Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Szafarnia 9, Brovarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wosiu
    Junior
    • 08-2004
    • 9

    Ale napisać, że właścicielowi odbiło zawsze można. Chociaż wątpię, aby odwiedzał to forum, a Michał raczej mu tego nie powie...

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wosiu Wyświetlenie odpowiedzi
      Ale napisać, że właścicielowi odbiło zawsze można.
      Piękne, doprawdy piękne.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        Wolałbym jednak aby ta dyskusja była merytoryczna.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • dreads
          Basowy
          • 09-2009
          • 520

          Korzystając z dyskusji o cenach w Brovarnii, chciałbym zapytać, jak to jest z tymi happy hours. Zauważyłem ostatnio, także dzięki temu wątkowi, że od pewnego już czasu obowiązują one w niedziele, poniedziałki i wtorki. W związku z tym pytanie: czy niższe ceny na piwo są w jakichś szczególnych godzinach, czy może cały dzień.

          Jeżeli to drugie, to mam kolejne pytanie. Mniej więcej miesiąc temu byłem w Brovarni na piwie w pewien poniedziałek ze znajomymi, nie wiedząc o happy hours i zapłaciłem normalną cenę za piwo. Czy powinienem się domagać niższej ceny, rzucić jakieś hasło, czy może po prostu te godziny szczęśliwe były o innej porze? Będę wdzięczny za wyjaśnienie mi tej kwestii

          Comment

          • Bombadil13
            • 05-2005
            • 2479

            Ja rozumiem, że rynek kształtuje ceny i w Brovarni piwo i za 20zł schodziłoby, ale...
            absurdalnym jest by opłacało się mi wsiąść w samochód i w siedem osób pojechać do Płocka, napić się piwa. Niedługo okaże się, że taniej pojechać do Niemiec na piwo niż zasiąść w Brovarni.
            Rozumiem, że nie ja jestem klientem docelowym, ale mimo wszystko 12zł mi nie pasuje. Wcześniej siadaliśmy przy jednym, dwóch piwkach i zmiana lokalu... nieliczni pozwalali sobie na kilka. Jak mniemam tych nielicznych będzie coraz mniej, ale Brovarnia i tak nie ucierpi

            PS. W Degustatorni co niektórym było za drogo, a tu drożej a cena ok? O co tu chodzi?
            Poszukuję

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              I warto zapytać siebie - czy zależy nam aby piwo z browaru restauracxyjnego było dostępne jedynie dla bogatych snobów (którzy gdy zmieni się moda odejdą) czy zależy nam na edukacji nieco szerszego grona ludzi? Mnie zawsze wydawało się, że na tym forum zależy nam na tym drugim dlatego tak często tez krytykuję absurdalne ceny piwa.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                Dla celów dyskusji o cenach w minibrowarach powstał specjalny wątek i tam proszę dokonywać porównań, analiz itp. itd.
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                • Bombadil13
                  • 05-2005
                  • 2479

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dla celów dyskusji o cenach w minibrowarach powstał specjalny wątek i tam proszę dokonywać porównań, analiz itp. itd.
                  Hmm... ale ta dyskusja dotyczy tylko i wyłącznie Brovarni. Cen, które ostatnio zaproponowała i tego w jaki sposób myśli o kliencie, takim jak ja (czyli że ma mnie w d...), właściciel lokalu. Uważam, że każdy czytający ten wątek, może zapoznać się z moim zdaniem, na temat tego, jak mnie traktuje właścicel tego, skądinąd, zacnego lokalu
                  Poniższą dyskusję uważam za jaknajbardziej merytoryczną i na temat.
                  Last edited by Bombadil13; 13-04-2010, 10:23.
                  Poszukuję

                  Comment

                  • Maggyk
                    Szara Adminiscjencja
                    • 05-2004
                    • 5615

                    Komentarz VanPurza tyczy się ogólnej sytuacji, a nie konkretnego przypadku, przynajmniej w moim odczuciu.
                    Last edited by Maggyk; 13-04-2010, 10:30.
                    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                    Piwo domowe -
                    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                    Reklama w BROWARZE
                    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      Ad rem to piwo jest droższe, bo zajmuje miejsce pszenicznemu czy pilsowi. Dodatkowo jest nieco droższe w produkcji, akcyzie i chyba wymaga ciut dłuższego leżakowania. Za to wszystko, plus ryzyko, że się nie sprzeda trzeba zapłacić więcej.

                      Ja doprawdy nie mogę pojąć, że tak trudno zapłacić 2 razy więcej niż za Żywca w lokalu, za piwo które jest 10 razy lepsze, od tegoż Żywca? Poza tym jak już wiele razy pisałem chodzi o lekkie zduszenie popytu, żeby tego Marcowego wystarczyło na 2 tygodnie, a nie na 4 dni. Teraz jak przyjdzie smakosz, to zamówi 1-2 marcowe, a resztę to będzie pszeniczne lub pils.
                      Jakby było w cenie pils mógłby wziąć np. 4 marcowe.

                      Póki nie będzie naprawdę ostrej konkurencji, a na taką się jeszcze bardzo długo nie zanosi, ceny nie spadną.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Bombadil13
                        • 05-2005
                        • 2479

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja doprawdy nie mogę pojąć, że tak trudno zapłacić 2 razy więcej niż za Żywca w lokalu, za piwo które jest 10 razy lepsze, od tegoż Żywca?
                        Nie za Żywca, bo tego nie kupuje, a 2x więcej niż za MARCOWE w Tumskim. Uważam, że musimy protestować, bo jak nie to lawina się nie zatrzyma. Za 2 miesiące bedzie kosztowało 15, a za 6 miesięcy 22zł. Brovarnia wciąż będzie zarabiać tyle samo i nawet nie będą dochodzić do nich głosy negatywne. A jeżeli Ty nie masz możliwości (chęci, potrzeby) powiedzenia ludziom odpowiedzialnym za ceny w Brovarni, że "chyba ich głowa boli" to ja to zrobię, bez chwili wahania. Potrzeba mi jedynie jeszcze kilkunastu głosów sprzeciwu, takich jak wosia i innych. Bez naszego sprzeciwu Brovarnia będzie podwyższać ceny w "nieskończońość". Rynek rynkiem, a z monoplem trzeba walczyć. Nawet jeśli to walka z wiatrakiem
                        Proszę administratorów o nie usuwanie wypowiedzi o cenach w Brovarni z tego wątku.
                        Poszukuję

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie za Żywca, bo tego nie kupuje, a 2x więcej niż za MARCOWE w Tumskim.
                          Ile jest browarów w Płocku, a ile w Trójmieście? Ile mieszkańców liczy sobie Płock, a ile Trójmiasto?
                          Najlepszą walką z monopolem jest konkurencja. Dopóki nie powstanie kolejny, a raczej kolejne browary w Trójmieście to zapomnij, że ceny spadną.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9731

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                            ...absurdalnym jest by opłacało się mi wsiąść w samochód i w siedem osób pojechać do Płocka, napić się piwa. Niedługo okaże się, że taniej pojechać do Niemiec na piwo niż zasiąść w Brovarni... [...]

                            PS. W Degustatorni co niektórym było za drogo, a tu drożej a cena ok? O co tu chodzi?
                            Siedem osób? Do samochodu? Kwestią zasadniczą jest wielkość samochodu, odpowiednio to mnożąc nawet wycieczka do Brazylii (jakie piwa tam warzą?) może być opłacalna .

                            Przy całym szacunku dla Degustatorni, ona nie gra z Brovarnią w jednej lidze...

                            Comment

                            • Bombadil13
                              • 05-2005
                              • 2479

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Siedem osób? Do samochodu?
                              Zafira, Alhambra, Sharan, Galaxy, Toyoty Verso... Ja mam Zafirę
                              Poszukuję

                              Comment

                              • Bombadil13
                                • 05-2005
                                • 2479

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                                Najlepszą walką z monopolem jest konkurencja. Dopóki nie powstanie kolejny, a raczej kolejne browary w Trójmieście to zapomnij, że ceny spadną.
                                Święta racja, tylko browaru w najbliższym czasie nie otworzę, a inni...
                                Poszukuję

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎