Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Szafarnia 9, Brovarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • biermann
    replied
    Z pozytywów - dzis dotarły etykiety. Najdalej na przyszły weekend będą dostępne butelki z naszym piwem.

    Leave a comment:


  • biermann
    replied
    Spokojnie czasami są takie imprezy.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Darko, złe odniosłeś wrażenie.
    A biermnna znam osobiście i nigdy między nami nie było złego słowa, nawet jak kolejny raz ograł moje rezerwy w Hattricku

    Off...

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    No nie proszę mi się nie kłócić. A żeby nikomu nie było przykro: byłam u Piwowara i wiem, że on może wszystko*.


    *jeśli tylko małżonka się nie sprzeciwia

    Leave a comment:


  • darko
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    A gdzie ja piszę, że to wina piwowara? Trzeba mieć dużo złej woli, by się tego dopatrywać w mojej wypowiedzi. Temat jest o lokalu otwartym od godz. 12:00, który ma wyodrębnione piętro akurat pasujące a tego typu imprezy. I jestem ciekaw co to za impreza, że miejsca (teoretycznie na 150 osób) jest za mało i trzeba zamykać lokal. Akurat w tę sobotę są Koźlaki, więc nie ma większego problemu (chociaż jak zrozumiałem Budvar mógł mieć w planach odwiedzenie i browaru i Koźlaków). A Biermannowi chwała, że uprzedził o takiej niespodziance.
    No tak, mam mnóstwo złej woli...
    Odniosłem wrażenie, że chcesz, aby biermann się tłumaczył.
    Niektórym wydaje się, że piwowar w browarze restauracyjnym jest wszechwładny... Osobiście nie raz się z tym spotkałem.
    Last edited by darko; 05-09-2008, 15:33.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    A gdzie ja piszę, że to wina piwowara? Trzeba mieć dużo złej woli, by się tego dopatrywać w mojej wypowiedzi. Temat jest o lokalu otwartym od godz. 12:00, który ma wyodrębnione piętro akurat pasujące a tego typu imprezy. I jestem ciekaw co to za impreza, że miejsca (teoretycznie na 150 osób) jest za mało i trzeba zamykać lokal. Akurat w tę sobotę są Koźlaki, więc nie ma większego problemu (chociaż jak zrozumiałem Budvar mógł mieć w planach odwiedzenie i browaru i Koźlaków). A Biermannowi chwała, że uprzedził o takiej niespodziance.
    Last edited by Pendragon; 05-09-2008, 14:45.

    Leave a comment:


  • darko
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Lekka przesada. To co to za impreza, że im pięterko nie wystarcza?
    A co ma piwowar do rezerwacji lokalu?

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Lekka przesada. To co to za impreza, że im pięterko nie wystarcza?

    Leave a comment:


  • biermann
    replied
    Niestety na całą.

    Leave a comment:


  • Budvar
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biermann Wyświetlenie odpowiedzi
    W najbliższą sobotę 6.09 lokal będzie zamknięty - został zarezerwowany na imprezę.
    Na CAŁĄ sobotę ?!

    Leave a comment:


  • biermann
    replied
    W najbliższą sobotę 6.09 lokal będzie zamknięty - został zarezerwowany na imprezę.

    Leave a comment:


  • ptc
    replied
    No i wykrakaliście.

    Jasne i ciemne po 7, pszeniczne 8.

    Leave a comment:


  • jacer
    replied
    Żeby się nie znęcać nad tym lokalem napiszę tylko, że pszenica była kiepskiej jakości.

    Jakoś taka mało pszenicowa. Kolor i konstystencja soku pomarańczowego. Bardzo duże zmętnienie, na dnie kufla zaczeła się tworzyć warstewka drożdzy.

    Niesmakowało.

    Dwie kadzie fermenctacyjne były wypełnione. W jednej fermentacja trwała w najlepsze, jak na moje oko 2 dzień. W drugim już się kończyła. Więc pewnie za niedługo będzie coś innego.

    A potem poszliśmy do Degustatorni, ale to już w innym wątku.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    Oj Maggyk wróci i zrobi tu porządek, Panowie

    Leave a comment:


  • delvish
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Owszem jeśli to będzie kilka innych lokalizacji, to mogą teoretycznie zaspokoić popyt. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli ktoś w mądry sposób będzie zarządzał trzecim browarem, to może on również odnieść sukces.
    Jasne że może. Tylko jak już wspomniałem można tak rozumując spokojnie uzasadnić dowolną liczbę browarów powiedzmy w zakresie 1-20.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    To nie było tak, ze robiłem analizę, to było ogólne odczucie, ale choćby Dueseldorf (0,5 mln mieszkańców) chyba z 6 browarów (w tym chyba 4 restauracyjne), Goerlitz (0,05 mln mieszkańców) 2 browary restauracyjne.
    Ja wiem, że nie robiłeś analizy, nie o to chodzi. Goerlitz to tu IMO w ogóle nie pasuje jako punkt odniesienie ze względu na wielkość. Düsseldorf zaś, wielkością może i jest podobny, ale całą resztą się od Gdańska różni. Düsseldorf jest częścią przemysłowego serca Niemiec. Na stosunkowo niewielkim obszarze mieszka tam ca. 10 mln osób. To jest ogromny rynek, który w warunkach polskich można porównać w tylko z Górnym Śląskiem. A nawet gdyby to pominąć kwestię wielkości rynku, to porównywanie w takim aspekcie miasta polskiego z jakimkolwiek odpowiednikiem pod względem liczby mieszkańców w Niemczech jest mocno problematyczne. Różnica tkwi przecież przede wszystkim w kulturze piwnej. Na dobrą sprawę w zachodniej części Niemiec browary restauracyjne mogłyby być w każdej wiosce i w niektórych okolicach z resztą tak w zasadzie jest to jednak nie powinno dawać nam iluzji, że tak samo będzie w Polsce.
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    A nie zapominajmy, że Gdańsk jest miastem nad morzem...
    Zawsze myślałem, że Gdańsk leży nad Zatoką. Ale niech tu się koledzy i koleżanki z Gdańska lepiej wypowiedzą
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
    Taki Kraków IMO może wchłonąć też spokojnie 4 browary, a nawet 6 jeśli będą miały ciekawą ofertę i będą dobrze zarządzane i promowane. Nie sądzisz?
    Tu się zgodzę. 4 browary restauracyjne w Krakowie spokojnie przy odpowiedniej powierzchni lokali i lokalizacjach mogą sobie dać radę. Ba! na samym Rynku Głównym 2 brewpuby zapewne bardzo by sobie nie wadziły Niemniej jednak Gdańsk to nie Kraków (bez obrazy )
    Last edited by delvish; 16-08-2008, 20:41.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎