Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schlossallee 5 Mellenthin, Wasserschloss-Brauerei Mellenthin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    Schlossallee 5 Mellenthin, Wasserschloss-Brauerei Mellenthin

    Koledzy już dawno napomykali o tym browarze, ale dość chaotycznie w różnych miejscach .
    Na wyspie Uznam, w zasadzie w środku niczego, mieści się browar, restauracja i palarnia kawy.
    Nie podaję szczegółów dojazdu, bo w dobie wszechobecnej nawigacji wydaje się to bez sensu.
    Obiekt jest pięknie położony, za fosą, której przekroczenie wymaga opłaty EUR 2 (tylko gotówka).
    Ja gotówki nie miałem, więc dziwny koleś w budce łaskawie zezwolił mi wejść bez opłat. W środku zresztą też marudzą na płatności kartą...
    Browarowo-restauracyjna część czynna jest wieczorami, codziennie jest jakiś wieczór tematyczny (ja byłem we wtorek: "Średniowieczny Bufet Rycerski"), ale nie czekałem .
    Zamówiłem deskę piw - były cztery: Hell, Dunkel, Aronia i Roggen. Te dwa pierwsze możliwe do kupienia na wynos. Żałowałem tego żytniego, bo bardzo lubię...
    Do tego wziąłem zupę rybną - gdy kelner zapytał, czy smakowała, poprosiłem, aby pogratulował kucharzowi, bo z pewnością jest szczęśliwie zakochany...
    Wtorek, środek tygodnia, a ludzie czekali na zwalniające się stoliki - nade mną też stały dwie sapiące Grety... . Sporo ludzi przychodzi z psami - lubię i szanuję.
    Widziałem też, że niektórzy klienci przychodzili i kupowali wcześniej zamówione ciasta, część klientów wpadała tylko na desery - widocznie dają radę.
    Bardzo ładne, ciekawe i warte odwiedzenia miejsce, no i brak bariery językowej, gdyż z kuchni rozlegają się pokrzykiwania po polsku...
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #2
    Warto dodać, że 2 EUR które się płaci przy wejściu będzie Wam odliczone od rachunku jeśli pokażecie pokwitowanie.

    Samo miejsce - ciekawe, sama fosa i zamek robią klimat że hej. W środku oprócz knajpy mamy też spory sklep z pamiątkami wszelakimi.

    Piwo... ciężko powiedzieć. Deseczka ma wielkości homeopatyczne - 4 kieliszki po... 0,04l To kolejny rekord na moim wyjeździe - tak małej deseczki nigdy jeszcze nie piłem. Gatunki niestety mniej ciekawe - Hell, Dunkel, Weizen. Jakościowo chyba OK, choć jak mówię - próbki są tak małe, że człowiek wypije zanim zdąży skosztować

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎