Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Grybów, Siołkowa 264, sklep przy browarze Grybów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    Grybów, Siołkowa 264, sklep przy browarze Grybów

    Nie wiem jak mogłem zapomnieć opisać, dopiero fotka dana przez Becika odswieżyła mi pamięć. Tylko szkoda że nie odświeżyła danych zapisanych na komórce które się poszły... W każdym bądz razie w sklepie tym jest czy może raczej było bo była to końcówka sierpnia-(wszystko w butelkach 0,5)-Rejent Extra Mocny i w 0,33l, Premium (również w bezzwrotnej butelce), Bercik, Góralskie, BeerMan. W przeszłości było tam również lane Premium, niestety już nie prowadzą. W srodku ławeczki i stoliki, jakieś słodycze i napoje do kupienia. Później udałem się do browaru po birofilia. Niestety dostałem tylko etykiety, pytałem czy można kupić również szkło czy podkładki-niestety nie mają narazie. Miła pani która przekazywała mi etykiety powiedziała że możliwe jest zwiedzenie browaru w grupie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Byłem tam w niedzielę 2/10/05, można było kupić Bercika, Premium, Góralskie i Rejenta Mocnego w dwóch wersjach 0,5l i 0,33l.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • cielak
      Senior
      • 03-2004
      • 2890

      #3
      Z tego co widziałem dziś (mimo że niedziela) sklepik nadal działa, (przed sklepem stoliki i parasole, może i lane jest) niestety moja żona prowadziła auto i nie chciała się zatrzymać . Ja degustowałem kilka piwek zakupionych na Słowacji.
      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

      Comment

      • pk1233
        Junior
        • 08-2006
        • 6

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
        Z tego co widziałem dziś (mimo że niedziela) sklepik nadal działa, (przed sklepem stoliki i parasole, może i lane jest) niestety moja żona prowadziła auto i nie chciała się zatrzymać . Ja degustowałem kilka piwek zakupionych na Słowacji.
        ten sklep oczywiscie istnieje. Zakupilem w nim Piwo Goralskie i Bercik - zamierzam zdegustowac we wrzesniu bo na sierpien podjalem postanowienie nie-picia (w ogole)

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2292

          #5
          Bylem w ich sklepiku firmowym 2 razy na poczatku tego miesiaca, napierw mieli Super Piwko, Goralskie i Bercika, wszystkie max 4-5% i w smaku nijakie, ale kilka dni pozniej (cos kolo 04.09.) uwarzyli Grybow (5,7%) i Rejenta (6,0%) i ta partia byla juz naprawde bardzo dobra. Browar chcialem zwiedzic ale produkcja stala a poza tym zaklad jest podobno w fazie restrukturyzacji. Gadzetow firmowych niestety nie uswiadczylem. Czy ktos wie czy grybowskie piwa mozna dostac gdzieś w W-wie??

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2292

            #6
            Kolejna moja wizyta miała miejsce półtora tygodnia temu- sklep czynny codziennie 9-21, wnętrze nie uległo w sumie modernizacji za to co ciekawe to już nie jest "barosklep" i zabronione jest spożywanie piwa!
            Chcieliśmy ze znajomym spróbować wszystkich trzech rodzai piwa i wybrać jedno do zakupu zgrzewek i tu na szczęście ekspedientka poszła nam na rękę- w drugiej schowanej sali mogliśmy po chwili przystąpić do degustacji
            Do kupienia trzy wersje Pilsweisera- 10 (1,39 PLN), 12 (1,59 PLN) i 14 (1,79 PLN). Nam osobiście najbardziej do gustu przypadła 12-tka (10-tka trochę zbyt rozwodniona w smaku, 14-tka nieco za słodka).
            Są także do kupienia gadżety z logo Pilsweisera: otwieracze, długopisy, zapalniczki i smycze.
            Niestety jak się dowiedzieliśmy od miejscowych przyszłość browaru wciąż nie rokuje najlepiej.
            W Grybowie na rynku wciąż jest sklep firmowy, w restauracji Kaskada też można napić się piwa z Siołkowej- niestety tylko z butelki.

            Comment

            • bastion
              PremiumUżytkownik
              • 10-2006
              • 1117

              #7
              Kolega który ma rodzine w Gorlicach odnotował fakt, że od dobrych paru lat pokazało sie piwo z Grybowa w sklepie.
              Kiedy byłem w Gorlicach w 2006 roku mocno sie nachodziłem i nic nie znalazłem, czyli idzie na lepsze?

              Comment

              • danio_145
                Senior
                • 02-2005
                • 723

                #8
                Chyba tak, od niepamiętnych czasów piwo to zawitało wreszcie do Nowego Sącza.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2292

                  #9
                  Bastion- będąc we wschodniej części Beskidu Niskiego nie natrafiłem nigdzie na Pilsweisera, ale może źle szukałem. W knajpach rządzi, poza masówką, Leżajsk.
                  Tak czy inaczej myślę, że dystrybucja lokalna mocno kuleje.
                  W Grybowie od lat te same niezmienione żółte reklamy browaru- nikt za bardzo nie pomyśli żeby promować markę Pilsweisera, a może po prostu nie ma to środków.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danio_145 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Chyba tak, od niepamiętnych czasów piwo to zawitało wreszcie do Nowego Sącza.
                    Byłem Sączu 2 tygodnie temu, nigdzie Grybowa nie widziałem, po piwo musiałem odwiedzić ten sklepik.
                    Sprzedawali wtedy piwa w zestawach promocyjnych. 10 lub 12 w zgrzewce, tylko 14-tki i 12-tki lub mix tych piw. 10-tek w zestawach nie było. jedna zgrzewka 12-tki kosztowała około 22 zł \\.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • danio_145
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 723

                      #11
                      Piwo pojawia się w sklepie Rafa na ul. Węgierskiej. Kierunek Stary Sącz, Piwniczna etc.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23791

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Byłem Sączu 2 tygodnie temu, nigdzie Grybowa nie widziałem, po piwo musiałem odwiedzić ten sklepik.
                        Sprzedawali wtedy piwa w zestawach promocyjnych. 10 lub 12 w zgrzewce, tylko 14-tki i 12-tki lub mix tych piw. 10-tek w zestawach nie było. jedna zgrzewka 12-tki kosztowała około 22 zł \\.
                        20 piw za 22 zł? żyć nie umierać
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          20 piw za 22 zł? żyć nie umierać
                          Nie 20, 10 lub 12 sztuk, jednego rodzaju lub mix dwóch gatunków ale w tej samej ilości.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23791

                            #14
                            szczerze - odczytałem że to zgrzewki z 10-tką lub 12-tką a nie że masz wątpliwość co do liczby sztuk
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              20 piw za 22 zł? żyć nie umierać
                              Jak tyś to obliczył?
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎