Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Szafarnia 9, Brovarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Pendragon
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
    Pendragon nie może coś bliżej, bo to wbrew zasadom tego działu.
    Otóż to. Poza tym nie jestem upoważniony. Ale będzie dobrze i ... inaczej

    Leave a comment:


  • ultima
    replied
    To moze chociaz na pw
    Last edited by ultima; 28-04-2010, 21:14.

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    Pendragon nie może coś bliżej, bo to wbrew zasadom tego działu.

    Leave a comment:


  • ultima
    replied
    Ja powiem krotko. Piwo jest bezwzglednie fantastyczne, ale chamstwo obslugi i traktowanie klienta jak nachalnego intruza powoduje, ze Brovarnie odpuszczam na dluzej i zapewne wiele jest takich osob jak ja, ktore zamiast przekonac sie do restauracji, zrazily sie do niej po weekendowej akcji.
    Pendragon, mozna cos blizej na temat konkurencji dla Degustatorni ?
    Last edited by ultima; 28-04-2010, 21:11.

    Leave a comment:


  • biermann
    replied
    Ciężko mi się do tego wszystkiego ustosunkowywać z wiadomych względów... Mogę jedynie powiedzieć niezadowolonym przepraszam... w imieniu...
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Budvar Wyświetlenie odpowiedzi
    Dopiero na miejscu poinformowano nas o objęciu promocją jedynie śladowej ilości piwa (którego oczywiście dawno już nie było) i trzech dań na krzyż
    z karty.
    Ehhh... ilość przewidziana czyli te 200 litrów w promocji to nie jest śladowa ( w normalną sobotę), okazała się taką jednak przy ilości osób które Brovarnie odwiedziły z okazji akcji, tego nie przewidziano.... ostatecznie tak sporo więcej poszło w promocji niż te 200 litrów

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Budvar Wyświetlenie odpowiedzi
    Sam na piwo zapewne jeszcze wstąpię - ale wyłącznie ze względu na walory samego piwa kolegi Biermanna.
    Dzięki

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Budvar Wyświetlenie odpowiedzi
    W każdym razie niecierpliwie czekam na pojawienie się konkurencji dla Brovarni w Trójmieście, gdzie będzie można z przyjemnością napić się piwa.
    Ja również uważam, że będzie to korzystne...

    Leave a comment:


  • kopyr
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Budvar Wyświetlenie odpowiedzi
    Dopiero na miejscu poinformowano nas o objęciu promocją jedynie śladowej ilości piwa (którego oczywiście dawno już nie było) i trzech dań na krzyż z karty. O jakości obsługi lepiej w ogóle nie wspominać - zostaliśmy potraktowani jak zlo konieczne.
    Takie działanie jest żenujące i dziwię się, że decydenci Brovarni nie zdają sobie sprawy, jakie szkody coś takiego może wyrządzić. Jeżeli przystępuje się do tego typu akcji, to niestety trzeba się liczyć, że poniesie się pewne koszty, które mają zaowocować promocją lokalu. Aczkolwiek jestem przekonany, że w gastronomii, przy tym poziomie cen, koszty zmienne zostały pokryte, nawet przy cenie wynoszącej 50% cen z menu.

    Można zrozumieć obawy, że nadspodziewana obniżka ceny odbiłaby się np. przedwczesnym skończeniem się piwa, lub co gorsze opanowaniem lokalu przez hordy piwoszy które nic nie jedzą, a tylko wyżłopują piwo. Jeśli takie obawy były, to ja na ich miejscu nie ruszałbym ceny piwa, bo to w końcu alkohol, więc nie ma go co promować cenowo, natomiast obniżyłbym całą kulinarkę, tak jak obiecywano w promocji. Zwłaszcza, że akcja była szeroko nagłośniona w mediach. Myślę, że osoby decyzyjne nie zdają sobie sprawy, jak głęboko w podświadomość wryje się ludziom, że ktoś ich oszukał. Nie ma nic gorszego.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    O, Budvar się znalazł
    Jak na wstępie napisałem - nie jestem obrońcą Brovarni. Chciałem tylko zaznaczyć, ze według doniesień prasowych takich wpadek ponoć było pełno w mieście. I ze względu na nie doradcy z Poznania (gdzie takie dni za pół ceny są już tradycją) doradzają właśnie objęciem promocją tylko wybranych pozycji z menu. A wszystko dlatego, że restauratorzy, czy też szefowie kuchni nie potrafią określić zapotrzebowania na poszczególne dania. Nie wyobrażam sobie tych malutkich dań z hotelowej restauracji Brovarni, by mogły być jeszcze mniejsze, a ponoć właśnie tak ratowały się inne restauracje...

    Co do konkurencji - bez dwóch zdań - musi być. Ale na to sobie jeszcze poczekamy.
    Przy okazji - całkiem niedługo Degustatorni wyrośnie konkurencja
    Last edited by Pendragon; 28-04-2010, 15:26.

    Leave a comment:


  • Budvar
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie jestem obrońcą Brovarni, ale z tego co czytałem, to w całym Gdańsku były podobne sytuacje. Ze względu na zwiększony popyt, restauracjom szybko brakowało potraw. Dlatego na przyszłość proponuje się, by ofertą "za połowę ceny" objęte były tylko niektóre pozycje z menu (kilkanaście). Dodatkowo nie zachęca się do obniżek cen alkoholu. Ma to być "święto" artystyczno-kulinarne, nie alkoholowe. W świetle tego działania Brovarni można uznać za pożądaną zapobiegliwość, której nie mieli inni.
    Wyjątkowo się z Tobą nie zgodzę. Poczynania szefostwa Brovarni i podejście do klienta wzburzyło mnie do tego stopnia, że wyrwało mnie (jak widać) z forumowego niebytu. Jeżeli przystepuje się do tego typu akcji, należy grać fair - czyli respektować zasady, które wspólnie ustalono. Inne postępowanie jest nieuczciwością nie tylko w stosunku do klientów, ale i konkurencji. Ja jako klient czuję się zwyczajnie oszukany. Zarezerwowałem stolik i namówiłem grupę znajomych, kusząc obietnicami znakomitego jedzenia i przede wszystkim piwa w rozsądnej cenie (tu w całej rozciągłości popieram Bombadila). Dopiero na miejscu poinformowano nas o objęciu promocją jedynie śladowej ilości piwa (którego oczywiście dawno już nie było) i trzech dań na krzyż z karty. O jakości obsługi lepiej w ogóle nie wspominać - zostaliśmy potraktowani jak zlo konieczne.
    Odwiedziłem w ten weekend wiele knajp biorących udział w akcji, ale nigdzie nie spotkałem się z podobnym łamaniem reguł akcji ani takim podejściem do klienta.
    Dla mnie sam lokal jest skreślony - na pewno nikomu nie polecę tego miejsca. Sam na piwo zapewne jeszcze wstąpię - ale wyłącznie ze względu na walory samego piwa kolegi Biermanna.
    W każdym razie niecierpliwie czekam na pojawienie się konkurencji dla Brovarni w Trójmieście, gdzie będzie można z przyjemnością napić się piwa.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Nie jestem obrońcą Brovarni, ale z tego co czytałem, to w całym Gdańsku były podobne sytuacje. Ze względu na zwiększony popyt, restauracjom szybko brakowało potraw. Dlatego na przyszłość proponuje się, by ofertą "za połowę ceny" objęte były tylko niektóre pozycje z menu (kilkanaście). Dodatkowo nie zachęca się do obniżek cen alkoholu. Ma to być "święto" artystyczno-kulinarne, nie alkoholowe. W świetle tego działania Brovarni można uznać za pożądaną zapobiegliwość, której nie mieli inni.

    Leave a comment:


  • Wosiu
    replied
    Należy zauważyć, że udział w akcji Gdańsk za Pół Ceny nie był obowiązkowy i nikt właścicieli do niej nie zmuszał. Skoro się do niej przystąpiło, to należała działać konsekwentnie, a nie wymyślać wybiegi typu taniej tylko dla tych w niebieskich spodniach lub w żółtych czapeczkach. Takie potraktowanie klientów spowodowało tylko niechęć i zrażenie ludzi do lokalu i całej akcji. Doprawdy, podejście właścicieli do tematu było żenujące.

    Leave a comment:


  • ultima
    replied
    No i sie wybralem. Nastawilem sie na smaczny obiad z degustacja piwa, ale niestety skonczylo sie na degustacji...Bylem w restauracji po 16 i bylo sporo wolnych miejsc wewnatrz, ale kelnerstwo poinformowalo mnie i moja malzonke, ze nie wolno siadac, bo od 18 jest rezerwacja wolno bylo jedynie zasiasc na zewnatrz, gdzie wszystkie stoliki byly zajete. Wypilem bardzo smaczne pszeniczne i fantastyczne ciemne na wedzonym slodzie, w cenie normalnej (10 zlociszy za 0,5) i udalem sie na obiad do innej knajpy. Powiem krotko: podejscie do klienta w Brovarni przypomina jak zywo miniony system i to powinno sie zmienic jesli restauracji chce miec jako taka reputacje. To ze jest tam serwowane wysmienite piwo nie rekompensuje chamskiego traktowania klienta przez obsluge. Mam nadzieje, ze w koncu pojawi sie w Trojmiescie kolejny przybytek tego typu i konkurencja wymusi inne podejscie do klienta. Oby pogloski o browarach restauracyjnych w Sopocie i Gdyni spelnily sie jak najszybciej. Tego Panstwu i sobie zycze.

    Leave a comment:


  • biermann
    replied
    Promocja obejmuje jedynie piwo jasne i jest ograniczona do 200 litrów. Dlaczego tak? Bo tak zostało ustalone...
    Cena jasnego to 9 zł za 0,5l i 7 zł za 0,3 l płacisz 50%. To dane z wczoraj. Dziś szczęśliwie wypoczywam już w Puszy
    Last edited by biermann; 24-04-2010, 10:30.

    Leave a comment:


  • dreads
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Dwie godziny temu byłem przez przypadek w Brovarnii i popytałem o najbliższą weekendową promocję. W cenie promocyjnej będzie jedynie piwo Jasne.
    Dzięki za info. Trzeba w takim razie rozważyć, czy warto się tam w ogóle wybrać w weekend. Sporo ludzi pewnie i tak pójdzie nie mając świadomości, że pszenicy czy ciemnego nie wypiją w promocyjnej cenie, a ja aż tak wysoko nie cenię jasnego, żeby w scisku i hałasie go pić. Wolę wybrać happy hours z drugiej strony ciekawe skąd taka taktyka. Czyżby obawiano się w Brovarni, że w weekend osuszą klienci tanki do cna i nie będzie czego podać w przyszłym tygodniu
    A widziałeś już jakieś plakaty, tabliczki informacyjne, itp? Czy prawdziwa cena piwa wyjdzie na jaw dopiero przy płaceniu rachunku?

    Leave a comment:


  • abernacka
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
    Śmiem wątpić, aby napoje alkoholowe były objęte promocją.
    Dwie godziny temu byłem przez przypadek w Brovarnii i popytałem o najbliższą weekendową promocję. W cenie promocyjnej będzie jedynie piwo Jasne.

    Leave a comment:


  • dreads
    replied
    wg strony internetowej Brovarni: GDAŃSK ZA PÓŁ CENY

    PROMOCJA OBEJMUJE BROVARNIĘ -50%, NIE OBEJMUJE RESTAURACJI NA 1 PIĘTRZE

    poza tym wyjątkowo w tę niedzielę nie ma happy hours, więc ja bym na Twoim miejscu pchał się z oliwy

    no ale może rzeczywiście ktoś kompetentny rozwieje Twoje wątpliwości do końca

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎