Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wilno-gdzie...?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Adasko74
    Senior
    • 06-2007
    • 156

    #16
    Polecam BELMONTAS http://www.belmontas.lt/

    Comment

    • Adasko74
      Senior
      • 06-2007
      • 156

      #17
      Dobre tradycyjne jedzenie litewskie (przystępne ceny) polecam knajpki CILI KAIMAS , jest ich kilka na terenie Wilna , adresy można znaleźć pod tym linkiem http://www.cili.lt/en/restaurants/kaimas

      Comment

      • zulu
        Senior
        • 04-2004
        • 299

        #18
        Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną nowość - stoiska ALYNAS z piwem. W Wilnie takie punkty są m.in. w w centrach handlowych Akropolis na Ozo i Maxima na Savanoriu.
        Więcej info na: www.alynas.lt

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zulu Wyświetlenie odpowiedzi
          Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną nowość - stoiska ALYNAS z piwem. W Wilnie takie punkty są m.in. w w centrach handlowych Akropolis na Ozo i Maxima na Savanoriu.
          Więcej info na: www.alynas.lt
          Jest też knajpa tej marki - dla mnie nr 1 w Wilnie!

          Dostępnych chyba ze 20 nalewaków a na kijach piwa z małych browarów Litwy oraz zagranica - codziennie promocje.

          Ja trafiłem na rewelacyjne piwo Katedros Tamsusis - i nie było to żadne z piw minibrowaru znajdującego się po sąsiedzku o podobnej nazwie. Cena - 2,99 lita, tj 3,50 PLN
          Drugie promocyjne piwa to belgijskie Leffe (blonde i brune) po 4,99lita (6 zł) za pół litra.

          Wszystkie piwa podawane w szkle browaru, z którego pochodzi piwo.

          Jako ciekawostkę podam fakt, że miejscowi klienci zaprosili nas do stolika i poczęstowali "litweskim Jackiem Danielsem"
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • MLT
            Senior
            • 12-2003
            • 1045

            #20
            No, a adres tej knajpy?
            Last edited by MLT; 30-08-2012, 16:59.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4328

              #21
              Nie wiem, czy mówimy o tej samej, ja byłem na początku sierpnia w Alynas na Jagiellońskiej 6, dosłownie rzut beretem od głównego deptaka, sporo miejsca wewnątrz, na zewnątrz dwa lub trzy stoliki w formie metalowych beczek. Spory wybór. Pozostałe lokale Alynas (chyba się nie mylę) są poza centrum.
              Ponadto polecam Bambalyne na Szklanej 7 (sklep plus degustatornia), o tym miejscu już było w wątku, wszystkie cztery minibrowary wileńskie, a także dwa lokale Snekutis, na Połockiej 7 (Zarzecze, kameralny, rupieciarsko-rustykalny klimat) i na Św. Stefana 8.
              Ponadto polecam niemal anonimową (ubocze plus brak nazwy lokalu) na ulicy Wingry/Węgry, nie pamiętam numeru, ale jest to za skwerem na rogu Zawalnej i Nowogórdzkiej, szary, niski budynek. Czynne dopiero od 20.00, ale można napić się niezłego piwa Sirvenas z Birż.

              Comment

              • k_k_s
                Senior
                • 02-2005
                • 193

                #22
                Snekutis moim zdaniem absolutny numer jeden. Aż dziwne, że nie ma swojego wątku na forum. 7 czy 8 nalewaków, do tego wypchana lodówka. Żadnych komercyjnych Svyturysów czy Utenosów. Do tego bardzo smaczne litewskie jedzonko i zakąski.
                Zdecydowaną gwiazdą jest tam właściciel (na wielu zdj poniżej), niestety nie mówi po naszemu ani po angielsku.

                Opinia dotyczy lokalu na Sv. Stepono 8.


                Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4328

                  #23
                  W drugim lokalu na Zarzeczu można bez trudu dogadać się po angielsku. Ostatnio podobno Snekutis wzbogacił się o nową "filię" w jednym z centrów handlowych po drugiej stronie Wilii.
                  Wadą tego lokalu jest to, że na wspomnianych nalewach znajdują się głównie "sztandarowe" piwa niszowe, trudno o coś z jeszcze mniej znanych browarów.

                  Comment

                  • k_k_s
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 193

                    #24
                    W kwestiach dogadania się miałem na myśli tego lekko szurniętego właściciela.
                    Jeśli chodzi o filię w centrum handlowym to nie wierzę, że odtwarza klimat tej dwuizbowej klitki ze starego miasta.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4328

                      #25
                      Oczywiście, że nie, wystarczy popatrzeć na zdjęcia w necie.
                      Ale na Zarzeczu z kolei też klimat fajny, choć bardziej rustykalny niż na Św. Stefana.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎