Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Głogowska 115, Piwa Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • k_k_s
    Senior
    • 02-2005
    • 193

    Poczekajmy może na dostawę, bo niedawno ktoś zapowiadał wielki boom niemieckich i angielskich a raczej szału nie było.

    I prośba, żebyście przestali się licytować co jest gdzie 30gr droższe bo tego sie czytać nie da

    Comment

    • johnking2
      Member
      • 06-2007
      • 34

      Racja, licytacje są bezsensowne, a co do piw niemieckich i angielskich, to mało ich tam stoi ? Połowy z nich , chłopie jeszcze nie piłeś .

      Comment

      • litar
        Member
        • 10-2007
        • 53

        Jeżeli chodzi o niemieckie, to zdecydowanie szału nie ma.

        Licytacje cenowe są już żenujące. Jeżeli chcę się napić dobrego piwa, to kilkadziesiąt groszy nie ma znaczenia. A tutaj są rozkminki studenckie jak przed punktem ksero. Śmiech na sali.

        Comment

        • k_k_s
          Senior
          • 02-2005
          • 193

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika johnking2 Wyświetlenie odpowiedzi
          W trosce o kieszenie smakoszy piw importowanych , postanowilem dostarczyć piwo bezpośrednio, także ceny też bedą w miarę niskie.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika johnking2 Wyświetlenie odpowiedzi
          a co do piw niemieckich i angielskich, to mało ich tam stoi ? Połowy z nich , chłopie jeszcze nie piłeś .
          Daruj sobie robienie reklamy na forum. A piwa które dostarczyłeś, w znacznej części wypełniały półki Auchan 5 lat temu.
          Last edited by k_k_s; 06-05-2009, 22:05.

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            Proszę zakończyć tą do niczego dobrego nie prowadzącą dysputę.
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • Gehern77
              Member
              • 09-2008
              • 72

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strappado Wyświetlenie odpowiedzi
              kilka cen. absurd przeplata sie z duza przystepnoscia.
              Naturalne niefiltrowane 3,25
              Rycerz 2,60
              Mazur Swieze 2,45
              Kormoran Premium 2,90
              Polczyn Abbe 6,70
              Glubczyce Core Beer 5,70
              Amber Grand Porter 3,90
              Amber Zywe 4,95

              Byłem dzisiaj, ale nic o nazwie 'Mazur Świeże' nie znalazłem. Było jedynie Masuren Dunkel, a facet ze sklepu powiedział, że o nazwie Mazur mają właśnie tylko Masuren Dunkel, a Mazura samego w sobie to już chyba w Kormoranie nie leją. Takie info dostałem.

              Comment

              • k_k_s
                Senior
                • 02-2005
                • 193

                To się pomylił.
                A piwo Mazur(y) dostępne na Sokoła.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k_k_s Wyświetlenie odpowiedzi
                  To się pomylił.
                  A piwo Mazur(y) dostępne na Sokoła.
                  To raczej Kormoran się pomylił. Na krawatce nie ma już ani napisu Mazur ani Mazury. Teraz to piwo trzeba nazywać Świeże.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Mr_007
                    Junior
                    • 05-2009
                    • 6

                    Od jakiegos czasu "przysluchuje" sie tej rozmowie i po dzisiejszych odwiedzinach sklepu "mydlo i powidlo" postanowilem sie tu zalogowac i zamiescic tez kilka swoich spostrzeżeń...
                    Co sie rzuca w oczy na pierwszy plan to jednak za duzy przedzial branzowy. Te jakies afrykanskie motywy musze przyznac zupelnie mi nie przeszkadzaja, nawet jakis klimat powoduja ale wszystkie pierdolki poczawszy od aniolkow przez swieczki a konczac na prasie to juz przesada.
                    Reklama... jest okazala wiec pierwsze swoje kroki skierowalem wchodzac do srodka w lewa strone i ku mojemu zdziwieniu ukazaly sie dwa regaly z piwem m.in. angielskim chociaz w strasznym balaganie (kilka tych samych gatunkow rozlozonych na dwoch pólkach, chyba by zwiekszyc ich ilosc), lodowki (ani jedna nie dzialajaca!!) i stojak z Amberem. Troche to mylne ze cala reszta nie jest w tej czesci sklepu tylko jak wszystko inne "poupychane" gdzie sie da. Mysle ze wielu z Nas wtedy nawet te gazety by nie przeszkadzaly gdyby mialo to jakies rece i nogi.
                    Sam regal z prawej strony od wejscia robi juz wrazenie swoimi gabarytami ale chyba wlasciciel jakby jeszcze z majówki nie wrócił. Duze braki w "czeskiej czesci", Svijany i Cerna Hora.
                    Wszyscy na kazdym kroku chwala Ciechana Wybornego i Pszenicznego a tutaj ani tego ani tego, buu.
                    W oczy tez rzucilo mi sie Karpackie w butelce wstawione miedzy piwa z Kormorana!! Mam nadzieje ze to tylko przypadek i jakies zagapienie "ekipy" bo reszta Karpackiego stalo na inne półce.
                    Co do cen to akurat jesli chodzi o krajowe "specjały" zupelnie mi nie przeszkadzaja.
                    Dzis nie bylem za bardzo przygotowany na zakupy bo "plastiku" nie przyjmuja, tylko gotówka wiec nabylem korzennego Krajana. Wlasnie sie nim delektuje.
                    To na te chwile tyle. Mam nadzieje ze sie cos poprawi. Trzymam kciuki bo chyba mimo wszystko warto. Pozdrawiam

                    Comment

                    • Mr_007
                      Junior
                      • 05-2009
                      • 6

                      Oczywisicie nabylem Koreba korzennegoa nie Krajana!! Sorry. Juz mi sie po nim wszystko myli haha

                      Comment

                      • Gehern77
                        Member
                        • 09-2008
                        • 72

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mr_007 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Reklama... jest okazala wiec pierwsze swoje kroki skierowalem wchodzac do srodka w lewa strone i ku mojemu zdziwieniu ukazaly sie dwa regaly z piwem m.in. angielskim chociaz w strasznym balaganie (kilka tych samych gatunkow rozlozonych na dwoch pólkach, chyba by zwiekszyc ich ilosc), lodowki (ani jedna nie dzialajaca!!) i stojak z Amberem. Troche to mylne ze cala reszta nie jest w tej czesci sklepu tylko jak wszystko inne "poupychane" gdzie sie da.
                        Nawet jeśli zabłądziłeś w niewłaściwe rejony sklepu to i tak idąc do kasy musiałeś natknąć się na pozostałe regały z piwem Nie bardzo była więc możliwość nie zobaczenia całej ekspozycji. A przy okazji oczywiście mogłeś kupić...afrykańskiego czarodzieja!


                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mr_007 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Sam regal z prawej strony od wejscia robi juz wrazenie swoimi gabarytami ale chyba wlasciciel jakby jeszcze z majówki nie wrócił. Duze braki w "czeskiej czesci", Svijany i Cerna Hora.
                        Po Cerna Hore lepiej wybrać się na ul. Sokoła Choć i na Głogowskiej mieli dotąd spory wybór, może faktycznie majówka winna jest temu spustoszeniu.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mr_007 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dzis nie bylem za bardzo przygotowany na zakupy bo "plastiku" nie przyjmuja, tylko gotówka
                        I tu się w 100% zgadzam - brak możliwości płacenia kartą to poważny minus.

                        Zastanawia mnie jeszcze co się stało z Lwowskim Porterem, bo ostatnio stał się jakiś trudnodostępny.

                        Comment

                        • snorre
                          Senior
                          • 02-2006
                          • 655

                          Rzeczywiście -jeśli miałbym jakieś "ale" do właściciela, to byłby to brak możliwości płacenia kartą. W przypadku większych zakupów, czy kupna belgijskich specjałów, trzeba miec przy sobie sporo gotówki. Niedaleko jest co prawda jeden z banków z bankomatem, ale ostatnio nie wiedziec czemu bankomat "zwariował" i nie przyjmował żadnej mojej karty. Sporo małych sklepików spożywczych ma terminale, więc czemu nie tutaj?
                          Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                          Comment

                          • kony
                            breweriarz
                            • 08-2005
                            • 1701

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                            Sporo małych sklepików spożywczych ma terminale, więc czemu nie tutaj?
                            Bo od każdej transakcji sklep musi zapłacić haracz dla PolCardu. Ta prowizja będzie musiała być doliczona do piwa a wtedy będziemy narzekać, że drogo. Ja też nie noszę gotówki tylko plastik i często jest to dla mnie utrudnienie ale jak to zwykle bywa - coś za coś.

                            Comment

                            • pedro4d
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 102

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                              Bo od każdej transakcji sklep musi zapłacić haracz dla PolCardu. Ta prowizja będzie musiała być doliczona do piwa a wtedy będziemy narzekać, że drogo.
                              Czy jednak w ostatecznym rozrachunku wprowadzenie możliwości płatności kartą nie przełoży się na zwiększenie sprzedaży w stopniu, umożliwiającym pokrycie prowizji centrum rozliczeniowego oraz innych opłat (dzierżawa terminala, połączenia autoryzacyjne), związanych z akceptacją płatności kartą?
                              Osobiście kilka razy doświadczyłem sytuacji, w której brak wystarczającej ilości gotówki ograniczył moje piwne zakupy. Gdybym mógł zapłacić kartą - kupiłbym więcej piw a zatem właściciel sklepu zarobiłby więcej.

                              Comment

                              • kony
                                breweriarz
                                • 08-2005
                                • 1701

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pedro4d Wyświetlenie odpowiedzi
                                Czy jednak w ostatecznym rozrachunku wprowadzenie możliwości płatności kartą nie przełoży się na zwiększenie sprzedaży w stopniu, umożliwiającym pokrycie prowizji centrum rozliczeniowego oraz innych opłat...
                                Być może tak, ja też mam często wrażenie, że brak takiej możliwości ogranicza moje zakupy (wogóle, a nie akurat tylko w tym sklepie) ale skoro właściciel się na to nie zdecydował to może jego rachunek wygląda inaczej.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎