Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Praga, Loretánske námestí 1, U Cerneho vola

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
    Zgadzam się z Tobą. Ale przekonać się o tym musiałem na własnej skórze. Tak samo jak parę lat temu przekonałem się o smaku Kozla i nie mam narazie ochoty na powtórkę.
    Dobra, peace
    Jak bedziesz w Pradze na dluzej, zajrzyl do Vola (jak jeszcze bedzie), Kozla olej, wypij jednego PU, zjedz hermelina, utopenca czy tlacenke. Zajmie Ci to pol godziny, akurat maly odpoczynek po drodze z Malej Strany na Petrin.
    Warto to miejsce ocalic bo to kawal historii. Wazniejszej niz napoj dla koneserow skupionych w pewnej sekcie
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #32
      Ok, następnym razem przynajmniej zajrzę

      Comment

      • piokl13
        Senior
        • 06-2003
        • 946

        #33
        Lokal ma od dawna swój wątek. Nietrudno go znaleźć.

        Comment

        • danhaj
          Senior
          • 04-2010
          • 619

          #34
          Doszły mnie słuchy, że knajpa jest poważnie zagrożona zamknięciem.
          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

          www.czechforum.pl

          Comment

          • funt
            Junior
            • 01-2005
            • 27

            #35
            Możesz podać jakieś szczegóły?

            Comment

            • danhaj
              Senior
              • 04-2010
              • 619

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika funt Wyświetlenie odpowiedzi
              Możesz podać jakieś szczegóły?
              Podepsáním této petice vyjadřujeme zásadní nesouhlas s projednávaným zrušením hostince U Černého vola, respektive se změnou nájemce prostor, v nichž je hostinec provozován. Odmítáme, aby v tomto případě byla hlavním argumentem výše nabídky nájemného - hostinec U Černého vola je jednou z posledních auten
              Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

              www.czechforum.pl

              Comment

              • Rzeszowiak
                Piwny Radykał
                • 04-2009
                • 1596

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                Akurat w pobliżu ciężko o ciekawe "piwne" miejsce. Chociazby do klasztoru na Strahowie spory kawałek.
                15 minut "z buta"

                No dla mnie PU to liche piwo i nie piszę tego bo taka jest moda. Próbowałem w Pradze bez żadnych uprzedzeń, no ale wrażenia smakowe opisałem w wątku dotyczącym tego piwa.

                Comment

                • rohozecky
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2008
                  • 1837

                  #38
                  Tak im tego unikalnego Kozla żal??
                  ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                  Comment

                  • tomolek
                    Hophead
                    • 05-2006
                    • 1752

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                    Tak im tego unikalnego Kozla żal??
                    Raczej historii i atmosfery tego miejsca...
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • havel
                      Junior
                      • 11-2003
                      • 4

                      #40
                      Petycja przeciwko likwidacji gospody U Cerneho Vola w Pradze

                      Trzeba spróbować uratować gospodę U Cerneho Vola w Pradze, podpiszcie proszę petycję (w linku) i przekażcie innym, którym nie jest obojętna najbardziej autentyczna gospoda na Małej Stranie... http://www.petice24.com/cerny-vul
                      hv

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #41
                        A dlaczego chcą ją zlikwidować i kto?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23799

                          #42
                          Z pobieżnego przeczytania, wynika że miasto chce podnieść czynsz, a tego ma rzekomo nie udźwignąć prowadzący tego Wołu (Woła?). Sprawa ma być rozstrzygana 13 grudnia przez radę miejską.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            #43
                            Ja tego podpisywać nie będę, bo niby czemu mam bronic knajpy z najgorszymi czeskimi piwami? Zastanówcie się, czy jakiś Czech protestowałby przed zamknięciem knajpy w Polsce? Poza tym takie zamknięcie może wyjść na dobre - przyjdzie nowy właściciel i może zacznie serwować lepsze piwo - kto wie...

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • rohozecky
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2008
                              • 1837

                              #44
                              No właśnie. Jest szansa na to,że Kozel pójdzie tam gdzie jego miejsce, a atmosfera pozostanie
                              ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                              Comment

                              • VanPurRz
                                Senior
                                • 09-2008
                                • 4229

                                #45
                                Taa, tak jak w innych czeskich i polskich lokalach gdzie przyszli nowi właściciele, na pewno zostanie atsmofera a piwo będzie lepsze

                                Jest szansa uratować jedną z ostatnich prawdziwych czeskich knajpek to lepiej marudzić

                                W Pradze takie miejsca można już liczyć na palcach rąk i niedługo znikną i nie będzie już po co tam jeździć. Bo co jest interesującego w knajpie może i z dobrym piwem ale identycznej jak wszędzie na świecie? Ja wolę pić niedobrego Kozła w super knajpie niż super piwo w nowomodnym odpicowanym lokalu
                                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎