Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Nowy Świat 22/28, Pub Windigo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #61
    To prawda, mało kto ma wenę, żeby się szarpać z nierzetelnym dostawcą. Jednak taka Melyna jakoś w tym względzie sobie radzi, a z beki mają Łomżę i Namysłów, czyli coś raczej niezbyt często w Warszawie spotykanego.

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #62
      Ja z kolei n igdy nie zrozumiem picia piwa z butelki w knajpie. Cóż inne pewnie pokolenie i inne zapatrywania na różne sprawy. Ja w ogóle preferuję piwo z beczki. Butelka możed być na konar z kolesiem nad rzeką, na picie w pociągu, w domu na imprezie ale nie w knajpie. Knajpa=piwo beczkowe. Szczególnie jeżeli piwo butelkowe w tej knajpie kosztuje kilka razy więcej niż w sklepie.
      Beczkowe zawsze lepsze - Kto ma wiedzieć ten wie

      Poza tym piszesz o piwach zagranicznych - niech wezma piwo z polskiego browaru - podpisza dobrze umowę i nie bedzie problemu. A pęd włascieli do uzalezniania brania piwa od gadżetów mnie tylko zochdyza do tych właścicieli. Uważam, zę właściciel powinien sam kupić kufle a nie liczyć i obciążać tylko dostawcę. A kufel z prawdziwego szkła gruby klasyczny praktycznie nietłukący się kosztuje 5 PLN, szklanki jeszcze są tańsze. Chciwość włascicieli mnie załamuje nie pierwszy raz. I co z tego, że browar dał 4 kufle? Należy się cieszyć, że się ma w ofercie dobre piwo a nie liczyć tylko na "gratisy".
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #63
        Ta dyskusja zeszła na inne tory. Przypominam, że jest to temat konkretnego lokalu, a nie wyższości piwa lanego nad butelkowym i odwrotnie.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • Piwosz306
          Senior
          • 10-2007
          • 214

          #64
          Wracam z Windigo gdzie zainstalowali sobie TV i mozna ogladac euro przy dobrym piwie
          W Windigo wrocil w koncu lany Zlatopramen! Jak zwykle wchodzi jak woda
          No i Wlosi dostali do tego wszystkiego w tylek

          Comment

          • bialy-r
            Senior
            • 04-2008
            • 100

            #65
            A co obecnie można w Windigo

            z piw lanych ?

            z butelki ?

            Comment

            • Piwosz306
              Senior
              • 10-2007
              • 214

              #66
              Z lanych jest Zlatopramen jasny i Tyskie. Z butelki 3 obolony, miodowe i wyborne, baltas, stout, plum, desperados, lech, pilsner. Chyba niczego nie zapomnialem.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #67
                Pojawiło się Zdrojowe z Konstancina, szkoda że tylko pasteryzowane. Zdecydowanie ciekawsza jest informacja, że być może pojawi się beczkowy Konstancin. Ma to być uzależnione od powodzenia sprzedaży piwa butelkowego, chociaż zwróciłem uwagę że pasteryzowana butelka i niepasteryzowana beczka to dwie różne bajki...
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • petrus33
                  Gość
                  • 01-2008
                  • 888

                  #68
                  Był tam ktoś ostatnio ??? Co teraz tam polewają ??
                  pozd

                  Comment

                  • garbo
                    Junior
                    • 10-2007
                    • 3

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Był tam ktoś ostatnio ??? Co teraz tam polewają ??
                    pozd
                    Wlasnie wracam z Windygo Sa Ciechany butelkowe roznej masci, litewski Svyiturys, Stout, Obolon - wiecej nie pamietam, bo przychodze tylko na Ciechany

                    Comment

                    • tfur
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 1303

                      #70
                      byłem ostatnio kilka razy. powiem, że lany zlatopramen mnie rozczarował, płaskawy był jakiś, butelkowy bardziej mi smakuje. no ale zawsze można się pocieszyć stoutem lub baltasem. żal, że nie załapałem się na zdrojowe. tak czy owak, lubię tę knajpę.
                      PS słyszałem plotę (nie od obsługi), że wszystkie te pawilony zostaną zrównane z ziemią i stanie na ich miejscu inny budynek. działka jest na pewno warta krocie. wszystko, co dobre, się kończy...
                      veni, emi, bibi

                      Comment

                      • Lacriferno
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 783

                        #71
                        Byłem tam we wtorek, 2 września. Ciechana z beczki nie było, był za to Zlatopramen i Tyskie . Sporo piw butelkowych: Ciechan Wyborny Niepasteryzowany (?) i Miodowy (oba po 7,50), Stout z GAB-a, kilka Obołoniów, Svyturys Baltas i pewnie jeszcze jakieś inne. Wewnątrz mało miejsca, ciasno. Trafiłem tam dzięki znajomym, którzy jakiś czas temu odkryli to miejsce, ale do dziś nie wiedziałem jak knajpka się nazywa. Dopiero skrupulatne wyszukiwanie na forum naprowadziło mnie na ten lokal. Co do powyższej uwagi Zythuma na temat zniewieściałych osobników tam się spotykających, to dodam, że ilekroć bywam w Warszawie (bywam rzadko, ale teraz będę dużo częściej), to chyba jest teraz taki trend (wykraczający, niestety, poza granice Stolicy), bo na każdym kroku można się natkąć na Panów Ciepłych i Panów Ładnych .

                        Comment

                        • Piwosz306
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 214

                          #72
                          Bylem dzis w Windigo, do łask wrócił Cornelius, także wypiłem kilka sztuk. Nie ma za to podobno chwilowo Baltasa.

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwosz306 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Bylem dzis w Windigo, do łask wrócił Cornelius, także wypiłem kilka sztuk. Nie ma za to podobno chwilowo Baltasa.
                            No to dobrze bo ostatnio z pszenicy obecny jedynie Oboloń więc bez rewelacji pod względem wyboru...
                            Last edited by docent; 01-10-2008, 07:24.
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Piwosz306
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 214

                              #74
                              Wracam z Windigo: w ofercie Obolon pszeniczny i aksamitny, Bile Czernihowskie, Miodowe i Wyborne, Baltas, Cornelius, Plum i Zlatopramen lany, i jakies tam Tyskie itp.
                              Podobno od przyszlego tygodnia ma byc jakas nowosc

                              Comment

                              • Piwosz306
                                Senior
                                • 10-2007
                                • 214

                                #75
                                Będąc wczoraj w pobliżu pawilonów zajrzałem do tej knajpki i miło zaskoczyło mnie pojawienie się polskiego "Ale" - Kamasutry. Wypiłem kilka sztuk i stwierdziłem, że to pyszne piwko chociaż kiedyś nie mogłem się do niego przekonać. Co ciekawe, piwo z butelki a dostałem pianę śmietanową, gęstą, niczym z piwa lanego. Ciekawe rozszerzenie asortymentu pod względem gatunkowym.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎