzo ważne.
            Nie zawsze to się udaje, czasem tłum ludzi jest zbyt duży jak na nasze możliwości a czasem ktoś ma zły dzień. Prosimy o wyrozumiałość.
            Jeszcze raz przepraszamy.

            p.s.
            Niestety elektroniczne POSy które miały usprawnić obsługę i przyspieszyć ją często działają w odwrotnym kierunku.
            https://www.facebook.com/kufleikapsle

            Comment

            • Komar_Pafnucy
              Senior
              • 08-2005
              • 1114

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
              To jak mówimy o obsłudze to i ja się wypowiem.
              Byłem niedawno w KiKu i z emesem siedzieliśmy przy barze. Strasznie długo musiałem czekać i się prosić by ktoś do mnie podszedł.
              Panowie, może przy najbliższej okazji zrobię Wam szkolenie na ten temat. Jestem kompetentny w tej kwestii bowiem nie mam problemów ze stosunkowo szybkim zamówieniem piwa w KiK.

              Multitap Crawl
              Multitap Crawl na Facebook

              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

              Comment

              • fuliano
                Senior
                • 07-2010
                • 1825

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
                Panowie, może przy najbliższej okazji zrobię Wam szkolenie na ten temat. Jestem kompetentny w tej kwestii bowiem nie mam problemów ze stosunkowo szybkim zamówieniem piwa w KiK.
                Wchodzę w to

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  Fajnie, żeby po szkoleniu były jakieś certyfikaty. Walnąłbym taki na ściane i patrzył na niego z dumą

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    Komar_Pafnucy ma moją rekomendację w sprawie szkolenia.
                    Jest tak obcykany, że drugie piwo samo mi się zamówiło tzn. ledwo podszedłem do lady a barman zapytał "Co nalać?", na dodatek sam dał mi zniżkę PSPD (wiem, to wyłudzenie, mogłem się przyznać)

                    Comment

                    • Komar_Pafnucy
                      Senior
                      • 08-2005
                      • 1114

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                      Komar_Pafnucy ma moją rekomendację w sprawie szkolenia.
                      Jest tak obcykany, że drugie piwo samo mi się zamówiło tzn. ledwo podszedłem do lady a barman zapytał "Co nalać?", na dodatek sam dał mi zniżkę PSPD (wiem, to wyłudzenie, mogłem się przyznać)
                      Bo to była moja zniżka zapewne. Wszystko się zgadza.

                      Multitap Crawl
                      Multitap Crawl na Facebook

                      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                      Comment

                      • emes
                        Nadszyszkownik Chmielowy
                        • 08-2003
                        • 4275

                        Komarowi to zawsze szybko podają, bo macha legitymacją
                        Na początku to pewnie nie wiedzieli czy to jakiś inspektor pracy czy Sanepid, a to legitymacja PSPD

                        Comment

                        • Els
                          Senior
                          • 12-2011
                          • 113

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Komarowi to zawsze szybko podają, bo macha legitymacją
                          Na początku to pewnie nie wiedzieli czy to jakiś inspektor pracy czy Sanepid, a to legitymacja PSPD
                          Od początku wiedzieli co to legitymacja PSPD


                          p.s.
                          W przyszłym tygodniu w KiK tydzień piw frankońskich. Kilka rarytasów z Bambergu i okolic się pojawi.
                          https://www.facebook.com/kufleikapsle

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 1114

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Komarowi to zawsze szybko podają, bo macha legitymacją
                            Na początku to pewnie nie wiedzieli czy to jakiś inspektor pracy czy Sanepid, a to legitymacja PSPD
                            Dementuję, niczym nie macham. ;-)

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dementuję, niczym nie macham. ;-)
                              No nie wiem. Mnie trochę onieśmielało jednak twoje: "Prowadzę hejtera z Krakowa i nie zawaham się go użyć" czy jakoś tak

                              Comment

                              • Komar_Pafnucy
                                Senior
                                • 08-2005
                                • 1114

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                                No nie wiem. Mnie trochę onieśmielało jednak twoje: "Prowadzę hejtera z Krakowa i nie zawaham się go użyć" czy jakoś tak
                                Bo ty jesteś skromny krakus z Zamościa, a Warszawa to nie przelewki. Tu trzeba na otro.

                                Multitap Crawl
                                Multitap Crawl na Facebook

                                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎