Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Nowy Świat 22/28, Pub Windigo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • vladimir
    Junior
    • 01-2008
    • 14

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
    Dokładnie................ale czepialscy się do kompów dorwali, mamma mia !!!!
    nie czepialscy tylko wspolnymi silami dochodzimy do prawdy Wracam do walca bo Św. Patryk czeka na kontynuację obrzędu, wasze zdrowie

    Comment

    • Piwosz306
      Senior
      • 10-2007
      • 214

      #32
      Bylem dzis na malym jajeczku w Windigo i pojawil sie Plum z Namyslowa!
      Bardzo dobre piwko, niestety puszkowe ale z tego co wiem to tylko w puszce wystepuje..

      Comment

      • vladimir
        Junior
        • 01-2008
        • 14

        #33
        no to trzeba poswiecic jajka i kielbaske jak najszybciej skoro takie rarytasy wystepuja!

        Comment

        • PanKrecik
          Member
          • 09-2007
          • 57

          #34
          Brak mojego ulubionego Zlatopramena premium! ...mam nadzieje że chwilowy.

          Natomiast natrafiłem na Biłe Czernihowskie (7,50pln)... bardzo przyjemne piwo , zdaje mi się że gatunkowo to witbier (?)

          Osobiście preferuje nadal Biłe Obołonia, jak dla mnie Czernihowskie jest zbyt lekkie, o mniej intensywnym smaku, ale zawsze warto spróbować

          Comment

          • vladimir
            Junior
            • 01-2008
            • 14

            #35
            czyli chwilowo (mamy nadzieje) z kija zostaje tylko Tyskie

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika vladimir Wyświetlenie odpowiedzi
              czyli chwilowo (mamy nadzieje) z kija zostaje tylko Tyskie
              Znaczy... równają do najlepszych???

              Comment

              • Piwosz306
                Senior
                • 10-2007
                • 214

                #37
                gadałem z barmanem, heineken chce wykupic drinks union (lub wlasnie to robi)....http://www.eksportuj.pl/artykul/poka...osc-w-czechach i tym samym import zlatopramena jest nieco zaburzony...stad podobno chwilowy brak zlatopramena z kija.
                Dobrze sie zaczyna z tym heinekenem...mam nadzieje, ze nie odbiora nam mozliwosci picia tego pysznego piwka w Polsce...

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  #38
                  Heineken już kupił Drinks Union.
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • PanKrecik
                    Member
                    • 09-2007
                    • 57

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwosz306 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dobrze sie zaczyna z tym heinekenem...mam nadzieje, ze nie odbiora nam mozliwosci picia tego pysznego piwka w Polsce...
                    i jak tu nie znienawidzić wielkich koncernów ?????

                    Na szczęście z jasnych piw jest tam jeszcze Ciechan niepasteryzowany który zawsze trzyma fason

                    Comment

                    • Piecia
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 3307

                      #40
                      może trochę nie na temat, ale z całym szacunkiem - idąc do knajpy (myślę, że nie tylko ja) chcę się napić piwa beczkowego - a pawilony nie zachęcają mnie szczególnie do spędzania właśnie tam wolnego czasu i chlania Tyskiego z beczki, Zwłaszcza, że 300 metrów od nich jest choćby Bierhalle, czy też lokale z koncerniakami, ale z dużo lepszym wg mnie klimatem. A Ciechana mam w sklepie za 2,50 PLN - więc lepiej zostać w domu i wypić 3 w cenie jednego w Windygo
                      Last edited by Piecia; 08-04-2008, 10:19.
                      Koniec i bomba,
                      Kto nie pije ten trąba !!!
                      __________________________
                      piję bo lubię!

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
                        ... Zwłaszcza, że 300 metrów od nich jest choćby Bierhalle, czy też lokale z koncerniakami, ale z dużo lepszym wg mnie klimatem.
                        No i własnie o klimat chodzi. Czasem milej popijać piwo z dziewczyną na miękkiej sofce niż przy drewnianych ławach...
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • zythum
                          Kot Makawity
                          • 08-2001
                          • 8305

                          #42
                          Z dziewczyną docent to do teatru, kina albo kolekcję znaczków oglądać
                          Piwiarnia ot ma być miejsce ponure, gwarne, ze starymi brudnymi obrusami. drewnianymi ławami lub przynajmniej stolikami, do tego cięzkie kufle i szynkwas. Ech to jest piwiarnia. Windigo to trochę taki lokal dla kochającyhc inaczej a przynajmniej mocno zniewieściałych
                          To inaczej miało być, przyjaciele,
                          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                          Rządzący światem samowładnie
                          Królowie banków, fabryk, hut
                          Tym mocni są, że każdy kradnie
                          Bogactwa, które stwarza lud.

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
                            Z dziewczyną docent to do teatru, kina albo kolekcję znaczków oglądać
                            Sugerujesz, że degustowanie dobrego piwa i kobiecych wdzięków nie idą ze sobą w parze

                            Są miejsca, takie jak opisałeś, w których dobrze pije się w męskiej kompanii i takie miejsca jak Windygo, w których miło się spędza czas z dziewczyną właśnie...
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Piwosz306
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 214

                              #44
                              do Zythum:
                              z calym szacunkiem Twoje wyobrazenie "pijalni piwa" to tylko Twoje wyobrazenie.
                              Dla mnie na przyklad najgorszym miejscem sa wlasnie tego typu "tawerny" gdzie siedza sami faceci, twarde lawy, zero klimatu, wszyscy chleja...
                              Wiec jak widzisz kazdy ma inne wyobrazenie pubu.
                              W pawilonach jest klimat powiedzmy "kazimierzowski", mimo, ze miejsca jest duzo mniej niz w knajpach na Kazimierzu.Jest to jedyne miejsce w stolicy w ktorej jest takie skupisko knajp o roznych klimatach. Poza tym masz racje, w pubie powinno sie pic glownie piwo z kija bo po to sie idzie do knajpy. Jest tylko maly problem. Nie wiem jak wyobrazasz sobie umieszczenie 12 nalewakow (bo chyba tyle maja roznych piw w Windigo) w pawilonie takiej wielkosci?? Wiesz chyba jakiej wielkosci sa bary w pawilonach i wiesz zapewne ile miejsca zabiera jedna beczka. Druga sprawa: wybor piw w Bierhalle nawet nie umywa sie do wyboru jaki maja w Windigo.
                              Trzecia kwestia: nie rozumiem za bardzo tego zdania z "kochajacymi inaczej". Moze wolisz przebywac w towarzystwie smierdzacych i pijanych bydlakow w dresach? Takich "prawdziwych mezczyzn"? Bywam w Windigo czesto, jest to chyba moja ulubiona knajpa w Warszawie i jakos nie zauwazylem tych "kochajacych inaczej"...wiec chyba jestes dosc przewrazliwony
                              Pozdrawiam

                              Comment

                              • darek99
                                Senior
                                • 04-2002
                                • 2147

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwosz306 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Wiec jak widzisz kazdy ma inne wyobrazenie pubu.
                                Zythum pisał o piwiarni nie o pubie.
                                Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                                Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                                skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                                Epikur z Samos.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎