Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Bratysława, Osvetova 2, Pivovar Brewer.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Słowacja, Bratysława, Osvetova 2, Pivovar Brewer.

    Browar restauracyjny który działa w dzielnicy Ruzinov, w ciągu swojej krótkiej historii zdążył zmienić już nazwę. Został umiejscowiony w budynku z lat 30-tych ubiegłego wieku, w którym mieścił się jakby to nazwać, robotniczy dom kultury. Początek działalności w roku 2018, był pod nazwą ''Pivovarska Spilka''. Problem powstał w krótkim czasie ze względu na browar Svijany, który na Słowacji słowo Spilka, ma zarejestrowane jako swój znak handlowy. Po prostu mają jakieś plany aby otworzyć tam sieć swoich lokali pod taką nazwą i nikt nie ma prawa używać jej w odniesieniu do żadnych barów, restauracji itp. gastronomicznych zakładów.
    Trzeba było w związku z tym zmienić nazwę i tak od 2019 roku nazywa się już jako Brewer.

    Lokal w którym mieści się brew-pub, składa się z dwóch przestronnych sal, oraz sporego ogródka piwnego. Wystrój dosyć surowy, podążający za obecnym trendem. Warzelnia mieści się w jednej z sal ( 1000l) natomiast tanki są schowane dla wścibskich oczu.

    Obsługa żwawa i nie musiałem długo czekać na zamówienie. Moja wizyta akurat miała miejsce w czasie południowego lunchu, gdzie tłum z jakiegoś okolicznego mordoru wpadł na szybki obiad, który cieszy się dużą popularnością. Po tej nawałnicy lokal prawie opustoszał. Jednak obsługa nie została bez pracy, gdyż w ogródku zbierali się uczestnicy jakiejś rodzinnej imprezy dla której niesiono na półmisku świński łeb (bynajmniej nie w stanie surowym) który stał się przez chwilę bohaterem tysiąca kliknięć migawek smartfonów.
    Ale dajmy im spokój, wszakże ważniejsze dla nas jest co można tam wypić.

    A było w czym wybierać, w ofercie mieli 5 rodzajów piwa.

    Z klasyki:
    Vycapna 10* Wyglądało na filtrowane, pijałem lepsze. 1.30 i 1.8€ za 0.3 i 0.5l
    Leziak 12*. Bardzo mnie zawiodło. Jakaś tępa goryczka i dziwny posmak. 1.45, 1.95€
    Tmave 13*. Niezłe, dosyć wytrawny ciemniak. 1.90, 2.50€

    Oraz coś z innej fermentacji:
    Nevada Ale 11*. Smakowało, miało fajny bukiet owocowy w dalekim tle. 1.90, 3.10€
    IPA 16*. Również smakowało, goryczka bez przesady, kontra słodowa dosyć mocna. 1.90, 3.10€
    Bywają również sezonowe specjały, niestety na żaden nie trafiłem.

    Jest wszystko co potrzebują kolekcjonerzy artefaktów około piwnych. Podstawki, szkło jak i etykietki (naklejki). Piwo jest również rozlewane do szklanych butelek na miejscu.

    Nie szaleje się tutaj z piwną ofertą, widać nastawili się na zestaw podstawowy, czasem go wzbogacając o jakieś nowości. Piwa ogólnie całkiem niczego sobie, można wpaść.

    Strona własna: https://www.brewer.sk/

    Lokal otwarty w godzinach:
    Pon - czw. 11.00 - 24.00
    pt. - sob. 11.00 - 01.00
    niedz. 11.00 - 23.00

    Zatrzymane w kadrze:






  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #2
    W Bratysławie jest dużo browarów restauracyjnych i dużo z nich jest rozrzuconych po różnych peryferyjnych częściach stolicy.
    Według mnie jest to atutem - niższe ceny i mniejszy tłok w weekendy.
    Do jednego z takich przybytków o nazwie Brewer można dojechać z dworca głównego trolejbusem linii 71 (11 przystanków).
    Browar ma duży ogródek, który znajduje się tuż obok przebiegającej energetycznej linii przesyłowej.
    Jeśli chodzi o wnętrze restauracji i serce browaru wszystko już dokładnie opisał nieoceniony Bastion.
    Od czasu odwiedzin Bastiona asortyment piwny niewiele się zmienił, ceny natomiast jak najbardziej.

    W dniu mojej wizyty (29 sierpnia br) do wyboru było 6 piw:
    - Vyčapna 10 (Svetly Leziak) 10* 3,8%
    - Svetly Leziak 12* 4,6%
    - Tmave 13* 5,1%
    - IPA 16* 6,9%
    - Nevada Ale (APA) 11* 4,1%
    - Pšeničny Špecial 12* 4,5%

    Ceny piw za pół litra od 2,50 (pszeniczne) do 3,60 euro (IPA).
    Są firmowe podstawki, szklanki i kufle bez logotypu.
    Piwo na wynos można dostać w litrowych PETkach.

    Kuchnia zachęca jadłospisem i sporymi porcjami. Jest duży wybór, w tym czeska i słowacka klasyka, każdy znajdzie coś dla siebie.
    Ja wybrałem wyśmienity firmowy gulasz z jelenia z knedlikami nadziewanymi serem i szynką za 10,90 euro, a na koniec jeszcze dojadłem hermelinem z kiszoną kapustą (na zdjęciu z piwem Ale 11) za 6,50 euro.

    Aktualne godziny otwarcia:
    pon - śro, nie 11:00 - 23:00
    czw - sob 11:00 - 24:00
    Attached Files

    Comment

    • Shedao
      Senior
      • 09-2007
      • 900

      #3
      Browar odwiedzony w niedzielę. W środku odbywała się jakaś impreza rodzinna, na szczęście funkcjonuje tam spory ogródek, na którym można było rozposzować się piękną pogodą. Piłem tam dwa piwa: svetla 12 oraz Grapper 8 - jakieś owocowe. Oba dobre. Ceny dobre, obsługa również. Bardzo przyjemny klimat, można tu wpaść i z dziećmi i z kolegami, zawsze człowiek będzie się dobrze tu czuł. Pozytywne miejsce.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎