Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Dietla 1, TEA Time Brewpub

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #31
    Lokal bezpretensjonalny, choć do pełni szczęścia (jeśli jest, jak tu, nie tylko ciemna piwnica), brakuje ciekawego widoku przez okno. Ceny znośne, nie ma zadęcia, nie ma też - na szczęście - żadnych piwnych portrecików na ścianach, kapsli i innych gadżetów z Wysp, zapełniających szczelnie ściany innych pubów, mieniących się być brytyjskimi. Nawet podoba mi się ta surowość plus ławy.

    Comment

    • ElDesmadre
      Senior
      • 05-2010
      • 155

      #32
      Wystrój surowy, wręcz sterylny, co może i ma sens w ceglanych piwnicach, ale na poziomie ulicy wypada dość chłodno. Jedzenie to tylko jakieś ciasto oraz inglisz pie, ponoć średnie. Pompy fajne, ceny fajne, połowa pinty za pół ceny. Piwa bardzo różnie. Golden ale i american wheat mocno wadliwe i w zasadzie niepijalne. IPA w porządku, choć cosik ciemniejszego chyba równiez w zasypie wylądowało. Bitter był w porządku a byłby nawet pewnie bardzo fajny gdyby był świeży. A czuć było że nie był. Porter rewelacja. I na tego ostatniego warto do lokalu wpaść. Szerzej lokal opisałem tutaj.
      http://thebeervault.blogspot.com

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #33
        Dwupoziomowy, dość pubowo surowy lokal, w piwnicy można podejrzeć instalację.
        Za barem młodzi, sympatyczni ludzie, tworzą przyjacielską atmosferę.
        Oferta gastronomiczna pomijalna, czyli prawie nic. Na wynos całkiem nic.
        Brytyjska muza z głośników pasuje very much. W sobotni wieczór tłok raczej nie występuje, połowa gości używa narzecza królowej Wiktorii z różnistymi akcentami. Kibelek OK .

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19165

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Jeszcze wrócę...
          I wróciłem... Atmosfera prawie rodzinna, wystrój jakby mniej surowy i ciepły. Na kranie 7 piw TT i jedno gościnne. Do zobaczenia!

          Comment

          • Antylop
            Senior
            • 10-2009
            • 1415

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            I wróciłem... Atmosfera prawie rodzinna, wystrój jakby mniej surowy i ciepły. Na kranie 7 piw TT i jedno gościnne. Do zobaczenia!
            Aż 7 ? Jakie swoje piwa mieli ?
            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19165

              #36
              Szczerze to nie pamiętam. Ich nazwy są jakoś trudne do spamiętania, łatwe do pomylenia i nijak ułatwiające identyfikację.

              Comment

              • singerek
                Senior
                • 04-2005
                • 285

                #37
                Mamy 6 pomp więc było 6 piw. 5 naszych (Summer Time, Kraków Claret, Pale Rider IPA, Black Prince, White Princess) i gościnne piwo od Trzech Kumpli - It's not witbier
                Last edited by singerek; 01-09-2014, 12:34.

                Comment

                • rgrzech
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 230

                  #38
                  Jeśli chodzi o wystrój to lokal jest bardzo przyjemny. Jest sympatycznie, jasno, "ciepło dla oka". Piwa to już inna sprawa. Porter i dry stout przy dużym samozaparciu da się wypić. Natomiast jasne piwa, całkowicie pozbawione gazu, np. bitter były dla mnie nie do wypicia. Objętość 1/3 pinty była zbyt dużym wyzwaniem. W dodatku sporo wad.

                  Comment

                  • venomous
                    Junior
                    • 07-2011
                    • 16

                    #39
                    Ja bardzo lubię TEA Time, dobry wystrój, miła obsługa, dobre - mega pijalne piwo.
                    Dodatkową zaletą jest możliwość skosztowania każdego piwa - biorąc przez uwagę słuszne założenie właścicieli - połowa pinty = połowa ceny.
                    Jednym słowem wszystkim polecam!

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4552

                      #40
                      Wcześniejsze recenzje piw nie były zbyt zachęcające ale skoro jest się w Krakowie i nie było się w którymś browarze, to tak czy siak trzeba to zrobić by mieć własne zdanie.
                      Z zewnątrz budynek niepozorny, nawet dość zapuszczony, ale w środku przyjemnie i po angielsku (tak mi się wydaje bo jeszcze w Anglii nie byłem). Atmosfera przyjemna, obsługa też, z gości mało kto mówi po polsku.
                      22.02.2015 na pompach było 6 piw, ich nazwy i style wypisane kredą na tablicy:

                      - Pale Saint (golden ALE) http://www.browar.biz/forum/showpost...29&postcount=9
                      - Black Jack (dry stout) http://www.browar.biz/forum/showpost...41&postcount=2
                      - Black Prince (http://www.browar.biz/forum/showpost...46&postcount=9
                      - Pacyfic Amber (Amber ALE) (ocenię jak Dyczkin doda do bazy)
                      - Pale Rider IPA (english IPA)
                      - Kinga Vale (best bitter)

                      Żałowałem, że był czas na spróbowanie tylko 4, bo spokojnie dawały radę. Widać browar okrzepł i po wcześniejszych wpadkach wyeliminowano błędy. Trzeba będzie jeszcze zawitać.

                      Fotki w galerii:

                      Comment

                      • Vortex
                        Senior
                        • 12-2011
                        • 153

                        #41
                        Dołączam się do pozytywnych opinii o browarze. Najciekawszym piwem był dla mnie Black Prince, ale każde można śmiało spróbować, poniżej pewnego poziomu nie schodzą. Każde z 6 piw lane z pompy. Na plus możliwość zamówienia piwa w mniejszej objętości za proporcjonalną cenę, co zostało już wspomniane. Dostępna angielska oferta żywieniowa: ryba z frytkami i groszkiem za 20 PLN, widziałem także ciasta. Wystrój przyjemny a angielskimi akcentami, dostępne są dwie kondygnacje.

                        Comment

                        • ergie
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 1041

                          #42
                          Nie znam się na piwach, szczególnie tych brytyjskich ale coś mi nie teges. Dwa piwa wypite dzisiaj i oba kwaskowate... Claret bardziej... Porter mniej... kwaskowatość z tych nieprzyjemnych... no i nastawiłem się, że będę mógł coś tam zjeść po długim niedzielnym spacerze... był tylko placek cebulowo serowy (szumnie nazywany tutaj "pie") i ciasta... reszta to "katering" dowożony do lokalu przez zewnętrzną firmę... może kiedyś jeszcze tam wpadnę na ich stouta (dzisiaj go nie było)... ale na złamanie karku gnał nie będę... wszak w samym centrum miasta są co najmniej dwa lokale w których można się napić piw o wiele lepszych...
                          Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                          ------------------------------------------------------------------
                          Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                          Comment

                          • Maykel
                            Member
                            • 01-2010
                            • 49

                            #43
                            Na FB podają info o sporych zmianach w pubie. Nowy piwowar, nowe piwa, nowe kierunki działalności. Ciekawe co z tego wyniknie. Niemniej powodzenia bo lubię wpaść od czasu do czasu.

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #44
                              No to zrobili krok a w zasadzie skok przez ocean
                              Z amerykańska zalatujący bitter czy mocno (naprawdę mocno) chmielone pszeniczne ipa to rewolucja.

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 4229

                                #45
                                Szkoda, bo liczyłem, że chociaż jedno miejsce będzie "klasyczne".
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎