Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gdańsk, Piwna 50/51, Browar Piwna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #76
    Nie wiem czy jest w menu, ale na prośbę o małe piwo (bo normalnie to 0,4 litra podają) barmanka zaproponowała piwny set z tego co było na kranach (3x 100 ml) za 9 zł. Piwa było ciut więcej, że można było zdegustować i skupić się na jednym. To lubię!
    Minusem jest fakt, że to ichniejsze ciemne (niby schwarzbier) jest tak blady, że to raczej bursztynowe. W Brovarni mieli ciemniejsze.
    Last edited by e-prezes; 10-06-2014, 16:08.

    Comment

    • canigggia
      Senior
      • 10-2009
      • 451

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wiem czy jest w menu, ale na prośbę o małe piwo (bo normalnie to 0,4 litra podają) barmanka zaproponowała piwny set z tego co było na kranach (3x 100 ml) za 9 zł. Piwa było ciut więcej, że można było zdegustować i skupić się na jednym. To lubię!
      Minusem jest fakt, że to ichniejsze ciemne (niby schwarzbier) jest tak blady, że to raczej bursztynowe. W Brovarni mieli ciemniejsze.
      A czy na 100% był to schwarzbier, a nie alt? Bo wiem, że ostatnio jako rotacyjne piwo był właśnie alt.
      Browarnik Tomek
      TomCani

      Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #78
        Na paragonie mam schwarza i takie też mi proponowała barmanka. Na alta to to nie było gorzkie.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #79
          Na Piwnej ponownie dostępny jest Dry Stout. Obok pszenicy jest wysłany na konkurs do Żywca.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Carlo22
            Senior
            • 05-2012
            • 182

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Na Piwnej ponownie dostępny jest Dry Stout. Obok pszenicy jest wysłany na konkurs do Żywca.
            Orientujesz się może kiedy będzie Milk Stout?

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #81
              Aż tak dobrze poinformowany nie jestem
              Zapewne nie wcześniej niż jesienią.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #82
                3 lipca o godz. 19:00 odbędzie się premiera nowego piwa - Milda, uwarzonego przez piwowara domowego Dariusza Cieślę.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #83
                  Skończył się Bitter, a w jego miejsce ponownie podłączono Alta.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Paco
                    Senior
                    • 12-2007
                    • 265

                    #84
                    Wczoraj podawany był ponownie Bitter.
                    Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                    zbieram ELBING
                    wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                    Comment

                    • Vortex
                      Senior
                      • 12-2011
                      • 153

                      #85
                      na kranach w ostatni weekend: pszenica, pils i kudłaty elf
                      Pszenica naprawdę rewelacja, piwo na medal, wypiłem z autentyczną przyjemnością.
                      Pils niestety nie dorównał, na pewno był poprawny i pijalny, lecz bez większych zachwytów, goryczka słaba i piwo mało wyraziste.
                      Kudłatego w browarze nie piłem.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #86
                        Dziwne, ostatnio (koniec sierpnia) Pils był aż zbytnio piołunowaty. Czyżby przyjęli moje uwagi i wahadło odbiło w drugą stronę?

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • olie
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 777

                          #87
                          Nie wiem jakie to musiałyby być uwagi, bo pils jest ewidentnie wadliwy. W sensoryce mam wykształcenie podstawowe, ale obstawiam, że to może być utlenienie. Zawód spory, bo pils z Piwnej zdobył 1 miejsce w Żywcu, a męczyłem się z nim niemiłosiernie. Pite 27 września.

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #88
                            Piwa niestety nie polepszyły się w stosunku do mojej pierwszej tam wizyty 2 lata temu. Natomiast bardzo polecam chleb ze smalcem - za 9 zł dostajemy przepyszny smalec i chleb - chyba własnego wypieku w takiej ilości, że spokojnie wystarczy jako lunch.
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • Areh
                              Senior
                              • 12-2014
                              • 120

                              #89
                              Zaglądam tam co jakiś czas. Z tego co zauważyłem, teraz w stałej ofercie mają pilsa (nie próbowałem) i pszeniczne (piłem w listopadzie, nie podszedł mi), do tego co miesiąc nowe piwo, warzone we współpracy z Degustatornią (nie wiem dokładnie na czym ta współpraca polega). Premiery nowych piw odbywają się zawsze w drugi piątek miesiąca, na zmianę - raz w Piwnej (piwa jasne), raz w Degustatorni (piwa ciemne).

                              Comment

                              • Antylop
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 1415

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Areh Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zaglądam tam co jakiś czas. Z tego co zauważyłem, teraz w stałej ofercie mają pilsa (nie próbowałem) i pszeniczne (piłem w listopadzie, nie podszedł mi), do tego co miesiąc nowe piwo, warzone we współpracy z Degustatornią (nie wiem dokładnie na czym ta współpraca polega). Premiery nowych piw odbywają się zawsze w drugi piątek miesiąca, na zmianę - raz w Piwnej (piwa jasne), raz w Degustatorni (piwa ciemne).
                                Z tego co się orientuję, współpraca ta polega na tym że Browar Piwna warzy te piwa a Degustatornia w osobie Wojtka Szlosowskiego zajmuje się ich promocją i marketingiem.
                                Uważam że robią dobrą robotę, piwa są ciekawe acz nie zawsze mieszczą się w zakładanym stylu
                                Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎