Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Pils Single Hop Hallertauer-Mittelfrueh

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi

    Natomiast ja z kolei nie rozumiem jak na odbiór piwa wpływa piana poza aspektem wizualnym.
    Spowalnia utlenianie piwa, ponadto brzydka piana świadczy o pewnych błędach w warzeniu, jak np. zbyt krótkie leżakowanie piwa. Prawda?

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #32
      Prawda. Świadczy. Ale ja się pytam jak wpływa na odbiór? Przez odbiór mam na myśli doznania organoleptyczne.

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Prawda. Świadczy. Ale ja się pytam jak wpływa na odbiór? Przez odbiór mam na myśli doznania organoleptyczne.
        Je / pije się też oczami, więc na podświadomość w pewnym sensie wpływa.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #34
          Oczami bardziej niż nosem?

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
            Prawda. Świadczy. Ale ja się pytam jak wpływa na odbiór? Przez odbiór mam na myśli doznania organoleptyczne.
            Przecież piana też ma smak, który wpływa na odbiór każdego łyka. Zwłaszcza lager bez piany smakuje mi gorzej, bo zwykle oznacza to, że jest albo niedogazowany (piana nie ma z czego powstać), albo przegazowany (częste w knajpie - nalane po ściance, tak że cały gaz zostaje w piwie, nic nie idzie w pianę).

            Jak mi czasem nie wyjdzie pianka w cappuccino, to też odbiór jest dużo gorszy.

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
              Oczami bardziej niż nosem?
              Czemu bardziej? Zapach 35%, piana+kolor+opakowanie 20%.
              Piana świadczy o jakości surowców. Kolor, nasycenie i opakowanie nie świadczy o niczym.

              PS Zgłosił to ktoś do wydzielenia?
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #37
                No temat dyskusji brzmi: czy piana w piwie jest ważniejsza od zapachu? Albo czy powinna być.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie raz piłem piwa z zapchanym nosem i nadal nie widzę "istotności roli", nie raz świetne piwa w smaku były ledwie wyczuwalne w zapachu
                  Przecież to jest jakaś tragedia.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    No temat dyskusji brzmi: czy piana w piwie jest ważniejsza od zapachu? Albo czy powinna być.
                    Tak i to zdecydowanie, piana powinna mieć bardziej znaczącą ocenę na całkowitą ocenę piwa niż zapach.
                    Ty Pioter, wolisz piwo w kuflu bez piany, pięknie pachnące ale wyglądające jak herbata w dzbanku, ja natomiast wolę, bezzapachowe piwo ale za to z piękną gęsta pianą, która można jeść jak śmietanę i która zostaje jeszcze w kuflu po wypiciu samego piwa
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #40
                      Becik, nie imputuj mi słów które nie wypowiedziałem, to jest nadużycie. Gdyby to zrobił szeregowy bloger to rozumiem (wszak oni są "nikim") ale po Tobie się tego nie spodziewałem (forumowicz to już przecież ktoś).

                      Piszę cały czas, że aromat ma dla mnie większe znaczenie niż piana, a nie że piana jest zupełnie bez znaczenia - jest bardzo przyjemnym aspektem wizualnym. Właśnie - wizualnym. Piwo bez odrobiny piany wygląda słabo, nieatrakcyjnie. Ale nie sprawi, że zrezygnuję z jego spróbowania. Piwo które pachnie źle, nieatrakcyjnie - jak najbardziej. Wiele piw skutecznie zniechęciło mnie do ich spróbowania już po ich powąchaniu, a łyk tylko mnie w tym przekonaniu utwierdził.

                      Comment

                      • zohan666
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 259

                        #41
                        Przecież człowiek rozróżnia tylko 5 smaków (słodki, słony, kwaśny gorzki i umami), a cała "paleta aromatów" jest w zapachu, więc nie rozumiem o czym dyskutujecie
                        Last edited by zohan666; 01-12-2013, 14:17.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6141

                          #42
                          Kolor - mętny pomarańcz.
                          Gaz - słaby.
                          Piana - średnia, na dłużej ok. 0,5 cm.
                          Zapach - fajny... lekki cytrus...
                          Smak - pije się przyjemnie, jest goryczka... choć czy to jest stylowy pils...

                          Grunt że smakowało...
                          Attached Files
                          Last edited by Javox; 01-12-2013, 22:02.

                          Comment

                          • von_scheisse
                            Senior
                            • 02-2012
                            • 488

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złota, mętne. [5]
                            Piana: Średnia, dość trwała, redukuje się cienkiej warstewki. [4]
                            Zapach: Ziołowo-słodowy. [5]
                            Smak: Słodowy, lekko cierpki, finisz średnio chmielowy (w stylu ziołowym). Goryczka średnia do niskiej (im piwo cieplejsze tym wyraźniejsza). [3.5]
                            Wysycenie: Odpowiednie, choć mogłoby być nawet ciut wyższe. [4.5]
                            Opakowanie: Etykieta ładna, podany pełny skład, informacje nt. zawartości ekstraktu, alkoholu, wartości IBU, temperatury podania i rodzaju szkła - podane. [5]
                            Uwagi: Niezłe piwo, choć do prawdziwego pilsa trochę mu jeszcze brakuje. Data przydatności do spożycia: 15.01.2014

                            Moja ocena: [4.275]
                            Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                            http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                            https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                            Comment

                            • Promil03
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2833

                              #44
                              Czy to piwo jest niepasteryzowane?

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6141

                                #45
                                Wszystko wskazuje na to że tak.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎