Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Grodzka 16, Degustatornia Multitap [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
    Trochę chyba przesadzasz. Przychodzisz do knajpy, nakazujesz personelowi, że ma podłączyć Ciechana, bo akurat na takie piwo masz ochotę. A jak personel odmawia, to od razu żądasz numeru właściciela, bo chcesz się poskarżyć. I zresztą to robisz, bez sukcesu.
    I to ma być chamstwo, buractwo ze strony personelu? Więcej pokory .
    Wyjątkowo zgadzam się z Pioklem. Jak sobie wyobrażasz, że na każde życzenie klienta personel będzie podpinał nowe beczki z różnymi piwami Mają takie podpięte jakie dostali od właściciela i samowolnie na pewno nie mogą przepinać dopóki beczka się nie skończy. To Twoje zachowanie Pendragonie było chamskie a nie personelu. Przynajmniej tak wynika z tego co napisałeś
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Zaznaczyłem, że chodziło mi o formę odmowy. Przecież nie kazałem niczego podpinać "bo ja tak chcę" tylko zasugerowałem, co można by podpiąć z tego co jest do wyboru. Telefon nie był po to by się poskarżyć, tylko by uzyskać aprobatę szefa. Cóż w tym dziwnego?
      Żeby była jasność scena wyglądała tak:
      1. Cóż to mamy na liście dziś? E słabo, jakieś aromatyzowane i kilka ciemnych. Z jasnych tylko Amber Żywe n/f i Litovel.
      2 No to poproszę Litovla. Pssss, właśnie się skończyło!
      3. Uuu kiepsko i co teraz? Co podłączycie w zamian?
      4. W rozpisce mam: albo Perła Chmielowa, albo Ciechan Wyborny.
      5. Ooo, no to oczywiście Ciechana, podepniecie?
      6. Nie!
      7. Dlaczego?
      8. Bo jest zawalony 50 skrzynkami piwa, a ja nie będę dźwigać sama ciężkiej beczki.
      9. Ale my (z kolegą) pomożemy przynieść beczkę.
      10. Osób postronnych nie wpuszczę na zaplecze (no i w sumie słusznie).
      11. No ale może jednak coś się da zrobić?
      12. Nie nie nie! (pani zacietrzewia się i zaczyna podnosić głos- taki ton utrzymuje do końca rozmowy)
      11. A to pogadamy z Krzysztofem (właścicielem)...
      12. A proszę bardzo!...
      (przewrażliwiona Pani myśli, że to skarga, a tu chodzi tylko o uzyskanie aprobaty szefa do podłączenia beczki, która i tak ma być podpięta nawet tego samego dnia, w miejsce skończonej beczki, być może pozwoli nawet pomóc przytachać tę beczkę "osobom postronnym")
      13. Do tej pory poza podwyższonym głosem barmanki wszystko odbywa się w spokojnej atmosferze, z uśmiechami na ustach (to chyba wynik zaskoczenia), w zasadzie było tak do końca.
      14. Właściciel nie odbiera telefonów z 2 różnych numerów.
      15. Barmanka pyta - Co, szef nie odebrał? Nie. Ha! - barmanka triumfuje.
      16. Z zaplecza pojawia się jej kolega - czyli wcale nie była sama i pomoc nawet nie była konieczna.
      17. Barman mruczy coś pod nosem, że może po 18 podłączy tego Ciechana (jest 16.30), ale musi pozbyć się butelek. Ok.
      18. Kolega zamawia małe piwo, ja nic, bo nie mam ochoty na to co jest tam.
      19. Mija jakieś 15 minut.
      20. Podchodzę do baru i pytam:
      21. Przepraszam, czy jest sens przychodzić po 18, wie pani w jakim celu.
      22. Nie, nie ma sensu! - odpowiada tonem pogardliwym, krzywiąc się przy tym jakby zjadła cytrynę. Równie dobrze mogłaby by powiedzieć "Sp... nic tu po tobie"
      23. Acha, dziękuję i do widzenia!


      Morał z tej opowieści? Nigdy nie pytaj, co mają na zapleczu

      No cóż, skoro nie chcą zarobić, to ich problem. A beczka i tak pewnie była podłączona tego wieczora.

      Druga wizyta w Degustatorni tego lata w ciągu 2 tygodni i drugie niewłaściwe traktowanie klienta. W Gdyni spotkałem się z bezczelnością i traktowani klienta niczym głupka przez najmłodszego obsługującego, a w Gdańsku z podniesionym tonem graniczącym z krzykiem na stałego klienta, który zostawił tam już ładną sumkę i jest na ty z właścicielem. Nie żądam specjalnego traktowania, ale uważam że część personelu zachowuje się w sposób arogancki i nieelastyczny. Ich rolą jest w końcu dobry kontakt z klientem a nie tylko otwieranie kurka (butelki) z piwem i pobraniem za to opłaty.
      Skoro tak traktują stałych klientów, to co zrobią z przypadkowym turystą? Wróci tam do nich, czy nie?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Wygląda na to, że negatywne uwagi zostały jednak wzięte pod uwagę. Dzisiaj wszystko działało na "tip-top" (no może poza awarią spłuczki, ale to już siła wyższa) i było nawet miła niespodzianka. Czasami musi być gorzej, by potem mogło być lepiej. Tak trzymać załogo

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Qbric
          Senior
          • 04-2001
          • 427

          Bardzo ciekawy wygląd i stoliki z kapslami robią wrażenie. W środku trochę mało miejsca. Udalo się nam załapać na bardzo fajne piwo wiśniowe, spróbowałem też Litovel-a. Mając na uwadze mój "zeszycik piwny" chciałem, z bogatej oferty, wybrać sobie jakieś butelki do domu. Niestety okazało się, że z dostępnością jest mały problem. Spośród wymienianych przeze mnie piw (w kolejności zainteresowania) okazało się, że dopiero 5. i 7. propozycja znalazła się w zapasach.
          Mimo wszystko lokal zdecydowanie warty polecenia każdemu piwoszowi.
          Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Wpisuję się tutaj, w końcu do Gdańska mam bliżej (i częściej tu bywam), a i temat od pół roku nie odświeżany...

            Po tych wszystkich połajankach z różnych stron należy się chociaż troszkę pochwalić... na zachętę

            Otóż właśnie zauważyłem nowe menu a w nim mój postulat by był mix deskowy. Przyznaję się do autorstwa tego pomysłu, gdyż nawet wspomniałem, że taki mix mógłby być ciut droższy, byle był I tak dokładnie ma być od 1 marca.

            Jeszcze tylko niech zima w końcu ustąpi by było się czego napić...

            PS - ach i niech serwery zawsze działają i niech pokazują zawsze aktualne menu piwne

            PS2 - skoro zniknęła księga gości, to może jednak Degustatornia będzie tutaj czynnie aktywna? Byłoby miło... Nie rozumiem tego oporu, nie tylko ja zresztą.
            Last edited by Pendragon; 16-02-2010, 21:31.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • tomek35
              Senior
              • 02-2007
              • 497

              Aktualna lista piw z nalewaka:

              Żywe niefiltrowane
              Koźlak
              Srebrny Smok
              Złoty Smok
              Cerna Hora Velen
              Eire
              Noteckie
              Ciechan Wyborne
              Ciechan Miodowe
              Dawne Nieflitrowane
              Fortuna Czarne
              Irlandzkie Zielone
              Irlandzkie Ciemne
              Miodowe Krajan

              Srebrny Smok oraz Dawne nf w rewelacyjnej formie. Pozostałych piw z listy nie próbowałem.
              Ponadto z butelkowych ciekawa oferta piw z GAB-a

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                A jak tam teraz wygląda sytuacja? Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie...?

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Wie tyle co na stronie widać.
                  Z ciekawostek 3 piwa z Fortuny - Złoty, Srebrny i Czarne - za 5 zł.
                  Skład piw na stronie nie zmieniano ponad tydzień, więc pewnie już się to zdeaktualizowało.
                  Najlepiej zadzwonić, przy czym raczej przed 15.30-16 nie włączają telefonu.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    Dzięki, zadzwonię w dniu "O", czyli prawdopodobnie w piątek, o ile uda mi się wyrwać z kolektywnego "rejsu" tramwaju wodnego Gdynia-Hel-Gdynia...

                    Comment

                    • Rzeszowiak
                      Piwny Radykał
                      • 04-2009
                      • 1596

                      Coś słabo im schodzą te beczkowe piwa, skoro sprzedają także lekko skwaszone

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13950

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                        Coś słabo im schodzą te beczkowe piwa, skoro sprzedają także lekko skwaszone
                        Niech zgadnę - Bartek?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          Noteckie.

                          Zaznaczę, że było w promocji po 5 zł, niemniej zakupione w takiej samej promocji brackie było bardzo dobre, ale oni w beczkach mają pasteryzowane.

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                            Noteckie.

                            Zakupione w takiej samej promocji brackie było bardzo dobre, ale oni w beczkach mają pasteryzowane.
                            Oj już chyba nie (albo nie tylko).

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • BrowarBrother
                              Junior
                              • 03-2009
                              • 15

                              Miodowe Krajan

                              Mi ostatnio bardzo przypadł do gustu Krajan - Miodowe. Miałem okazję spróbować go podczas III Światowego Zjazdu Gdańszczan (21-23 maja), podczas którego odbywał się Festiwal Polskich Piw Regionalnych.

                              Szkoda, że tak słabo zareklamowana została ta impreza (dowiedziałem się o niej w dniu rozpoczęcia festiwalu z plakatu w tramwaju).

                              Ogólnie bardzo fajna impreza.
                              Mnóstro dobrego piwka z Browaru Fortuna, prócz tego Krajan, Browar Kormoran (Świeże oraz Wiśnia w Piwie), Browar Ciechan oraz oczywiście Amber.

                              Krajan tego dnia był jednak browarem numero uno A wszystko dzięki Degustatorni, która miała kilka swoich boxów. Szacunek

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Wczoraj 9 piw z kija:
                                1. Amber - Koźlak
                                2. Amber - Żywe
                                3. Amber - Żywe niefiltrowane
                                4. Zamkowy - Brackie (za 5 zł, ale już trochę niezbyt świeże)
                                5. Fortuna - Złoty Smok (też 5 zł, ale świeżutki, bardzo smaczny)
                                6. Ciechan - Pszeniczny
                                7. Lech - Pils
                                8. Tucher - Pils
                                9. Svyturys - (jakiś tam)

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎