Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Wrocławska 2B, Chmielarnia TAKE & GO

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • warzechow
    Senior
    • 07-2005
    • 354

    Warszawa, Wrocławska 2B, Chmielarnia TAKE & GO

    Witam,
    taki wstępny anonsik w temacie naszego nowego projekciku na warszawskim Bemowie.
    Mały sklepik z adekwatnym piwem na rogu ul. Wrocławskiej i Powstańców Śląskich.
    W budynku mieści się duży Kebab King, średnia Dominos Pizza, a my będziemy zupełnie malutcy. Oprócz piwnych lodówek będą krany ( cztery ?) do PETów, oraz gotowe do odgrzania domowego posiłki Mistrza Rama - stąd jakże trafiona nazwa .
    Adaptacja sklepiku zaplanowana na najbliższy miesiąc, zobaczymy jak to czasowo wyjdzie, ale w październiku chcemy wystartować.
    Sławek
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    Fajna wiadomość chociaż w pierwszej chwili już mi się buzia ucieszyła, że będzie Chmielarnia 3
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Rosiu
      Junior
      • 11-2014
      • 21

      #3
      Będzie alternatywa dla Morcinka - nieco bliżej Jelonek. Nic tylko się cieszyć. A tak BTW - w Hali Człuchowskiej widziałem wczoraj Pintę. Co prawda tylko Pierwszą Pomoc i Roggenbiera, ale zawsze coś.

      Comment

      • fuliano
        Senior
        • 07-2010
        • 1825

        #4
        ooo w końcu cosik koło mnie. Choć też byłbym za pogonieniem kebabowców i zrobieniem tam knajpy
        A karty stałego klienta przewidziane?
        Last edited by fuliano; 07-09-2015, 09:59.

        Comment

        • warzechow
          Senior
          • 07-2005
          • 354

          #5
          Przygotowania postępują powoli, acz w dobrym kierunku.
          Startować będziemy tylko z piwem, gdyż jedzenie w planowanej formie wymaga dłuższych mocno upierdliwych procedur.
          Do Fuliano - męczę Mikołaja od dłuższego czasu o pewną formułę akcentowania stałych klientów i zapewniam, że dopnę swego. Mikołaj nie jest w ogóle fanem wszelakich programów lojalnościowych, ale ja je lubię, więc bedą .
          Oczywiście będzie to wspólna akcja obu Chmielarni, sklepu Take@Go i wszystko na to wskazuje, że jeszcze jednego projektu, ale na razie, aby nie zapeszać, szczegółów nie podam.

          Comment

          • MrSatan
            Senior
            • 10-2012
            • 317

            #6
            Cześć!

            Pewnie kojarzycie mnie ostatnio ze Stacji Grochów czy też Jednej Trzeciej. A szczególnie ze sklepu Cech Piwny Postanowiłem wrócić do korzeni i poprowadzę dla Was (oczywiście pod światłym kierownictwem) Chmielarnię Take&Go. Oraz będę informował tu co się dzieje i w przyszłości - co się leje.

            A teraz - informacje z frontu.

            Półki już są, lada stoi, nowa lodówka też.
            Jutro powinny być zainstalowane krany "na wynos", a w czwartek zbiera się rada dzielnicy w sprawie wydania pozwolenia na sprzedaż alkoholu. Jak złożą podpisy, będziemy się zatowarowywać na start. Miejsca jest sporo a krany są cztery, stąd pytanie o potrzeby i sugestie braci z Bemowa i okolic. W skrócie - co chcecie? Oczywiście w granicach rozsądku

            Comment

            • Rosiu
              Junior
              • 11-2014
              • 21

              #7
              Ja tam lubię nowości, nie mam zwyczaju pijać dwóch takich samych piw, bowiem polski kraft jest zbyt piękny i bogaty
              Na kranach za to widziałbym piwa, których w butelkach nie doświadczymy: Bazyliszki choćby (lokalny patriotyzm!). Cydrom za to mówię na pohybel.
              No i konkurencyjność cenowa (w końcu Morcinka zaledwie 4 przystanki dalej) wskazana
              Kiedy realna szansa na otwarcie? To jest ta mała kliteczka co wisi tam jeszcze info, że 35 m2 do wynajęcia?

              Comment

              • MrSatan
                Senior
                • 10-2012
                • 317

                #8
                Rosiu - Nowości będą, a jak! Polscy rzemieślnicy już o to zadbają Krany, tak jak pisałem, będą okupowane głównie przez rzeczy, których nie uświadczymy w butelkach. Cydry? A co to są cydry?

                Nad cenami się jeszcze zastanawiamy, ale na pewno nie będzie przegięcia. Otwarcie - mam nadzieję że niedługo i zmieścimy się w kilku tygodniach. Wszystko zależy od urzędów.

                Tak, to ten lokal, ale klitką bym go nie nazwał. Wystarczy spojrzeć przez szybę do środka

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  #9
                  Cóż o cenach to jak zwykle trudna decyzja - "ja" chcę tanio, "oni" chcą drogo Poważniej - to mam nadzieję, że ceny będą rozsądne, a nie knajpiane bo w końcu to sklep/na wynos, a nie lokal. Np.: w PiwPaw ceny piw na wynos są dla mnie zbyt wysokie i bardziej pasują na piwo na miejscu- ot takie odniesienie, moje. Interesują mnie tylko krany bo w butelki zaopatruję się w Leclercu który jest bezkonkurencyjny cenowo, a i sklep na Morcinka mam bliżej , a Stan Umysłu w podobnej odległości.
                  Na lunche się cieszę chociaż ich nie pojem bo w godzinach w ktorych są podawane jestem w pracy, daleko od Wrocławskiej. Liczyłbym na sprzedaż w sb i nd ale to chyba raczej marzenie.
                  Na pewno co jakiś czas podjadę i zobaczę co i jak
                  Last edited by VanPurRz; 06-10-2015, 18:13.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • MrSatan
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 317

                    #10
                    VanPurRz - Ceny będą pewnie wypadową ogólnej koniunktury + specyfiki okolicy, knajpiane na pewno nie będą, ani w przypadku butelek ani nalewaków. Co do jedzenia w weekendy - myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, by jedzenie było wtedy dostępne. A nawet mogło by być dodatkowym atutem Tak czy siak, zapraszam

                    A jako bonus - zdjęcie dzikiego chmielu, rosnącego sobie przy sklepie - fajnie by było puścić go przy witrynie i wejściu.

                    A, i jeszcze jedno - jest już profil na facebooku.

                    Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.
                    Attached Files

                    Comment

                    • fuliano
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1825

                      #11
                      I wiadomo już coś co do terminu startu?

                      Comment

                      • Rosiu
                        Junior
                        • 11-2014
                        • 21

                        #12
                        No właśnie - miało być zarzucanie informacjami na fejsie, a ostatni wpis z 6.10. A gardziołko suche.

                        Comment

                        • warzechow
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 354

                          #13
                          Miało być zarzucane informacjami, ale Pan Satan zrezygnował z funkcji przewodniczącego sklepu, co troszkę nam popsuło szyki.
                          Na szczęście nowych, prężnych i chętnych do pracy nie brakuje - trwa przekazywanie obowiązków i inne takie tam duperele. Na dniach startujemy.

                          Comment

                          • fuliano
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1825

                            #14
                            Wieczorem coś się w środku działo. Do południa ruchu nie było widać.

                            Comment

                            • warzechow
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 354

                              #15
                              Już działamy. Zapraszam serdecznie.
                              Sławek

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎