Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Grodzka 16, Degustatornia Multitap [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Balesss
    Member
    • 09-2012
    • 54

    Ależ ja nie krytykuję waszych wyborów. Raczej sugeruję mierzyć siły na zamiary :-) (chociaż to rola kierownika lokalu). Nie znam cen Mikkellera, choć czuję nosem, że ostatecznie w okolicach 15zł by się zamknęło. Dla mnie oznacza to co najwyżej jedno piwko podczas posiedzenia. Osobiście wolałbym widzieć z kija np. "ordynarnego" Duvela, jeżeli dałoby się go upchnąć za dajmy na to 12zł, dzięki czemu miałbym z nim dłuższą przyjemność :-)

    Pozdrawiam serdecznie.

    Comment

    • minibrowary
      Junior
      • 05-2011
      • 28

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
      Mikkeller to browar kontraktowy jak Pinta, stworzony przez Duńczyków, którzy warzą swoje piwa w różnych browarach Europy i nie tylko (Belgia, Dania, Norwegia, Szkocja, USA). Ich pomysły są często odjechane, często kontrowersyjne, ale mocno przyciągają uwagę piwoszy. Warzą imperial stouty fermentowane z udziałem dzikich drożdży, leżakują piwa w beczkach po innych alkoholach, kupażują rózne roczniki itd. Mocno ich też rozsławiła seria imperialnych IPA chmielonych tylko jedną odmianą chmielu każda (Simcoe, Chinook, Cascade itd)
      hmm.. ciekawe, dzięki za odpowiedź.

      Comment

      • Antylop
        Senior
        • 10-2009
        • 1415

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Balesss Wyświetlenie odpowiedzi
        Zanim się zapędzicie i zaczniecie polecać prawdziwe perełki zza zachodniej granicy, zastanówcie się czy Degustatornia odstąpi jeden kran na piwo, które będzie kosztowało np. 15zł. Pinta za 12zł nie sprzedawała się (słusznie zresztą) tak więc cenę obniżono do 10zł. Mimo tego co się o Gdańsku sądzi, siła nabywcza tutaj nie jest aż tak duża i jestem ciekaw ile tak naprawdę schodzi im piw z półki powyżej 10zł. Zresztą, mam nadzieje, że Wojtek skomentuje powyższe pomysły.
        Jeśli Degustatornia ma chęć rozwijania się to myślę, że powinna zaryzykować (oczywiście jeżeli ma możliwość sprowadzenia np.Mikkellera) i sprowadzać czasem nieco "egzotyczne" piwa.
        Siłę nabywczą kreuje również podaż, więc jeśli pojawiłyby się inne piwa, być może zapotrzebowanie na nie by wzrosło - myślę, że warto spróbować.
        Dlaczego w Krakowie np. w Omercie nie ma problemu ze sprzedażą dobrego drogiego piwa? Owszem, jest to nieco większe miasto od Gdańska, ale bez przesady
        Znam wiele osób, które z przyjemnością zapłacą np. za Mikkellera 15 czy 18 zł (cena piwa "Walk on water").
        Last edited by Maggyk; 09-01-2013, 22:19. Powód: poprawiono cytowanie
        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

        Comment

        • pokey2
          Junior
          • 01-2012
          • 3

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Balesss Wyświetlenie odpowiedzi
          Zanim się zapędzicie i zaczniecie polecać prawdziwe perełki zza zachodniej granicy, zastanówcie się czy Degustatornia odstąpi jeden kran na piwo, które będzie kosztowało np. 15zł. Pinta za 12zł nie sprzedawała się (słusznie zresztą) tak więc cenę obniżono do 10zł. Mimo tego co się o Gdańsku sądzi, siła nabywcza tutaj nie jest aż tak duża i jestem ciekaw ile tak naprawdę schodzi im piw z półki powyżej 10zł. Zresztą, mam nadzieje, że Wojtek skomentuje powyższe pomysły.

          Pozdrawiam serdecznie.
          Postanowiłem odpowiedzieć , skoro zostałem wywołany do tablicy. Chociaż pewnie dostane burę albo co gorsza zostanę zbanowany (nie dopełniłem jeszcze formalności związanych z browar.biz ). Po pierwsze dziękuję za propozycje browarów godnych polecenia - właśnie w ich kierunku zamierzałem iść. Kwestia opłacalności i dostępności wcale nie jest taka łatwa . Lokale z południa polski mają zdecydowanie łatwiej w ściąganiu i proponowaniu ciekawych propozycji ponieważ są bliżej "źródełka" . Od nas wymaga to większego wysiłku, ponieważ w pobliskich hurtowniach nie zawsze możemy znaleźć interesujące nas pozycje. Jeżeli chodzi o cenę to staramy się zaoferować Wam jak najniższą , choć przy niektórych pozycjach na granicy opłacalności . Przy projekcie "Rzemieślniczych czwartków" podpinamy fajne beczki w cenie 10 pln/0,5l. I tak mogliście się już napić w tej cenie m.in. Kocoura, Pinty, Alebrowaru, Artezana i Widawy. W trudnych dla gastronomi miesiącach zimowych nie zawsze jest to łatwe, ale mimo wszystko nie zamierzamy rezygnować z obranej drogi. Prawdą jest,że gdybyśmy skoncentrowali się na popularnych pozycjach takich jak Ciechan miodowy, wiśnia w piwie, raciborskie, czy czarna fortuna itd. mielibyśmy "lepiej" z ekonomicznego punktu widzenia. Jednak na końcu tego wszystkiego jesteście Wy i to od Was zależy czy obrany kierunek się sprawdzi - sam tych piw nie wypije ...chociaż:P Wiem ,że niektórzy skreślili już Degustatornie, ale mam nadzieje że trend będzie się zmieniał i to nie z powodu tego co piszę , ale z powodu tego czego będziecie się mogli napić w naszym lokalu ( jak nie wyjdzie to już nie będę potrzebował konta premium jako zwykły użytkownik :P . Na koniec jeszcze jedna uwaga - często będziecie widzieć w naszym menu beczkowym pozycje standardowe ( które były tutaj , łagodnie rzec biorąc "niedoceniane" ) , ale czymś musimy zarobić na inne rarytasy. No więc do zobaczenia przy barze..mam nadzieję . pozdrawiam Wojtek
          P.S Jeżeli bym tu napisał,że będę miał drugą beczkę Sępa na dniach, Dubel-a z Artezana i że prawdopodobnie już coś jedzie z Brewdoga to była by to czysta reklama lokalu , więc tego nie zrobię :P Puki co bardziej wylewny jestem na naszym FB

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Róbcie co trzeba z tymi piwami standardowymi. Jednakże chciałbym żebyście nie zaniedbywali też miłośników dobrego zwykłego jasnego czeskiego piwa. I nie mam tu na myśli Kocura, czy obecnych już w Gdańsku Primatora, Zubra czy Skalaka (nie mówiąc już o koncernówkach). Nie lubicie się z Darsem, czy też nie odpowiada Wam ich polityka? Kiedy napiję się w Gdańsku Krakonosa czy chociażby 11-tkę ze Svijan? Podałem tylko przykład piw łatwo dostępnych. Taka beczka rozwiązałaby też problem, na który już zwracałem uwagę na miejscu. W pogoni za piwnymi smakołykami zaniedbujecie miłośników jasnych lagerów. Często w ofercie nie ma nic, albo jest to piwo mało ciekawe (Żywe, Rześkie) albo nieakceptowalne smakowo (typu Grolsch, Lech Pils, Perła...). Sesyjny czeski lager to jest to, czego mi brakuje. Jeśli takie piwa się pojawią, to i wspomniany "standard" nie będzie raził
            Last edited by Pendragon; 14-01-2013, 12:52.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23807

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pokey2 Wyświetlenie odpowiedzi
              P.S Jeżeli bym tu napisał,że będę miał drugą beczkę Sępa na dniach, Dubel-a z Artezana i że prawdopodobnie już coś jedzie z Brewdoga to była by to czysta reklama lokalu , więc tego nie zrobię :P Puki co bardziej wylewny jestem na naszym FB
              Proszę nie robić sobie jaj, 70 zł rocznie to żaden wielki koszt, zatem jednak zapraszam do załatwienia "formalności" lub pogadanie na PW z Pendragonem.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Antylop
                Senior
                • 10-2009
                • 1415

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Róbcie co trzeba z tymi piwami standardowymi. Jednakże chciałbym żebyście nie zaniedbywali też miłośników dobrego zwykłego jasnego czeskiego piwa. I nie mam tu na myśli Kocura, czy obecnych już w Gdańsku Primatora, Zubra czy Skalaka (nie mówiąc już o koncernówkach). Nie lubicie się z Darsem, czy też nie odpowiada Wam ich polityka? Kiedy napiję się w Gdańsku Krakonosa czy chociażby 11-tkę ze Svijan? Podałem tylko przykład piw łatwo dostępnych. Taka beczka rozwiązałaby też problem, na który już zwracałem uwagę na miejscu. W pogoni za piwnymi smakołykami zaniedbujecie miłośników jasnych lagerów. Często w ofercie nie ma nic, albo jest to piwo mało ciekawe (Żywe, Rześkie) albo nieakceptowalne smakowo (typu Grolsch, Lech Pils, Perła...). Sesyjny czeski lager to jest to, czego mi brakuje. Jeśli takie piwa się pojawią, to i wspomniany "standard" nie będzie raził
                Zgadzam się: uważam, że w zestawie "nalewakowym" dobrego pubu powinny obowiązkowo znajdować się piwa sesyjne (myślę, że najlepsze z wielu powodów byłyby tu piwa czeskie, np: Policka, Svijany, Cerna Hora).
                Oprócz tego "smakołyki" również powinny mieć swoje stałe miejsce wśród nalewaków (Mikkeller, Brewdog, Flying Dog, Emelisse, De Molen, Toccalmato).
                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                Comment

                • Antylop
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1415

                  News

                  Artezan Double się leje (stan na 19 stycznia - sobota).
                  W najbliższy czwartek prawdopodobnie podpięte zostaną: Artezan IPA i Artezan Porter.
                  A w następny czwartek na nalewaku pojawi się prawdopodobnie coś z Brewdoga !
                  Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                  Comment

                  • Antylop
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1415

                    News

                    W czwartek (24 stycznia) na nalewakach zagoszczą: Brown Porter i IPA z Artezana.
                    W następny "Rzemieślniczy czwartek" prawdopodobnie pojawi się Brewdog "Punk IPA" !
                    Z tego co się orientuję to Brewdoga nie było jeszcze w Trójmieście
                    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                    Comment

                    • Antylop
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 1415

                      Premiera

                      Już jutro (czwartek) ogólnopolska premiera (również w Degustatorni Gdańsk) "Artezan Brown Porter".
                      Duet uzupełni Artezan IPA.
                      Chętnych do degustacji, spotkania i pogadania o dobrym piwie zapraszam jutro (będę w Degustatorni od 16:00 do ok.17:30).
                      Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                      Comment

                      • Antylop
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 1415

                        News

                        W najbliższy "Rzemieślniczy czwartek" na nalewaku zagości (pierwszy raz na Wybrzeżu) szkocki Brewdog ze swoim lekkim i goryczkowym "Punk IPA". Degustowałem go już w "Omercie" i powiem, że nie ma lipy...
                        Jeśli ktoś ma ochotę pogadać przy dobrym piwie o dobrym piwie, zapraszam - piszcie kiedy będziecie w Degustatorni
                        Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10838

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Antylop Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...)
                          Jeśli ktoś ma ochotę pogadać przy dobrym piwie o dobrym piwie, zapraszam - piszcie kiedy będziecie w Degustatorni
                          W piątek szykuje się spotkanie. Co, gdzie, kiedy, ustalimy wspólnie na forum PŁP.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • Antylop
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 1415

                            News

                            W najbliższy czwartek na nalewaku pojawi się "Orka" z Widawy.

                            W sobotę z nalewaka popłynie Artezan "Pacific Pale Ale".
                            Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              Orka zaliczona, bardzo smaczna.
                              Spotkanie przy piwie rozrastało się, ba można powiedzieć, że pączkowało - najpierw był dreads, spotkany jeszcze na wchodnym/wychodnym w Lamusie, a potem zjawił się też ... ptc! Niespodziewanie, znienacka i cichosza dał się po tylu latach poznać! Przyznał się kim jest dopiero po dłuższej chwili

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Antylop
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 1415

                                W najbliższy "Rzemieślniczy czwartek" na kranie zagości "Atak chmielu" Pinty, a być może również "Shark" z Widawy
                                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎