Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Głogowska 115, Piwa Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ex3704
    Member
    • 06-2006
    • 35

    #91
    Już zostałem wyprostowany. Ktoś kiedyś mnie tak nauczył, widać błędnie.

    Comment

    • artur2
      Senior
      • 02-2008
      • 535

      #92
      Dzisiaj były kolejne udane zakupy. Tym razem kilka Primatorów.
      Mam pewną propozycję do Właściciela, który również tutaj zagląda , aby od czasu do czasu napisał posta, co aktualnie jest dostępne, czego się spodziewa itp. Można też zamieścić kilka zdjęć ze sklepu (wzorem np. supersklepu z Lublina).
      Mniej alkoholu, więcej smaku !
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • snorre
        Senior
        • 02-2006
        • 655

        #93
        Tylko pamiętaj, że najpierw Właściciel musi się zarejestrowac jako Premium Użytkownik - inaczej administracja go pogoni
        Last edited by snorre; 25-03-2009, 13:58.
        Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

        Comment

        • artur2
          Senior
          • 02-2008
          • 535

          #94
          Słuszna uwaga.
          Mniej alkoholu, więcej smaku !
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • M-kwadrat
            Senior
            • 07-2004
            • 304

            #95
            Pomysł z wrzucaniem listy nowości przez właściciela mi się podoba - było by to wtedy pełne zestawienie (z cenami itp.). A datek na browar.biz i PU chyba się opłaci - wszak nie na samą promocję sklepu to pójdzie ale i na ogrom wiedzy z portalu :-)
            Z innych sugestii to ja bym widział czytelne ceny piw - nie wystarczy oklejać butelek bo przy dużym obrocie panie nie nadążają metkować tego co dostawiają na półki a ja lubię wiedzieć z jakim wydatkiem muszę się liczyć jak mnie dana butelka skusi. Etykieta z nazwą i ceną na półce rozwiązała by problem.
            Pozdrawiam, Maciek

            Comment

            • pedro4d
              Senior
              • 01-2004
              • 102

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
              Z innych sugestii to ja bym widział czytelne ceny piw - nie wystarczy oklejać butelek bo przy dużym obrocie panie nie nadążają metkować tego co dostawiają na półki a ja lubię wiedzieć z jakim wydatkiem muszę się liczyć jak mnie dana butelka skusi. Etykieta z nazwą i ceną na półce rozwiązała by problem.
              Jeszcze w sobotę większość piw była oznaczona dużymi i czytelnymi etykietami cenowymi (coś a'la krawatkami), zawieszonymi na szyjce butelki. Czyżby coś się zmieniło w tej kwestii?

              Comment

              • M-kwadrat
                Senior
                • 07-2004
                • 304

                #97
                Ups - proszę, proszę - znaczy, że moje życzenie zostało spełnione jeszcze zanim je wyartykułowałem publicznie. Musze przyznać, że już kilka dni nie odwiedzałem sklepu ale podczas ostatiej wizyty zawieszek z cenami jeszcze nie było. Fajnie, że się pojawily - dziękuję.
                Pozdrawiam, Maciek

                Comment

                • weather
                  Junior
                  • 03-2009
                  • 25

                  #98
                  Wpadla pelna Witnica i swieze ciechanki

                  Comment

                  • snorre
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 655

                    #99
                    Oraz piwa Pyraser (niemieckie), w tym "6 ziaren" warzone z 6 rodzajów słodu. Zauważyłem też lodówkę Fortuny (pierwszy raz w życiu cos takiego
                    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                    Comment

                    • Gehern77
                      Member
                      • 09-2008
                      • 72

                      Ja również zawitałem do sklepiku przy skrzyżowaniu Głogowska/Hetmańska.
                      Wybór piwek faktycznie imponujący! Jak stwierdził mój kuzyn "Jak widzę taki lokal to dostaję oczopląsu!"
                      Wszystko fajnie, dosyć sporo ciemnych piwek i różnych piw z gatunku 'zagadka-wynalazek' .
                      Niemniej jednak ceny są (za) wysokie i tego wrażenia nie zatrą nawet miłe panie z obsługi
                      5,30 za Porter Łódzki, czy 4,75 za Koźlaka z Ambera to jednak przesada.
                      Ja rozumiem, że takie sklepy trzeba wspierać, dbać o nie itp itd., ale przy tych cenach to obawiam się, że lokal za daleko nie zajedzie.

                      Inna sprawa: dobrym pomysłem byłaby chyba likwidacja tej drugiej części sklepiku i wstawienie tam kilku stolików, gdzie możnaby popijać piweczko - ten pomysł chyba by chwycił, a poziom cen raczej nie przyciągnąłby meneli tylko dotychczasowych klientów, którzy na miejscu mogliby uzupełnić brak płynów w organiźmie.
                      Last edited by Gehern77; 31-03-2009, 21:54.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gehern77 Wyświetlenie odpowiedzi
                        5,30 za Porter Łódzki, czy 4,75 za Koźlaka z Ambera to jednak przesada.
                        Ja rozumiem, że takie sklepy trzeba wspierać, dbać o nie itp itd., ale przy tych cenach to obawiam się, że lokal za daleko nie zajedzie.
                        Co to znaczy "za wysokie"? Masz gdzieś w Poznaniu te piwa taniej, szczególnie mam na myśli Porter Łódzki.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • pedro4d
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 102

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gehern77 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Niemniej jednak ceny są (za) wysokie i tego wrażenia nie zatrą nawet miłe panie z obsługi
                          5,30 za Porter Łódzki, czy 4,75 za Koźlaka z Ambera to jednak przesada.
                          Absolutnie się nie zgadzam. To wcale nie są jakoś szczególnie wygórowane ceny, jak na ww. piwa. Ceny większości piw, w tym niepasteryzowanych jak Lubuskie, Ciechany czy Mazowieckie, oscylują wokół 3 zł i pod tym względem są wręcz niższe, niż w innych stricte piwnych sklepach w naszym kraju.
                          Co do konsumpcji piwa na miejscu - wątpię aby taki pomysł wypalił, ponieważ ZTCW sprzedaż piwa do spożycia na miejscu wymaga uzyskania innej (znacznie droższej) koncesji, niż sprzedaż piwa wyłącznie "na wynos". Niech sklepy zajmują się sprzedażą ciekawych piw, konsumpcję zostawmy knajpom

                          Comment

                          • Gehern77
                            Member
                            • 09-2008
                            • 72

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            Co to znaczy "za wysokie"? Masz gdzieś w Poznaniu te piwa taniej, szczególnie mam na myśli Porter Łódzki.
                            Koźlak z Ambera zdecydowanie jest taniej do kupienia, a Porter Łódzki...nie wiem czy w innym miejscu w Poznaniu jest dostępny. Ale to chyba nie znaczy, że cenę należy windować w górę?
                            Lubię ciemne piwa, a Porter Łódzki naprawdę mi zasmakował, ale 5,30 to nie jest cena, którą mogę płacić i w takiej sytuacji wolę Lwowski Porter, który kosztuje 4 blaszki. Tym sposobem nie wspieram rodzimego przemysłu, no ale co zrobić.

                            Comment

                            • artur2
                              Senior
                              • 02-2008
                              • 535

                              Portera Łódzkiego nie kupisz w innym sklepie w Poznaniu. Ba, nawet nie wiem, czy w Wielkopolsce.
                              Co do "tanich" porterów (fajne sformułowanie ) to tylko Porter Lwowski lub Utenos Porter, ale oba to dla mnie jednak niższa liga.
                              Ceny ? Portery są "z natury" drogie. Nie wydaje mi się, że sklep winduje ceny. Zobacz, że Grand Porter jest za 3,90.
                              Mniej alkoholu, więcej smaku !
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              • pedro4d
                                Senior
                                • 01-2004
                                • 102

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gehern77 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Koźlak z Ambera zdecydowanie jest taniej do kupienia
                                Tyskie czy Żubra też dostaniesz taniej w Tesco czy też w innej stonce A za piwa nieosiągalne nigdzie indziej w Poznaniu trzeba zapłacić wyższą cenę, ponieważ koszt "wycieczki" celem sprowadzenia łódzkiego portera czy też ciechana jest - przeliczając na jedną butelkę - o wiele wyższy, niż marża dystrybutora Kiepskich Piw ze Szwajcarskiej. I właśnie dlatego jestem gotów zaakceptować wyższą cenę, byle tylko mieć dostęp do ciekawych i smacznych piw bez konieczności organizowania dwustukilometrowych eskapad do Zofmaru czy Drink Hali

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎