Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Magic Donington '93

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szkott
    Member
    • 06-2005
    • 31

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Piękny, złocisty bursztyn. Lekka mętność. [5]
    Piana: Na początku ładna. Szybko jednak zostaje cieniutka warstewka. [3.5]
    Zapach: Jest chmiel, jest słód... Jest w porządku. [4]
    Smak: Pierwsze wrażenie jest słodowo-orzeźwiające. Szybko pojawia się jednak goryczka, która długo zostaje na języku. Goryczka jest wyraźna i raczej przyjemna. Nie ma tu jakiegoś wyrafinowania, ale smak zapewnia wysoką pijalność. Alkoholu (5,6%) nie czuć w smaku. [4.5]
    Wysycenie: Bez zastrzeżeń. Niezbyt mocne, czyli takie jak powinno być. [4.5]
    Opakowanie: Styl nieco komiksowy. Mam skojarzenia z zapamiętanym z dzieciństwa teledyskiem "Take on me" A-ha. Minus za brak dokładnych informacji o składzie (np. jakiego chmielu użyto). [4]
    Uwagi: To jest dobre piwo. Nie wiem na ile jest stylowe, a na ile jest to wariacja na temat - nie ma to jednak dla mnie znaczenia. Natomiast w relacji cena/jakość wygląda to słabo (9 złotych/ butelka 0,33). Gdyby nie to byłoby to wyśmienite piwo sesyjne. Wypiłem szybko i miałem ochotę na następne.

    Moja ocena: [4.225]

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #17
      To piwo jest sprzedawane w butelkach 0,5l.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • szkott
        Member
        • 06-2005
        • 31

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        To piwo jest sprzedawane w butelkach 0,5l.
        Najwidoczniej sprzedają zarówno w butelkach 0,5, jak i 0,33. Na mojej butelce etykieta była dedykowana pod objętość ("Obj. 330 ml").
        Last edited by szkott; 15-07-2013, 07:46.

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #19
          Dziwna sprawa bo Widawa w 0,33 leje kopyrowe piwa. Ja za swoje 0,5 płaciłem 8,5. Przepłaciłeś okrutnie chłpie
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szkott Wyświetlenie odpowiedzi
            Najwidoczniej sprzedają zarówno w butelkach 0,5, jak i 0,33. Na mojej butelce etykieta była dedykowana pod objętość ("Obj. 330 ml").
            Nie rozpoznałeś jaka to butelka?
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Chmielnicki
              Senior
              • 07-2012
              • 324

              #21
              Ja kupiłem na Birofiliach za 8 zł (4 żetony), na 100% w półlitrowej butelce - to tak naprawdę przesądziło o zakupie, bo po małych piwach "kolaboracyjnych" mam zawsze niedosyt graniczący z frustracją.

              Comment

              • azazel82
                Senior
                • 01-2012
                • 146

                #22
                U mnie etykieta była cała, bo piwo przywiozłem sam z Birofilii. Znaczy, że jak Widawa wozi sama, to jest ok, a jak ktoś inny, to jest kicha.
                Do szklanki przelałem piwo o pięknej miedzianej barwie i bujnej, białej pianie. Od razu też rozszedł się fantastyczny, chmielowy aromat. Przy czym cytrusowość zapachu bezsprzecznie wskazuje na chmiel zza oceanu. Słodowość jest wyczuwalna, lecz zdecydowanie na drugim planie. W smaku jest i orzeźwiająco, i goryczkowo. Piwo jest tęgie, ale nie zapychające. Zdecydowanie sesyjne dzięki niewielkiemu wysyceniu. Bardzo smaczne.

                Dla mnie jedno z ciekawszych piw tego roku, jedno z tych, które chciałbym na co dzień znajdować na półce w pobliskim sklepie.

                Kilka słów więcej i zdjęcia na blogu.
                http://piwnepodroze.blogspot.com/

                Zapraszam też na FB!!
                https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                Comment

                • szkott
                  Member
                  • 06-2005
                  • 31

                  #23
                  Lekki update, ponieważ dzisiaj podczas wizyty w sklepie piwnym postanowiłem powtórzyć Magica
                  1. Ocena bez zmian. Chociaż tym razem piana była nieco lepsza, a goryczka nieco bardziej agresywna.
                  2. Piwo kosztowało 7,99 zł, a nie 9. Sprzedawca twierdził, że ostatnio też tyle zapłaciłem - więc prostuję. Oceny relacji cena/jakość to nie zmienia.

                  Comment

                  • grew
                    Senior
                    • 05-2009
                    • 766

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika azazel82 Wyświetlenie odpowiedzi
                    U mnie etykieta była cała, bo piwo przywiozłem sam z Birofilii. Znaczy, że jak Widawa wozi sama, to jest ok, a jak ktoś inny, to jest kicha.
                    Widawa wozi piwo w skrzynkach, a jak wysyłają w Polskę to w kartonach, więc pewnie dlatego mogą nastąpić uszkodzenia.

                    I jeszcze dodam, że niedługo ma się pojawić 2. warka Magica

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #25
                      W aromacie już na pierwszym planie chmiel, świeży (żywy), aromatyczny, z nastawieniem na angielskie nuty. Piwo średnio treściwe, dość duża chmielowość w stosunku do bazy słodowej.
                      Goryczka spora, pozostająca. Zdecydowanie nie piwo sesyjne, ale smaczne... na jedno posiedzenie. Drogie, bo 12 zł na Chmielakach.
                      Last edited by e-prezes; 24-08-2013, 19:06.

                      Comment

                      • Sekator
                        • 06-2013
                        • 269

                        #26
                        Takie nudnawe to piwo wyszło. Są amerykańskie chmiele w aromacie (które zna chyba każdy piwosz), jest niezbyt mocna goryczka (taka jak w kilku innych piwach). Nie ma tu nic co by rzucało na kolana. I jeszcze cena, 8 Zł za butelkę 0,33. Ale jednego Magicowi nie można odmówić, a mianowicie pijalności. Załączam zdjęcie piwa z kopyrowej butelki.
                        Attached Files
                        http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #27
                          Załączam zdjęcie piwa z kopyrowej butelki.
                          rozumiem, że stwierdzenie KOPYROWA BUTELKA odnosi się tylko co wielkości objętości, a nie do zawartości itp. ?
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Sekator
                            • 06-2013
                            • 269

                            #28
                            Odnosi się do tego, że blog.kopyra.com swoje piwa warzone w Widawie leje do takich własnie butelek.
                            http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #29
                              czyli dobrze zrozumiałem :]
                              może zatem powstać nowe sformułowanie : "kopyrowa objętość butelki"
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sekator Wyświetlenie odpowiedzi
                                Załączam zdjęcie piwa z kopyrowej butelki.
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sekator Wyświetlenie odpowiedzi
                                Odnosi się do tego, że blog.kopyra.com swoje piwa warzone w Widawie leje do takich własnie butelek.
                                Piszesz to na serio? A jak zacznie lać do NRW to też stanie się ona kopyrowa?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎