Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • legart
    Senior
    • 06-2012
    • 913

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
    Potwierdzam. Lubię tam przyjeżdżać po dobrze odleżakowane portery
    Byłem w zeszłym tygodniu i faktycznie spory wybór odleżakowanych porterów i RIS-ów. Ale nadal sporo mniej znanych polskich kraftowych piw mozna trafić. I nadal trzeba uważać na daty ważności.

    Comment

    • telek
      PremiumUżytkownik
      • 05-2011
      • 527

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
      Byłem w zeszłym tygodniu i faktycznie spory wybór odleżakowanych porterów i RIS-ów. Ale nadal sporo mniej znanych polskich kraftowych piw mozna trafić. I nadal trzeba uważać na daty ważności.
      Potwierdzam.
      Godziny otwarcia:
      Pn-Pt 16:00-21:30
      So 15:00-22:00
      W niedziele zamknięty

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4305

        Godziny otwarcia się nie zmieniły, szkoda, że nie jest czynny trochę wcześniej.
        Zawsze zastanawiam się nad opłacalnością takiego przedsięwzięcia. Lokal zastawiony tak, że niemal nie ma się gdzie ruszyć, co znacznie utrudnia poszukiwania, a porządek, trochę jak w domowych biblioteczkach, wedle klucza znanego tylko właścicielowi.
        Ale najważniejsze, że bez problemu można tu trafić na piwa, których dystrybucja ogranicza się, jak widać, z pewnymi wyjątkami tylko do najbliższej okolicy lub regionu.
        Pod kątem poszukiwania niszowych produktów jeden z lepszych sklepów, na pewno większy wybór niż w Piwomaniaku czy Stanie Umysłu.
        Nie mają natomiast tu czego szukać miłośnicy piw zagranicznych.

        Comment

        • yavo
          Młóto w butach
          • 03-2009
          • 909

          Sklep nadal ma się świetnie, pan Arek wie gdzie co leży - doradzi i podpowie. Nieustająco najlepszy sklep z piwem po tej stronie... wszystkiego.

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
            Sklep nadal ma się świetnie, pan Arek wie gdzie co leży - doradzi i podpowie. Nieustająco najlepszy sklep z piwem po tej stronie... wszystkiego.
            Czy ma tylko antyki z Polski czy też coś z zagranicy? I nie mam na myśli Primatora czy Staropramena...
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • yavo
              Młóto w butach
              • 03-2009
              • 909

              Chyba tylko jakieś mocne belgijskie, ale spokojnie można zadzwonić przed wyprawą.

              Comment

              • Alkoneser
                PremiumUżytkownik
                • 06-2023
                • 42

                Byłem i odradzam. Wróciłem do domu, patrzę na piwa a tam 70% przeterminowanych! Rozumiem gdyby to były jakieś wysokoprocentowe piwa, a przeterminowane są nawet zwykłe lagery i to o 2 lata!

                W niektórych przypadkach data chamsko zamazana albo zdarta.
                Kolekcja kapsli od piwa <- Kolekcjonuję jedynie kapsle z piw wypitych osobiście, aktualnie ponad 600
                Kolekcja Whisky

                Comment

                • telek
                  PremiumUżytkownik
                  • 05-2011
                  • 527

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alkoneser Wyświetlenie odpowiedzi
                  Byłem i odradzam. Wróciłem do domu, patrzę na piwa a tam 70% przeterminowanych! Rozumiem gdyby to były jakieś wysokoprocentowe piwa, a przeterminowane są nawet zwykłe lagery i to o 2 lata!

                  W niektórych przypadkach data chamsko zamazana albo zdarta.
                  Ale przecież na tym polega ten antykwariat.

                  Comment

                  • Alkoneser
                    PremiumUżytkownik
                    • 06-2023
                    • 42

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi

                    Ale przecież na tym polega ten antykwariat.
                    Można uprawiać sobie dowolną semantykę.
                    Czy sklep posiada swoją stronę internetową gdzie informuje o swoim "profilu działalności"? NIE!
                    Czy sklep wprowadza takie informacje w wizytówce Google? NIE!
                    Czy są takie informacje w widocznym miejscu, przy wejściu do sklepu? NIE!

                    Myślałem, że już wyrośliśmy z ery postsowieckiej gdzie trzeba było na każdym kroku się oglądać czy ktoś nie chce człowieka wydy****. Jak widać jednak, tradycje dalej są żywe. Pech chciał, że zabrałem tam grupkę zagranicznych znajomych - piękną laurkę naszemu krajowi przypadkiem wystawiłem.
                    Kolekcja kapsli od piwa <- Kolekcjonuję jedynie kapsle z piw wypitych osobiście, aktualnie ponad 600
                    Kolekcja Whisky

                    Comment


                    • e-prezes
                      e-prezes commented
                      Editing a comment
                      Taki urok tego miejsca. Jeśli temu Panu się kalkuluje ta zabawa to można tylko życzyć mu jeszcze więcej poczucia humoru.
                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎