Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Szafarnia 9, Brovarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • coachu
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Ja doprawdy nie mogę pojąć, że tak trudno zapłacić 2 razy więcej niż za Żywca w lokalu, za piwo które jest 10 razy lepsze, od tegoż Żywca?
    Może dlatego, że stan portfela jest constans

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Poza tym jak już wiele razy pisałem chodzi o lekkie zduszenie popytu, żeby tego Marcowego wystarczyło na 2 tygodnie, a nie na 4 dni. Teraz jak przyjdzie smakosz, to zamówi 1-2 marcowe, a resztę to będzie pszeniczne lub pils.
    .
    Żeby tylko lekkie zduszenie nie przeobraziło sie w zaduszenie
    Moim zdaniem jednak przynajmniej na początek cena powinna być niższa niż 12 zł (no powiedzmy 9 zł jak na ten lokal), dopiero jak Bursztynowe zapracuje na swoją jakość można pomyśleć o jakiejś podwyżce ceny, teraz niestety kolejność jest odwrotna. Poza tym nie stawiałbym znaku równości między smakoszem a osobą, która jest w stanie "dużo" wydać na piwo.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
    Trudno się z tym nie zgodzić. Im szybciej i wyżej Brovarnia będzie podnosić ceny, tym szybciej powstanie w Trójmieście kojelny minibrowar. Każdy kij ma dwa końce. Bez nerwów koledzy. Rynek potrafi się sam regulować.
    Dodaj tylko, że w długim okresie A tego możemy nie doczekać...

    Leave a comment:


  • Saks
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andrzej1118 Wyświetlenie odpowiedzi
    Z moich informacji wynika że jeszcze w tym roku powstaną dwa browary restauracyjne w trójmieście [ Gdynia i Sopot ]
    W Sopocie w sezonie ceny koncerniaków nie schodzą poniżej 10.

    Leave a comment:


  • andrzej1118
    replied
    Z moich informacji wynika że jeszcze w tym roku powstaną dwa browary restauracyjne w trójmieście [ Gdynia i Sopot ]

    Leave a comment:


  • delvish
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Najlepszą walką z monopolem jest konkurencja.
    Trudno się z tym nie zgodzić. Im szybciej i wyżej Brovarnia będzie podnosić ceny, tym szybciej powstanie w Trójmieście kojelny minibrowar. Każdy kij ma dwa końce. Bez nerwów koledzy. Rynek potrafi się sam regulować.
    Last edited by delvish; 13-04-2010, 18:00.

    Leave a comment:


  • kopyr
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
    Jeśli kolejna warka BURSZTYNOWEGO, czy innego okazjonalnego będzie w cenie 10zł to prosze każdego forumowicza o przelanie 1zł na konto kopyra za każde wypite w Brovarni piwo z dopiskiem "Na rozwój rynku piwnego"
    Przyznam, że nie rozumiem.

    Leave a comment:


  • Bombadil13
    replied
    Pierwsze piwo wypiłem w Brovarni za 6zł. Minął rok, a juz płacę 12zł za piwo specjalne. Jeśli tendencja się utrzyma na EURO 2012 zapłacę 24zł. I wcale tak się nie zdziwię, gdy tak będzie.

    Do tej pory nie zrobiłem nic by walczyć o cenę! Czuję się odpowiedzialny za to, że podskoczyła do 12zł. Jeśli Wy nie, to szkoda.
    Jeśli kolejna warka BURSZTYNOWEGO, czy innego okazjonalnego będzie w cenie 10zł to prosze każdego forumowicza o przelanie 1zł na konto kopyra za każde wypite w Brovarni piwo z dopiskiem "Na rozwój rynku piwnego"

    Leave a comment:


  • Bombadil13
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Najlepszą walką z monopolem jest konkurencja. Dopóki nie powstanie kolejny, a raczej kolejne browary w Trójmieście to zapomnij, że ceny spadną.
    Święta racja, tylko browaru w najbliższym czasie nie otworzę, a inni...

    Leave a comment:


  • Bombadil13
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
    Siedem osób? Do samochodu?
    Zafira, Alhambra, Sharan, Galaxy, Toyoty Verso... Ja mam Zafirę

    Leave a comment:


  • Pancernik
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
    ...absurdalnym jest by opłacało się mi wsiąść w samochód i w siedem osób pojechać do Płocka, napić się piwa. Niedługo okaże się, że taniej pojechać do Niemiec na piwo niż zasiąść w Brovarni... [...]

    PS. W Degustatorni co niektórym było za drogo, a tu drożej a cena ok? O co tu chodzi?
    Siedem osób? Do samochodu? Kwestią zasadniczą jest wielkość samochodu, odpowiednio to mnożąc nawet wycieczka do Brazylii (jakie piwa tam warzą?) może być opłacalna .

    Przy całym szacunku dla Degustatorni, ona nie gra z Brovarnią w jednej lidze...

    Leave a comment:


  • kopyr
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie za Żywca, bo tego nie kupuje, a 2x więcej niż za MARCOWE w Tumskim.
    Ile jest browarów w Płocku, a ile w Trójmieście? Ile mieszkańców liczy sobie Płock, a ile Trójmiasto?
    Najlepszą walką z monopolem jest konkurencja. Dopóki nie powstanie kolejny, a raczej kolejne browary w Trójmieście to zapomnij, że ceny spadną.

    Leave a comment:


  • Bombadil13
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Ja doprawdy nie mogę pojąć, że tak trudno zapłacić 2 razy więcej niż za Żywca w lokalu, za piwo które jest 10 razy lepsze, od tegoż Żywca?
    Nie za Żywca, bo tego nie kupuje, a 2x więcej niż za MARCOWE w Tumskim. Uważam, że musimy protestować, bo jak nie to lawina się nie zatrzyma. Za 2 miesiące bedzie kosztowało 15, a za 6 miesięcy 22zł. Brovarnia wciąż będzie zarabiać tyle samo i nawet nie będą dochodzić do nich głosy negatywne. A jeżeli Ty nie masz możliwości (chęci, potrzeby) powiedzenia ludziom odpowiedzialnym za ceny w Brovarni, że "chyba ich głowa boli" to ja to zrobię, bez chwili wahania. Potrzeba mi jedynie jeszcze kilkunastu głosów sprzeciwu, takich jak wosia i innych. Bez naszego sprzeciwu Brovarnia będzie podwyższać ceny w "nieskończońość". Rynek rynkiem, a z monoplem trzeba walczyć. Nawet jeśli to walka z wiatrakiem
    Proszę administratorów o nie usuwanie wypowiedzi o cenach w Brovarni z tego wątku.

    Leave a comment:


  • kopyr
    replied
    Ad rem to piwo jest droższe, bo zajmuje miejsce pszenicznemu czy pilsowi. Dodatkowo jest nieco droższe w produkcji, akcyzie i chyba wymaga ciut dłuższego leżakowania. Za to wszystko, plus ryzyko, że się nie sprzeda trzeba zapłacić więcej.

    Ja doprawdy nie mogę pojąć, że tak trudno zapłacić 2 razy więcej niż za Żywca w lokalu, za piwo które jest 10 razy lepsze, od tegoż Żywca? Poza tym jak już wiele razy pisałem chodzi o lekkie zduszenie popytu, żeby tego Marcowego wystarczyło na 2 tygodnie, a nie na 4 dni. Teraz jak przyjdzie smakosz, to zamówi 1-2 marcowe, a resztę to będzie pszeniczne lub pils.
    Jakby było w cenie pils mógłby wziąć np. 4 marcowe.

    Póki nie będzie naprawdę ostrej konkurencji, a na taką się jeszcze bardzo długo nie zanosi, ceny nie spadną.

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    Komentarz VanPurza tyczy się ogólnej sytuacji, a nie konkretnego przypadku, przynajmniej w moim odczuciu.
    Last edited by Maggyk; 13-04-2010, 10:30.

    Leave a comment:


  • Bombadil13
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
    Dla celów dyskusji o cenach w minibrowarach powstał specjalny wątek i tam proszę dokonywać porównań, analiz itp. itd.
    Hmm... ale ta dyskusja dotyczy tylko i wyłącznie Brovarni. Cen, które ostatnio zaproponowała i tego w jaki sposób myśli o kliencie, takim jak ja (czyli że ma mnie w d...), właściciel lokalu. Uważam, że każdy czytający ten wątek, może zapoznać się z moim zdaniem, na temat tego, jak mnie traktuje właścicel tego, skądinąd, zacnego lokalu
    Poniższą dyskusję uważam za jaknajbardziej merytoryczną i na temat.
    Last edited by Bombadil13; 13-04-2010, 10:23.

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    Dla celów dyskusji o cenach w minibrowarach powstał specjalny wątek i tam proszę dokonywać porównań, analiz itp. itd.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎