Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Głogowska 115, Piwa Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • albeertos
    Senior
    • 10-2001
    • 2313

    #16
    Byłem dzisiaj w sklepie.

    Generalnie nie wiem skąd narzekania kolegi pedro4d. Piwo po prawej i lewej od kasy widocznie, ładnie wyeksponowane, są jeszcze wolne półki, które pewnie też się zapełnią. Oprócz piwa jest do kupienia również szkło, choć różnego sortu i pojedyńcze sztuki.

    Na pewno będę stałym klientem bo mam po drodze z pracy, a i sam sklep jest raptem 5 minut spacerkiem od domu.

    Sklep czynny od pon. do sob. od 7:30 do 20:30, w niedziele do 18:00.

    Bardzo się cieszę na Witnicę i Ciechanów, może mógłby jeszcze być Amber i Kłodawa?
    (_)>
    Nigdy się nie poddawaj!!!
    Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
    Lech jest tam gdzie jego wiara
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • pezet
      Improwizator
      • 03-2006
      • 481

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
      Gouden Carolus Cuvee van de Keizer - rocznikowane, od razu kupiłem 3 sztuki (2002,2006,2008)
      Jakie ceny tych rocznikowanych? We Wrześni w hurtowni płaciłem za 2002 - 29zł, młodsze szły po 25zł.

      Czy z belgijskich jest coś od tego nowego dystrybutora z Łodzi (BROWARY BELGIJSKIE Sp. z o.o.)?
      „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
      Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
      Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • snorre
        Senior
        • 02-2006
        • 655

        #18
        Ostatnio ceny we Wrześni (dla detalicznych) poszły w górę (Eric wysłał mi cennik) - za starsze roczniki - 32, za młodsze 29. W sklepie na Głogowskiej starsze roczniki za 35, młodsze za ok. 29 - wybór duży.
        Belgijskie piwa tylko z Belgium's Best, z tej nowej hurtowni nie ma. Ale i tak mnie wybór "Gouden Carolusów" ucieszył, jest także Val Dieu Grand Cru, którego nie ma w żadnym sklepie w Poznaniu.
        Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

        Comment

        • pedro4d
          Senior
          • 01-2004
          • 102

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos Wyświetlenie odpowiedzi
          Generalnie nie wiem skąd narzekania kolegi pedro4d. Piwo po prawej i lewej od kasy widocznie, ładnie wyeksponowane, są jeszcze wolne półki, które pewnie też się zapełnią.
          Zgodzić się mogę jedynie w kwestii pierwszego regału od lewej (tego, w którym wystawiono Fortunę i Czarnkowy). Regał stojący w głębi po lewej jest dla mnie, człowieka dość wysokiego, zasłonięty od dołu przez ladę a zestawy ze szkłem, stojące na regale (nie na półkach, lecz na samej górze), stojąc przy ladzie zasłaniało mi wiszące nad ladą gówno z papierosami. Na regale po prawej dojrzałem tylko to, co na górnych półkach, czyli jakieś Guinessy, Kilkenny, Budweisery czy Millery.
          Być może moje rozkapryszenie bierze się stąd, iż często bywam we Wrocławiu i Warszawie a w porównaniu z Browarkiem, Drink Halą, Piwoszem czy Rodzinką Bis, sklep przy Głogowskiej 115 to - póki co, za przeproszeniem - wiocha.
          Poza tym do miana "sklepu specjalistycznego z piwem" nie powinien w moim odczuciu pretendować lokal, w którym lepiej wyeksponowane są czasopisma dla dorosłych niż same piwa.
          Choć, jak wiadomo, na poznańskim piwnym bezrybiu i rak ryba
          Mam tylko nadzieję, iż moja krytyka będzie konstruktywna i z wielką chęcią odszczekam swoje dzisiejsze słowa, jak tylko wjadą jakieś ciekawsze browary krajowe

          Comment

          • albeertos
            Senior
            • 10-2001
            • 2313

            #20
            W sumie specjalnie jechałeś tam po piwo, więc ich wyeksponowanie powinno być dla Ciebie najmniej ważne. Przecież i tak wiesz że tam jest i je kupisz.

            Owszem, może mieć to znaczenie dla potencjalnych nowych klientów. Ale jest to nowy asortyment w tym sklepie i jeśli się przyjmie (może w jakiejś części dzięki nam) to właściciel zrozumie że może warto bardziej zainwestować w tę działkę i lepiej je wyeksponować.
            (_)>
            Nigdy się nie poddawaj!!!
            Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
            Lech jest tam gdzie jego wiara
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • Gehern77
              Member
              • 09-2008
              • 72

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olrus Wyświetlenie odpowiedzi
              Wy tu Panowie Gadu - Gadu, a tutaj się okazuje że w Poznaniu od prawie 3 tygodni działa w sklepie 4 Strony Świata ( róg Hetmańskiej / Głogowskiej , vis a vis przystanku tramwajowego) stoisko piwne.

              Czy chodzi o ten sklep, w którym dotąd były głównie różnej maści egzotyczne ozdoby (od drewnianych rękodzieł afrykańskich po bębny jembe) i przeróżna prasa ? I czy sklep ten funkcjonował jako salon trafiki? Bo nie jestem pewien czy dobrze kojarze miejscóweczkę

              Comment

              • Jaroslav
                Senior
                • 10-2005
                • 967

                #22
                Z właścicielem sklepu rozmawiałem już w Grodzisku, że jest
                taki zamysł utworzenia tego typu sklepu (a dokładnie działu).
                Dziś postaram się odwiedzić ten przybytek. O Kłodawie mówił
                sam pan kierownik, więc prędzej czy później to dobre piwo
                wróci do Poznania po kilku latach niebytu. Z moich życzeń:
                Gościszewo, Janów i Porter Łódzki (może jakaś współpraca z Zofmarem?).

                Comment

                • albeertos
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 2313

                  #23
                  Jest już Krajan - Irlandzkie Mocne, Irlandzkie Czerwone, Irlandzkie Zielone i Miodowe. Również Amber się pojawił w postaci Koźlaka i Granda.

                  No jeśli udałoby się z Porterem Łódzkim i Witnicą (+Porter z Nakła pewnie też, bo inne z Krajana są) to w jednym sklepie byłoby do kupienia 7 porterów (są już Żywiec, Grand, Lwowski i Komes)

                  pysznie

                  No i ktoś wspominał że można płacić kartą - nie można!
                  (_)>
                  Nigdy się nie poddawaj!!!
                  Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                  Lech jest tam gdzie jego wiara
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • Jaroslav
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 967

                    #24
                    Póki co asortyment porównywalny z Piotrem i Pawłem,
                    ale należy się wkrótce spodziewać dostaw, które
                    przypomną nam czasy nieodżałowanego Groolsza

                    Comment

                    • Regent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 512

                      #25
                      Niestety wypada mi się zgodzić z opinią pedro4d, totalny badziew, sklep prawie nie zauważalny, istotnie pomiędzy "mydłem a powidłem" upchnięte dwa regały z piwami, większość to piwa belgijskie, brak cen na butelkach, szkoda czasu na dojazd do tego sklepu lepiej podjechać do jakiegoś Piotra i Pawła a efekt będzie lepszy.
                      Mniej alkoholu w piwach !!!
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • snorre
                        Senior
                        • 02-2006
                        • 655

                        #26
                        Pozwolę sobie się nie zgodzic z poprzednikiem. Pamiętajmy, że działalnośc "piwną" sklep rozpoczął niedawno. Na tak konserwatywnym rynku jak poznański (tylko Lech )uważam, że prowadzenie działu z ciekawymi piwami (szczególnie polskimi) jest ciężkie. Nie zabijajmy więc inicjatywy na samym początku, pisząc o "badziewiu" bo w ten sposób nigdy nie doczekamy się w Poznaniu porządnego sklepu piwnego. A kolega niech się zaopatruje w piwo w Borówcu - który z tego co wiem jest ogólną pustynią, nie tylko piwną (sorry, nie mogłem się powstrzymac od złośliwości)...
                        Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                        Comment

                        • Regent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 512

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pozwolę sobie się nie zgodzic z poprzednikiem. Pamiętajmy, że działalnośc "piwną" sklep rozpoczął niedawno. Na tak konserwatywnym rynku jak poznański (tylko Lech )uważam, że prowadzenie działu z ciekawymi piwami (szczególnie polskimi) jest ciężkie. Nie zabijajmy więc inicjatywy na samym początku, pisząc o "badziewiu" bo w ten sposób nigdy nie doczekamy się w Poznaniu porządnego sklepu piwnego. A kolega niech się zaopatruje w piwo w Borówcu - który z tego co wiem jest ogólną pustynią, nie tylko piwną (sorry, nie mogłem się powstrzymac od złośliwości)...
                          Święta racja w Borówcu szaleństw piwnych nie ma. Natomiast co do sklepu na Głogowskiej, to raczej zdania nie zmienię, natomiast mimo wszystko lepsze wrażenie zrobił na mnie sklepik w Antoninku.
                          Mniej alkoholu w piwach !!!
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • snorre
                            Senior
                            • 02-2006
                            • 655

                            #28
                            Chodzi o sklep na Majakowskiego? Bo to chyba bardziej Kobylepole...W Antoninku nie znam jakiegoś sklepu z wyborem piw. Co do rzeczonego sklepu na Majakowskiego - ma trochę niemieckich piw w dobrych cenach, aczkolwiek ostatnio nie ma tam szaleństw. Na Głogowskiej jest trochę piw belgijskich, których nie zamiawiają PiP w Poznaniu - rzeczone Carolusy, Val Dieu Grand Cru, duże, 0,75l butelki Corsendonka, Dendermonde. Jest pełna Fortuna, Cerna Hora. Na początek nie jest źle. Zgodzę się, że jest tam ciasnota, a sam sklep (punkt) zajmuje się chyba wszystkim wnioskując z szyb wystawowych.
                            Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                            Comment

                            • Maggyk
                              Szara Adminiscjencja
                              • 05-2004
                              • 5615

                              #29
                              Przedmiotem dyskusji jest sklep Piwa Świata na Głogowskiej, żaden inny i tego tematu proszę się trzymać.
                              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                              Piwo domowe -
                              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                              Reklama w BROWARZE
                              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                              Comment

                              • weather
                                Junior
                                • 03-2009
                                • 25

                                #30
                                sklep

                                bylem w tym tygodniu 3razy. Za kazdy razem byl coraz wiekszy wybor piwa. Raz trafilem na wlasciciela i troche z nim pogadalem... mowil ze koncesje ma od dwoch tygodni, piwo dopiero zatrzyna sciagac a nowe szafy dopiero zostaly zamowione. Takze napewno bedzie to wygladalo inaczej, uwazam ze jak na poczatek to rewelacja. A ze mozna tam kupic takze wiele innych rzeczy to moim zdaniem tylko na plus. Wstrzymajmy sie z komentarzami na miesiac.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎