Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Owczarnia, Zółwińska 25, Agata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bayern71
    Senior
    • 06-2006
    • 1004

    Owczarnia, Zółwińska 25, Agata

    Zajechałem dziś rowerem, wracając z pracy, z zamiarem zakupu czegokolwiek piwnego (łącznie miałem ponad 60 km w nogach). Sklep położony na całkowitej wsi, cudów nie oczekiwałem. A tymczasem w środku oprócz standardowej oferty koncernowej na górnej (prawie pod sufitem) półce bogata oferta Ciechana i Lwówka, Racibórz, Krakowiak, trochę standardowych Czechów (Kozel itp.) wszystko w dobrych cenach. A w środku zieleniła się etykieta Rowing Jacka (po 5.40! - cena standardowa). Dowiedziałem się też, że pojawiają się Pinty w podobnych cenach. Jutro ma być kolejna dostawa to zwizytuję.
    Piwa w lodówkach, pólka jest tylko wystawowa.
    Do tego przesympatyczny właściciel, z którym ucięliśmy sobie pogawędkę przy Rowing Jacku. Z rozmowy wynikało, ze oferta jest rozwojowa. Klientela jest, bo obok Podkowa Leśna, Milanówek a i sama Owczarnia nie wypadła sroce spod ogona.
    Wreszcie sklep z tanim dobrym piwem rzut beretem (no może z roweru) od domu.
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
    Wreszcie sklep z tanim dobrym piwem rzut beretem (no może z roweru) od domu.
    Wpadka jak beret?
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • bayern71
      Senior
      • 06-2006
      • 1004

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
      Wpadka jak beret?
      Z Tobą nie rozmawiam. Przegrywasz z młodszymi dziewczynami w scrable. I to publicznie.

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Starsze nie chcą grać publicznie, a młodsze tylko grać chcą i to właśnie publicznie. Co robić, jak żyć...?
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • actimel10
          Member
          • 10-2012
          • 62

          #5
          Hey!
          W jakich godzinach czynna jest Agata? Ja z Grodziska jeżdżę po piwo do Piotra i Pawła więc po drodze.

          Comment

          • bayern71
            Senior
            • 06-2006
            • 1004

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika actimel10 Wyświetlenie odpowiedzi
            Hey!
            W jakich godzinach czynna jest Agata? Ja z Grodziska jeżdżę po piwo do Piotra i Pawła więc po drodze.
            Dokładnie nie wiem ale pewnie tak jak typowy wiejski spożywczak. Myślę, że krócej niż do 20. Jak się trochę podleczę to skontroluję i napiszę.

            Comment

            • bayern71
              Senior
              • 06-2006
              • 1004

              #7
              Jak widzę zginął porządkujący post właścicielki (chyba). No to ja poinformuje, że sklep otwarty do 20. Ceny się trochę przesunęły w górę. Alebrowary po 6 (Jack, Amber i wit), Pinta po 6,70 (ostatnio tylko Atak). Ciechan, Lwówek, Krakowiak, Racibórz do 2,80 do ponad około 5 zł w zależności od rodzaju). Koncernowe Czechy po 4-5 zł.

              Comment

              • actimel10
                Member
                • 10-2012
                • 62

                #8
                Dzięki za info.Jutro może zamiast do Piotra do Agaty?Swoja drogą to w Grodzisku nigdzie nie spotkałem Pintu czy Ale Browaru.Może ktoś podpowie...

                Comment

                • Bebson
                  Junior
                  • 12-2011
                  • 24

                  #9
                  Swego czasu (ponad pół roku) w Grodzisku Pinta była dostępna w alkoholach świata (czy jakos tak) przy centrum kultury, i w podobnym sklepie na przeciwko stacji PKP w obu dawno nie byłem więc nie wiem jak jest teraz.

                  Comment

                  • Jurandofil
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 976

                    #10
                    Jeszcze nie byłem w środku, a już mogę polecić ten sklep.
                    Dziś po drodze zajechałem bez wiary, że w niedzielę może być czynne. I nie było. Ale dzięki temu, że spytałem krzątających się na posesji osób jak sklep jest czynny w tygodniu (do 20:00), wymieniłem dwa słowa i wyczyściłem z półki zamkniętego sklepu AmberBoya
                    Wkrótce tu wrócę
                    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

                    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
                    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

                    Comment

                    • actimel10
                      Member
                      • 10-2012
                      • 62

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bebson Wyświetlenie odpowiedzi
                      Swego czasu (ponad pół roku) w Grodzisku Pinta była dostępna w alkoholach świata (czy jakos tak) przy centrum kultury, i w podobnym sklepie na przeciwko stacji PKP w obu dawno nie byłem więc nie wiem jak jest teraz.
                      Tak tam może być Pinta i Ale Browar.Tylko gość ma ceny wyj....ne w kosmos.Chyba wolę pojechać do Agaty...

                      Comment

                      • Bebson
                        Junior
                        • 12-2011
                        • 24

                        #12
                        Owszem ceny w Grodzisku powolaja... W zime koło CK mieli półke za 3złote przeterminowanych w tym pokaźny zapas czarnych dziur, z kumplem wyczyściliśmy co było i koleś chyba sie zorientował, że na takie piwa też są amatorzy i tą półkę skasował

                        Comment

                        • actimel10
                          Member
                          • 10-2012
                          • 62

                          #13
                          Zajrzałem po małe zakupy do Agaty.Wybór pokaźny,prowadzący sklepik sympatyczni. Obiecali,że pojawi się angielskie śniadanie Pinty(w tym tygodniu ja byłem w sobotę).
                          Ceny jakie udało się zapamiętać:
                          wrocławskie 2,7 zł
                          wyborne 3,4 zł
                          lagerowe 3,2 zł
                          lwówek książęcy 3,3 (?) zł
                          raciborskie 4-4,5 zł
                          ale browar i pinta tak jak pisał kolega wyżej.

                          Comment

                          • actimel10
                            Member
                            • 10-2012
                            • 62

                            #14
                            Jak ktoś był ostatnio w Agatce to niech napisze co gości na półkach.

                            Comment

                            • bayern71
                              Senior
                              • 06-2006
                              • 1004

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika actimel10 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jak ktoś był ostatnio w Agatce to niech napisze co gości na półkach.
                              Właściwie bez zmian. Właściciel zapowiedział jedynie odwrót od AleBrowaru bo zaprzyjaźnione z nim hurtownie mają ich już dość.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎