Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Szafarnia 9, Brovarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Makaron
    replied
    Jak doczekamy się 3-4 browarów restauracyjnych w okolicach do tego kilka browarów rzemieślniczych dostępnych w okolicznych klimatycznych pubach to ceny się unormują.

    Leave a comment:


  • DoktorK
    replied
    Na nalewaku lane były 3 piwa: pszeniczne, ciemne(obydwa bardzo dobre), oraz jasne (jeszcze nie próbowałem).
    Jeśli chodzi o ceny to za 0,5l ciemnego, 0,5 pszenicznego oraz litrową butelkę jasnego zapłaciłem jakieś 50zł (w tym cena butelki )
    Dużo?... Mało?... wydaje mi się że jeszcze w normie jeśli chodzi o browary restauracyjne w Polsce.
    Miejsce bardzo przyjemne, dobre na przerwę w czasie zwiedzania miasta. Polecam

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Panowie, jeszcze chwila i zmusicie mnie do posprzątania
    Jeżeli chcecie sobie pogadać o kradzieżach szkła, to załóżcie nowy temat, a ja tam wkleję wcześniejsze wpisy stąd.
    Last edited by Pendragon; 02-06-2012, 12:44.

    Leave a comment:


  • kopyr
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
    Sam przyznajesz, że akceptujesz pewne formy kradzieży, inni (nie ja ) mają to poczucie akceptacji "trochę" szersze.
    A ten argument z fizycznym zniknięciem jest zabawny, jak Ci z konta ktoś zwinie kasę, to jest ok, bo fizycznie nic Ci nie zgnie ?
    Nie rozumiesz tej różnicy między kradzieżą filmu z empiku, a ściągnieciem kopii z internetu?
    Oczywiście, że jak mi zniknie kasa z konta, to jestem o tę kasę fizycznie uboższy. Ale jeśli ktoś skopiuje mój tekst z bloga, to mi nie ubędzie.
    Muzyk, którego muzykę ktoś skopiuje, ma tyle samo kasy co miał, tylko nie odniósł teoretycznej korzyści. Teoretycznej, bo nie powiedziane, że ten co ściągnie płytę miał możliwość czy choćby chęć za nią zapłacić i nie wiadomo czy w przyszłości nie kupi oryginału lub nie pójdzie na koncert.
    Można by to porównać do sytuacji, gdyby piwosz przyszedł do Brovarnii, zamówił jedno piwo, a następnie po opróżnieniu kufla wlał pod stołem własne i siedział przy swoim piwie ciesząc się atmosferą lokalu. Nie byłbym wówczas dla niego tak surowy, jak przy kradzieży kufla.

    Leave a comment:


  • piokl13
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Jakby Brovarnia żądała od każdego mieszkańca Gdańska abonamentu na swoje piwo, to może to porównanie miałoby jakiś sens. Nie można tłumaczyć złodziejstwa obywatelskim nieposłuszeństwem. O ile jeszcze jestem w stanie, jako obywatelskie nieposłuszeństwo, potraktować piracenie, bo producentowi muzyki, filmu czy gry nie ubędzie, to tutaj fizycznie zniknęły 2 naczynia, które Brovarnia będzie musiała dokupić. To jest po prostu kradzież.
    Sam przyznajesz, że akceptujesz pewne formy kradzieży, inni (nie ja ) mają to poczucie akceptacji "trochę" szersze.
    A ten argument z fizycznym zniknięciem jest zabawny, jak Ci z konta ktoś zwinie kasę, to jest ok, bo fizycznie nic Ci nie zgnie ?

    Leave a comment:


  • Paco
    replied
    Jedno naczynie, dwóch nie potrzebuję, nie zbieram szkła na ilość. Nie żałuję tego co zrobiłem i nie zachęcam innych do podobnego czynu.

    Leave a comment:


  • kopyr
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
    Na to co zrobił Paco trzeba spojrzeć w innym aspekcie. Jest to tzn.obywatelski protest przeciwko podwyżkom (przykład dał kiedyś Tusk nawołując do niepłacenia za abonament telewizyjny). Ceny piwa podskoczyły o równe 100% od momentu otwarcia kilka lat temu.
    Jakby Brovarnia żądała od każdego mieszkańca Gdańska abonamentu na swoje piwo, to może to porównanie miałoby jakiś sens. Nie można tłumaczyć złodziejstwa obywatelskim nieposłuszeństwem. O ile jeszcze jestem w stanie, jako obywatelskie nieposłuszeństwo, potraktować piracenie, bo producentowi muzyki, filmu czy gry nie ubędzie, to tutaj fizycznie zniknęły 2 naczynia, które Brovarnia będzie musiała dokupić. To jest po prostu kradzież.

    Leave a comment:


  • piokl13
    replied
    Na to co zrobił Paco trzeba spojrzeć w innym aspekcie. Jest to tzn.obywatelski protest przeciwko podwyżkom (przykład dał kiedyś Tusk nawołując do niepłacenia za abonament telewizyjny). Ceny piwa podskoczyły o równe 100% od momentu otwarcia kilka lat temu.
    Last edited by piokl13; 02-06-2012, 11:22.

    Leave a comment:


  • Paco
    replied
    mimo wszystko uwielbiam takie akcje, towarzyszy temu fajny dreszczyk emocji, ale nie tego dotyczy ten temat. Celem było poinformowanie Was o aktualnych cenach, ciemnego piwa nie było w ofercie.

    Leave a comment:


  • kopyr
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Paco Wyświetlenie odpowiedzi
    zadzwoń pod 997
    Delvish ma 100% racji. Wieśniactwo.

    Leave a comment:


  • Paco
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
    Publiczne chwalenie się dokonaną kradzieżą mieści się gdzieś między żenadą a głupotą.
    zadzwoń pod 997

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Widzę, że ceny skoczyły do "europejskich"...

    Leave a comment:


  • delvish
    replied
    Publiczne chwalenie się dokonaną kradzieżą mieści się gdzieś między żenadą a głupotą.

    Leave a comment:


  • Paco
    replied
    Ceny nadal nie są zachęcające, za jasne i pszeniczne trzeba zapłacić odpowiednio
    0,5l - 12 zł,
    0,3l - 10 zł
    1l - 22 zł jak dobrze pamiętam
    Uznałem, że w cenę piwa wliczone jest też szkło i kufel stoi już u mnie na półce.

    Leave a comment:


  • Pancernik
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
    ...biedny, bo zapłacił mniej, bogaty, bo zapłacił więcej.
    Całkiem, jak z PIT-em . Ech,

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎