Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Siemianowice Śląskie, Chopina 14 (Park Miejski), Browar Pałacowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    Siemianowice Śląskie, Chopina 14 (Park Miejski), Browar Pałacowy

    Jeden z bardziej tajemniczych browarów restauracyjnych w Polsce odwiedziłem na początku lipca.
    Z Warszawy do Katowic dojechałem pociągiem, a dalej kontynuowałem podróż tramwajem linii 19 do pętli w Siemianowicach. Ostatni etap dotarcia na miejsce już na własnych nogach zajął 15 minut.

    Browar Pałacowy znajduje się na terenie Parku Miejskiego w Siemianowicach Śląskich, a dokładniej w kompleksie pałacowo-parkowym.
    Browar uruchomiono w 2018 roku w trzechsetną rocznicę zakupu nieruchomości przez ród Henckel von Donnersmarck.
    Pałac cały czas pod bacznym okiem konserwatora zabytków przechodzi żmudną renowację.
    Jest to podobno największy obiekt zabytkowy w Polsce będący w rękach prywatnych.
    W środku powstaje firmowa restauracja, póki co można wejść i podziwiać miedzianą, lśniącą warzelnię, a za firmową knajpę robi namiot z barem na dziedzińcu i rozstawione tam stoliki.

    Do wyboru były 4 rodzaje piwa:
    - Jasny Lager
    - Bursztynowy lager
    - Dunkel
    - Pils podwójna dekokcja

    Wszystkie piwa w cenie 9 zł.
    Jest firmowe szkło i podstawki, z tym że podstawki dostępne tylko dla kolekcjonerów (na stół nie dają).
    Piwa na wynos w butelkach 0,5 z firmowymi etykietami w cenie zaledwie 7 zł.
    Kuchni póki co nie ma. Jedyne co można zjeść to lody

    Firmowy pub browaru pod parasolami czynny codziennie w godzinach: 11:00 - 20:00 (piątki i soboty do 22:00)
    Attached Files
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Wreszcie, po latach klikania w linki aby zobaczyć zdjęcia, można spokojnie zobaczyć wszystko w jednym miejscu, wreszcie...
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1817

      #3
      Browarek odwiedziliśmy w zimowe popołudnie 11.12. Obecnie sala restauracyjna już działa i można już co nie co zjeść. Menu skromne i mało restauracyjne, ale zawsze coś.
      Kiełbasa z grilla 12 zł, krupniok 12zł, karczek piwowara 15 zł., talerz dla dwojga 35 zł, pojęcia nie mam czy to sam talerz, czy coś na nim będzie .
      Piwa już podrożały i kosztują 11/7zł, oraz pils 12/8zł.
      Wszystkie cztery piwa wywarły na nas bardzo pozytywne wrażenie, mega zaskoczony byłem goryczkowym pilsem. Jak na polskie browarnictwo i uwarzoną ,klasykę, stawiam solidną 5
      Są też minusy. Niestety w lokalu jest zimno i konsumując piwko pozostaje siedzieć w kurtkach, lub okrywać się dostępnymi na sali kocami, no słabe to i do poprawy. Kolejnym hardkorem jest wycieczka do kibelka. Z sali musimy wyjść na dwór i przejść kawałeczek do wc. Na szczęście w kibelku jest ciepło i to jedyne miejsce, gdzie możemy się ogrzać
      W drodze do wc przez okna można popatrzeć na tanki.

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #4
        Pebejot nie mogłeś jechać tramwajem 19 bo ten tam nie jezdzi. Myśle ,że to była 13.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎