Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Magic Donington '93

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sekator
    • 06-2013
    • 269

    #31
    piszę półżartem, półserio. ta butelka kojarzy mi się akurat tylko z piwami od kopyra.
    http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, zmętniony. [4]
      Piana: Średniodrobna, kremowa, wysoka i sztywna, osadza się na szkle [4]
      Zapach: Silny chmielowy plus słodowe echo - nie wiem, nie znam się..., itd. Może tak ma być? [3.5]
      Smak: Lekko oleiste wrażenie (ale tylko na początku), goryczka, ślad słodowy, a może nawet jakaś karmelowa nuta...? W trakcie picia jednak zioło wygrywa ze wszystkimi nutami-srutami . [4]
      Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
      Opakowanie: Z klimatem etykiety ani za nazwą nie nadanżam (nie dziwota, Senna A. szybkim kierowcą był), wzornictwo w sumie takie sobie... [3.5]
      Uwagi: OK. Wypiłem. Wypiję jeszcze jedno (mam w lodówce ), ale trochę już nużą mnie rzeźby piwne. Chyba jesień idzie... Albo się starzeję...

      Moja ocena: [3.8]

      Comment

      • yoxik
        Senior
        • 10-2012
        • 427

        #33
        Widawa Magic

        spożyć do 15.04.2014
        Piana skąpa znika. kolor złoty mętny. Aromat słodowość słodycz aromaty owocowe, lekkie masełko. Smak przebija alkohol cierpkość, karmel, guma balonowa. Piwo ma pełnie, nie jest też słodkie. chmielenie ziołowe, goryczka nie wysoka krótka. Mi to piwo nie dopasowało, średniak z minusem.
        Również tutaj
        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #34
          Szybko po terminie, traci większość ciekawostek i wcale nie jest ESB-przechmielone-w końcu Widawa. Raz można skosztować.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #35
            Kolor: Ciemny bursztyn, mętny.
            Piana: Kremowa, niezbyt obfita, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do kożucha lekko oblepiając szkło.
            Zapach: Słodowość, karmel, minimalna nutka palona.
            Smak: Średnio treściwe. Słodowość, spora, ziemista chmielowość, której brakowało w zapachu. Lekki karmel, w oddali minimalna nutka palona. Goryczka średnia.
            Wysycenie: Średnio niskie.
            Ogółem: Dobre.
            Uwagi: Pite z kija.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnomiedziany, z delikatna opalizacją. [4]
              Piana: Średnio obfita, dość drobno zbudowana, niezbyt trwała. [3.5]
              Zapach: Dość intensywny, słodowy, trochę karmelu i jak by kawy. Nuty chmielowe w ziołowym stylu na drugim planie. [4]
              Smak: Piwo (co zapowiadał kolor) ma w sobie odrobinę ciemniejszych nut. Jednak jest też przyjemna chmielowa ziołowość. Goryczka najwyżej na średnim poziomie. Dobrze pijalne. [4]
              Wysycenie: Średnio niskie. Odrobinę za niskie. [4.5]
              Opakowanie: Etykieta jakoś nie przypadła mi do gusty, chyba jedna z gorszych z Widawy. Standardowo brak pełnego składu. [3]
              Uwagi: Warka z datą do 12.12.2014. Przyjemny ESB, pomimo swojej niestylowej "ciemności".

              Moja ocena: [3.925]

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12203

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak Wyświetlenie odpowiedzi
                Piwo (co zapowiadał kolor) ma w sobie odrobinę ciemniejszych nut.
                jak smakuje ciemność?

                Comment

                • x57
                  Senior
                  • 05-2011
                  • 247

                  #38
                  Kolor brązowy.
                  Piana niska, złamanej bieli, bardzo nietrwała.
                  Aromat diacetyl i to dość mocny, pod tym tostowa słodowość, trochę karmelu.
                  Smak już sporo lepszy, tostowa, opiekana, słodowość, lekki karmel, trochę suszonych owoców, trochę dojrzałego jabłka, trochę chmielowej ziołowości (przy ogrzewaniu chmielowość się zwiększa tak do średniej), minimalny aldehyd, minimalna paloność.
                  Goryczka średnio-niska, czysta, raczej zbyt niska.
                  Odczucie w ustach pełnia średnia, wysycenie niskie, wręcz bardzo niskie, stylowe, śliskie, pewnie od diacetylu.

                  Dość pijalne, głównie dzięki niskiemu wysyceniu, jednak diacetyl psuje efekt, też jak na ESB intensywność smaków nie jest wysoka, powiedział bym bardziej że to Special Bitter lub nawet Ordinary.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎